forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Niepokojące miejsce - wygraj książkę "Miasteczko kłamców" (konkurs fotograficzny).

LubimyCzytać
utworzył 20.07.2017 o 15:14

Przed dziesięcioma laty, kiedy zaginęła jej najlepsza przyjaciółka, Nicolette wyjechała z Cooley Ridge. Kiedy wydaje jej się, że cały tamten świat ma już za sobą dostaje list: „Muszę z tobą porozmawiać. Ta dziewczyna. Widziałem tę dziewczynę”. Tyle wystarczy, by wróciła do domu. Wkrótce po jej przyjeździe do miasteczka znika bez śladu kolejna dziewczyna. Ostatni raz widziano ją, kiedy wchodziła do lasu, tego samego, który Nicolette zna od dziecka. Atmosfera w Cooley Ridge się zagęszcza, podejrzani są wszyscy, choć każdy ma alibi.

 
Megan Miranda wykorzystała las w swojej powieści, by wywołać napięcie w czytelniku. Czy zdarza Wam się mijać zakątki własnych miast, które są równie przepełnione tajemnicą, co las z „Miasteczka kłamców”? Poszukajcie miejsca, które wywołuje w Was niepokój i mogłoby stanowić centrum akcji kryminału. Zdjęciami tych mrocznych zakątków podzielcie się w komentarzach.  


Czekamy na Wasze autorskie fotografie!   Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych zdjęć otrzymają egzemplarz książki.


Miasteczko kłamców - Jacek Skowroński
Miasteczko kłamców

Autor : Megan Miranda

Byliśmy miasteczkiem pełnym strachu. Ale byliśmy również miasteczkiem pełnym kłamców. Przed dziesięcioma laty, kiedy zaginęła jej najlepsza przyjaciółka, Nicolette wyjechała z Cooley Ridge. W rodzinnym miasteczku pozostawiła bliskich, ukochanego z liceum i mroczną tajemnicę. Kiedy wydaje jej się, że cały tamten świat ma już za sobą dostaje list: „Muszę z tobą porozmawiać. Ta dziewczyna. Widziałem tę dziewczynę”. Tyle wystarczy, by wróciła do domu. Wkrótce po jej przyjeździe do miasteczka znika bez śladu kolejna dziewczyna. Ostatni raz widziano ją, kiedy wchodziła do lasu, tego samego, który Nicolette zna od dziecka. Tajemnica z przeszłości wraca ze zdwojoną siłą, nakręcając spiralę strachu i oskarżeń. Atmosfera w Cooley Ridge się zagęszcza, podejrzani są wszyscy, choć każdy ma alibi. Czy kłamstwa wystarczą, by ukryć tajemnice?

Regulamin
  • Konkurs trwa od 20 lipca do 27 lipca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Zgłaszając zdjęcie do Konkursu uczestnik Konkursu oświadcza i potwierdza, że przedmiotowa ilustracja jest jego własnością i została wykonana przez niego samego lub osoby trzecie oraz, że przysługują mu prawa autorskie do tych ilustracji, w tym prawo do wysyłania ich na Konkurs.
  • Prace powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Znak.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [48]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
LubimyCzytać 28.07.2017 09:48
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!

Wybraliśmy zwycięskie prace:

Basia
Cicindela
marta
Flusz
giirl1998

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Cicindela 03.08.2017 10:45
Czytelnik

Bardzo dziękuję za docenienie mojej pracy.
Pozdrawiam

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
magda332241 27.07.2017 23:39
Czytelnik

Na załączonym obrazku widzimy budynek magazynowy przy dość dużej fabryce oraz prowadzące do niego tory. Przyjrzyjmy się. Nad fabryką zbierają się ciemne chmury. To znak zapowiadający dobry kryminał. Fabryka jest naprawdę duża. Wewnątrz mieści ogromna hala całkowicie zastawiona siatką dobrze zorganizowanych, połączonych ze sobą maszyn. Produkcja odbywa się na dwóch...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
krzysiu966 27.07.2017 21:02
Czytelnik

Sauron dopadł mnie nawet na Krakowskim Rynku. Nieświadomi turyści nie wiedzą co ich czeka...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Angelika 27.07.2017 20:13
Czytelniczka

Swego czasu mieszkaliśmy z mężem we Włoszech razem ze szwagierką i jej mężem w Camigliatello. Pewnego razu poszliśmy na spacer po lesie trochę głębiej niż zawsze i napotkaliśmy tam... opuszczony zakład psychiatryczny. Z daleka wyglądał wspaniale i myśleliśmy, że to jakiś pensjonat, ale jak podeszliśmy bliżej zobaczyliśmy odpadającą farbę, powybijane szyby, deski w oknach i...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
giirl1998 27.07.2017 19:40
Czytelnik

Stary młyn w Rudzie Śląskiej - starszy pan, właściciel, zajmuje się opowiadaniem historii o siłach nadprzyrodzonych dzieciom wchodzącym na jego terytorium ;)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Sadyine 27.07.2017 19:36
Czytelniczka

Stara kaplica cmentarna w Żydowcach - Miejsce zwłaszcza jesienią i zimą nadawałoby się na miejsce akcji powieści lub plener filmu. W pobliżu znajdują się także niemieckie nagrobki i ruiny po fabryce. Leży na uboczu i ciężko spotkać tu żywego ducha...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Mirillana 27.07.2017 15:22
Czytelniczka

Stare zamki. Zwykle już przepełnione atmosferą legend i strasznych historii...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Avicularia 27.07.2017 14:12
Czytelniczka

Tyne Cot Cemetery

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Venvs 27.07.2017 10:45
Czytelniczka

Bystrzyca obok Oławy. Jak każda szanująca się wioska ma młyn. Niestety od dobrych kilkudziesięciu lat nie działa, a budynek popadł w ruinę. Już od dziecka budził we mnie niepokój, a babcia straszyła mnie historiami o diable, który tam mieszkał. Do tej pory boję się tamtędy przechodzić i wybieram okrężną drogę.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
luki1985 26.07.2017 23:32
Czytelnik

Jura krakowsko-częstochowska a na niej pomiędzy ruinami zamków znajdują się takie oto pamiątki po II wojnie światowej. Same bunkry i schrony nie wywołują we mnie strachu czy gęsiej skórki, ale zmienia się to gdy dodam do nich historie opowiadane przez babcię, dramatyczne historie których naocznymi świadkami byli jej rodzice.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Reklama
zgłoś błąd