Grupa dyskusyjna:
Konkursy LubimyCzytać.pl
Dyskusji:
2180
Czytelników
949857
Kategoria

Rodzinne konflikty – wygraj książkę „Gliniany most”.

LubimyCzytać
utworzył 13.08.2019 o 14:31

Pięciu braci Dunbar mieszka w pogrążonym w chaosie domu bez dorosłych. Pewnego dnia nagle pojawia się ojciec, który porzucił ich po śmierci matki chłopców. Teraz chce, żeby jeden z nich wybudował z nim most. Niespodziewaną propozycję przyjmuje Clay, dręczony skrywaną od dawna tajemnicą. Dlaczego jest tak zdruzgotany? I dlaczego musi podjąć się tego niezwykłego wyzwania?

Konfliktów w rodzicie nie da się uniknąć. Coroczne grille, urodziny, święta – każda impreza rodzinna to moment, gdy członkowie wymieniają się różnymi poglądami, a czasami zdaje się, że spięcia to nieunikniony punkt w harmonogramie. A jeśli kłótni nie da się uniknąć, to spory trzeba jakoś rozwiązać. Opiszcie jeden z konfliktów w waszej rodzinie i sposób, w jaki udało się go rozstrzygnąć.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Gliniany most - Jacek Skowroński
Gliniany most

Autor : Markus Zusak

Długo wyczekiwana nowa powieść Markusa Zusaka, autora światowego fenomenu – "Złodziejki książek". Pięciu braci Dunbar mieszka w pogrążonym w chaosie domu bez dorosłych. Pewnego dnia nagle pojawia się ojciec, który porzucił ich po śmierci matki chłopców. Teraz chce, żeby jeden z nich wybudował z nim most. Niespodziewaną propozycję przyjmuje Clay, dręczony skrywaną od dawna tajemnicą. Dlaczego jest tak zdruzgotany? I dlaczego musi podjąć się tego niezwykłego wyzwania? Ta poetycka, wielowarstwowa, pełna zwrotów akcji i retrospekcji saga rodzinna to popis charakterystycznego dla Markusa Zusaka stylu.

Regulamin
  • Konkurs trwa 13 - 19 sierpnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Nasza Księgarnia. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi (40)

Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2478
4
13.08.2019 14:31

 Gliniany most Gliniany most


1375
17
13.08.2019 14:45

Cud się stał, pojawił się konkurs bez limitu znaków!
A pogrubienie wylazło poza ramkę z treścią zadania konkursowego i rozlało się po wątku, dotykając nawet nicków, liczby książek i popierałki.
:)


17536
110
13.08.2019 14:50

Jest limit. Trzeba przeczytać te kilka punktów regulaminu :)


1375
17
13.08.2019 14:57

Taa, tylko że regulamin załączany jest chyba automatycznie i nawet jak czasami limit w treści konkursu jest inny niż zwykle (czasami się zdarzało), to i tak w regulaminie limit standardowy figuruje co najmniej do chwili zwrócenia na to uwagi Administracji, a czasami i dłużej. Stąd liczbą w regulaminie niespecjalnie się przejmuję, bo nie raz już wykazano, że nie musi mieć...

więcej

Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

1375
17
13.08.2019 14:47

Ciekawe, czy jak w treści kolejnego posta umieszczę odpowiedni zestaw znaków [/b], to dalsza część wątku będzie już wyglądać normalnie?


1375
17
13.08.2019 14:49

Coś Wam się zepsuło i choćbym chciała, nie mogę wyłączyć wytłuszczenia.

Czy błąd formatowania, jeśli już komuś przydarzy się taki w swoim tekście popełnić, powinien się propagować na wszystko, co inni wypisują poniżej? Jak to świadczy o rozwiązaniach technicznych przyjętych przy tworzeniu tego tutejszego tworu forumo-niezbyt-podobnego?


86
79
14.08.2019 09:00

To była jedna z tych pięknych Wigilii, kiedy za oknem leniwie prószył śnieg. W tym roku wyjątkowo duża grupa zjechała się do domu dziadków, więc było naprawdę fajnie na spokojnie spotkać się z kuzynostwem i nieśpiesznie celebrować wieczór. Były życzenia i łamanie opłatkiem, pyszna kolacja, drobne upominki i dużo śmiechu. Nie wiedzieć kiedy i jak wypłynął temat polityki,...

więcej

928
204
14.08.2019 11:08

Moi krewni nigdy nie stanowili wielkiej, kochającej się rodziny. Pełno było wśród nich konfliktów, wzajemnych żalów i uprzedzeń, dawnych uraz. Toteż każde rodzinne spotkanie przebiegało w napiętej, niemiłej atmosferze – nawet gdy starali się powstrzymywać od kłótni, ich uśmiechy były wymuszone, a uprzejmość podszyta fałszem.
Nic zatem dziwnego, że relacje rodzinne były dla...

więcej

184
30
14.08.2019 11:20

Na ogół jesteśmy kochającą się rodzinką. Problem zaczyna się w momencie rozmów o polityce, jednak nie to jest najważniejsze. Problem zaczyna się w momencie kiedy dwóch moich wujków, którzy prowadzą razem firmę zaczyna się kłócić. Wciągają w to cała rodzinę i nagle zamiast dwóch skłóconych osób mamy czterdzieści. Tworzą się dwa wrogie obozy i nikt z nikim nie rozmawia. Boli...

więcej

383
175
14.08.2019 13:34

Moja rodzina nie należy do tych kłótliwych. U nas spór może wyniknąć z codziennych drobnostek, ale są one tak nikłe, że nie warte wspominania. Jedno chce oglądać film, podczas gdy w tym samym czasie drugie chce obejrzeć teleturniej. Ale nie ma nawet i wtedy na co się oburzać, bo... mamy dwa telewizory w domu i nawet jeśli ktoś liczyłby na zatarg lub konflikt, to nie ma o...

więcej

155
0
14.08.2019 14:24

W moim domu rodzinnym często zdarzają się sprzeczki, mniejsze bądź większe kłótnie. Jeszcze kilka lat temu nie wiedziałam jak mogłabym wpłynąć, aby temu zapobiec. Teraz jestem o kilka lat mądrzejsza :) i zdecydowanie mniej się wszystkim przejmuję. Gdy nachodzę na jakieś domowe spięcia bez zastanowienia żartem nawiązuję do toczącej się dyskusji. Tekst nie zawsze musi być...

więcej

217
52
14.08.2019 15:37

Nie mam jakiejś szczególnie kłótliwej rodziny ale kiedy zdarzają się spięcia najlepiej niepostrzeżenie zmienić temat albo obrócić dyskusję w żart. Po za tym staramy się unikać rozmów o polityce bo wiadomo to w naszym kraju najbardziej podgrzewa emocje a spotkania rodzinne lepiej spędzać w miłej atmosferze.


Reklama
zgłoś błąd