[Zakończony] Niepokojące miejsce - wygraj książkę "Miasteczko kłamców" (konkurs fotograficzny).

Przed dziesięcioma laty, kiedy zaginęła jej najlepsza przyjaciółka, Nicolette wyjechała z Cooley Ridge. Kiedy wydaje jej się, że cały tamten świat ma już za sobą dostaje list: „Muszę z tobą porozmawiać. Ta dziewczyna. Widziałem tę dziewczynę”. Tyle wystarczy, by wróciła do domu. Wkrótce po jej przyjeździe do miasteczka znika bez śladu kolejna dziewczyna. Ostatni raz widziano ją, kiedy wchodziła do lasu, tego samego, który Nicolette zna od dziecka. Atmosfera w Cooley Ridge się zagęszcza, podejrzani są wszyscy, choć każdy ma alibi.
Megan Miranda wykorzystała las w swojej powieści, by wywołać napięcie w czytelniku. Czy zdarza Wam się mijać zakątki własnych miast, które są równie przepełnione tajemnicą, co las z „Miasteczka kłamców”? Poszukajcie miejsca, które wywołuje w Was niepokój i mogłoby stanowić centrum akcji kryminału. Zdjęciami tych mrocznych zakątków podzielcie się w komentarzach.
Czekamy na Wasze autorskie fotografie!
Nagrody
Autorzy pięciu najciekawszych zdjęć otrzymają egzemplarz książki.

Miasteczko kłamców
Regulamin
- Konkurs trwa od 20 lipca do 27 lipca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
- Zgłaszając zdjęcie do Konkursu uczestnik Konkursu oświadcza i potwierdza, że przedmiotowa ilustracja jest jego własnością i została wykonana przez niego samego lub osoby trzecie oraz, że przysługują mu prawa autorskie do tych ilustracji, w tym prawo do wysyłania ich na Konkurs.
- Prace powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg.
- Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
- Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
- Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Znak.
- Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
Lista wypowiedzi [48]


Miasteczko kłamców


Fort I Twierdzy Toruń zbudowany w roku 1888. Olbrzymi pustostan pełen mrocznych korytarzy, sal i zakamarków - tajemnicze, puste i chłodne wnętrza idealnie nadają się na miejsce zbrodni. Zbrodni, której długo nikt by nie odkrył. Może dlatego lubię tam chodzić. Chodzę, szukam i robię zdjęcia... Trupa żadnego jeszcze nie znalazłem, ale zdjęć mam sporo ;)

Cóż może być bardziej niepokojącego niż stara opuszczona fabryka maszyn? Na zdjęciu Śląsko-Dąbrowska Fabryka Urządzeń Mechanicznych - DEFUM. Nie tak dawno miał tam nawet miejsce pokaz teatru ognia z programem "Sillent Hill", a to już powinno mówić samo za siebie, jaki ta fabryka ma klimat.

Kładka nad torami i park, który znajduje się też w pobliżu. Wszystko okraszone zmrokiem. Sam strach budzi wspomnienie wyprawy tam o tak późnej porze i patrzenie na zdjęcia.

Takim miejscem jest zdecydowanie Devil's Pulpit w Szkocji. Samo zejście na dół wywołuje strach. Miejsce tajemnicze i robiące ogromne wrażenie. Jest przepiękne, jak również wywołujące niepokój.

Lubię miejsca nieoczywiste. Ten bałkański pomost mógłby być jednocześnie pretekstem do powstania jednej z inspirujących powieści Alberta Camusa, jak i do stworzenia kryminału, wyjętego z najbardziej mrocznych koszmarów.

Myślę, że takim miejscem mógłby być teatr, jakiś stary, opuszczony lub ukazany nocą. Możliwe, że głównym bohaterem powieści byłby nadambitny aktor - a może niedoceniony sufler ? W teatrze przecież wszystko jest możliwe...

Skansen: stare chałupy, przedmioty, które już dawno wyszły z użytku. To miejsce, w którym przeszłość łączy się z teraźniejszością.
Z jednej strony skansen, to ciekawe miejsce, w którym można miło spędzić czas i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, a z drugiej strony to miejsce tajemnicze, takie, w którym spokojnie mogłaby toczyć się akcja powieści kryminalnej. Nigdy...

Mała świętokrzyska wieś.
Drewniana kładka, na śluzie łączącej rzekę ze stawem młynarza.
Jedyna droga prowadząca z tamtejszego lasu do wsi.
Szum okolicznych traw potęguje uczucie niepokoju, tak jak unoszące się na wodzie nagie gałęzie.