Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2260
Dyskusji
1055453
Czytelników
Kategoria
Należysz

[Zakończony] Idylliczna przystań - wygraj książkę "Po nitce do szczęścia".

LubimyCzytać
utworzył 21.07.2016 o 13:22

W cyklu „Stacja Jagodno” Karolina Wilczyńska stworzyła sielskie miejsce w Górach Świętokrzyskich, które swoim ciepłem przyciąga wielu czytelników. Dwie pierwsze części opowieści wprowadzają w świat głównych bohaterek – Tamary, specjalistki od PR-u i jej córki, szesnastoletniej Marysi. W „Po nitce do szczęścia” autorka odkrywa kolejne tajemnice skrywane przez mieszkańców wsi.

 
Jagodno to idylliczna przystań, które działa kojąco na dusze mieszkańców i sprawia, że każdy jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu. Czy macie takie miejsca, do których wracacie by się wyciszyć, zebrać siły? Jak wygląda Wasze Jagodno? 


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami. Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Po nitce do szczęścia - Jacek Skowroński
Po nitce do szczęścia

Autor : Karolina Wilczyńska

Trzecia część serii „Stacja Jagodno”. Pozwól zabrać się w kolejną podróż do Jagodna – urokliwego miejsca w Górach Świętokrzyskich, które działa kojąco na duszę kobiety… Daj się przekonać, że prawdziwa przyjaźń i miłość są w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu. Dlaczego żona wójta płacze wieczorami? Czy angielski kuzyn hrabianek odnajdzie się wśród polskiej rzeczywistości? Co może łączyć doktor Ewę z ojcem Łukasza? I czy są jeszcze jakieś tajemnice dworku, które nie zostały odkryte? Czy mieszkańcom Jagodna uda się dojść po nitce do szczęścia?

Regulamin
  • Konkurs trwa od 21 lipca do 28 lipca włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Czwarta Strona.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

Lista wypowiedzi [40]

Sortuj:
2834
4
21.07.2016 13:22

 Po nitce do szczęścia Po nitce do szczęścia


0
0
28.07.2016 18:16

To miejsce znajduje się w mojej głowie.TO,gdzie jestem ma wpływ na to miejsce,ale chodzi tylko o to,aby było cicho.To taka "przepustka" do mojego miejsca :)


450
199
21.07.2016 13:47

moje Jagodno jest tam gdzie akurat ja jestem razem z moimi bliskimi, nie ważne czy morze czy góry czy jakieś doliny jeśli jesteśmy wszyscy razem. Nić łącząca nasjest mocna jak dratwa.


3515
41
21.07.2016 15:06

Jest takie miejsce, będąc w którym mam wrażenie, że świat się zatrzymał. Miejsce, które przywołuje wiele wspomnień. W które zabrał mnie pierwszy raz, w którym spędzaliśmy każdą wolną chwilę, by odetchnąć od przygotowań do matury. Myśleliśmy oboje, że wraz z nią wszystkie trudności się skończą. Że po niej będzie już lżej. Cieszyliśmy się, że mamy chwilę, by odpocząć...

więcej

158
35
21.07.2016 16:08

Moim Jagodnem jest polskie morze. To nad morzem, staram się spędzać co roku wakacje. Jego szum wpływa na mnie kojąco. To tutaj najchętniej odpoczywam i staram się ładować akumulatory na następne miesiące. Bardzo lubię spacery wzdłuż plaży, mogę wtedy przestać myśleć o kłopotach. Niektórzy na pewno się nie zgodzą, ale uważam, że polskie morze jest najpiękniejsze. A to, że...

więcej

150
64
21.07.2016 16:31

Kiedyś, bardzo blisko mojej miejscowości, w szczerym polu wybudowano ogromne gospodarstwo typu PGR. W latach 90. całe spłonęło w pożarze. W roku 2005, kiedy to byłam chyba w 6. klasie podstawówki, odkryłam to miejsce. Wszystko zdążyło zarosnąć krzakami i wysoką trawą.
Co roku spędzałam tam godziny z przyjacielem na rozmowach, wspomnieniach i odkrywaniu nowych pomieszczeń w...

więcej

312
97
21.07.2016 19:29

Dom dziadków leży nad lewym brzegiem Wisły. Tuż pod wałem przeciwpowodziowym znajduje się ich dom. Położenie to sprawia, że jest tam nadzwyczaj cicho i spokojnie. Po przejściu ów wału, krętą drogą docieramy nad brzeg Wisły. Tam natomiast znajduję się mała zatoka i kilka potocznie nazywanych "główek" - betonowych konstrukcji wychodzących na kilka metrów prostopadle do linii...

więcej

76
0
21.07.2016 20:02

Moim Jagodnem jest dach mojego domu. W tym miejscu zawsze mogę odpocząć w ciszy i spokoju. Jest to także idealna "kryjówka" przed wszystkimi problemami. Mogę w niej wszystko przemyśleć i się odstresować. Uwielbiam tam czytać, jak i obserwować ludzi idących ulicą. Mimo, iż nie jest to nic specjalnego, nie zamieniłabym mojego dachu na żadne inne miejsce pod słońcem.


373
86
21.07.2016 21:03

Moją ostoją spokoju jest pewna bardzo stara biblioteka w sąsiedniej wsi.Poznałam jej regały będąc dzieckiem,zawsze poczuć tam można ten charakterystyczny zapach-mieszanka woni piwnicy,kurzu i starego papieru.Czas jak by stanął tam w miejscu,a wszechobecna cisza rozleniwia i relaksuje.Chyba się zapłaczę jak ją zamkną.To takie klimatyczne miejsce.


866
78
21.07.2016 21:37

Moje Jagodno to kort tenisowy. W tym miejscu mogę się wyciszyć i uciec od wszelkich problemów, ponieważ pochłania mnie tam moja pasja, czyli tenis. Kiedy robię to, co lubię to po prostu jestem szczęśliwa, ponieważ wtedy nie obchodzi mnie nic, co się dzieje dookoła. Każdy człowiek, który oddaje się jakiejkolwiek pasji zrozumie o co mi chodzi. Dla mnie nawet najprostsze...

więcej

42
0
21.07.2016 21:48

Moim Jagodnem jest mało uczęszczają drogą w mojej miejscowości. To tam jeżdżę na rolkach i mogę się wyciszyć, przemyśleć różne rzeczy. Wokół jest las, więc nie brakuje tam śpiewu ptaków i odgłosów świerszczy. Idealne miejsce, aby odpocząć w tym zabieganym świecie.


Reklama
zgłoś błąd