rozwiń zwiń

forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Wspomnienia z dzieciństwa - wygraj książkę "Kalendarze"

LubimyCzytać
utworzył 12.11.2015 o 15:46

„Masz siostrę!” – radosny okrzyk babci wybudził ją w październikowy poranek. To pierwsze, mocno utrwalone wspomnienie dziewczynki, bohaterki powieści "Kalendarze" Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Odtąd była starszą siostrą, mądrzejszą, odpowiedzialną. Jako sześciolatka zaczęła swoją drogę do dorosłości.


Jakie jest Wasze najwcześniejsze wspomnienie? Jakie okoliczności i uczucia się z nim wiążą?


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.



Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Kalendarze - Jacek Skowroński
Kalendarze

Autor : Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Najnowsza książka bestsellerowej pisarki. Piękna i pełna osobistych wątków powieść o dzieciństwie. „Masz siostrę!” – radosny okrzyk babci wybudził ją w październikowy poranek. To pierwsze, mocno utrwalone wspomnienie dziewczynki. Odtąd była starszą siostrą, mądrzejszą, odpowiedzialną. Jako sześciolatka zaczęła swoją drogę do dorosłości. Wakacje co roku spędzała u dziadków na wsi. Całe dnie biegała boso po trawie, bawiła się ze zwierzętami, pomagała babci, prowadząc z nią długie rozmowy. Powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk zabiera nas w podróż do małego podwarszawskiego miasta i mazowieckiej wsi, ukrytych w nich wspomnień, obrazów, wrażeń i ludzi. Dorosła kobieta – której synowie opuszczają właśnie rodzinne gniazdo – opowiada historię dziewczynki i odkrywa piękno zwyczajnych rzeczy. Rozmowa przy stole, rodzinna wyprawa pociągiem do sąsiedniej miejscowości, uścisk dłoni najbliższych. Potrafiły przynieść wielką radość i były – może wciąż są – na wyciągnięcie ręki. Kalendarze to mądra opowieść, która pokazuje, że spokojne i z pozoru nudne życie potrafi być wielkim darem.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 12 listopada do 19 listopada włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Literackie.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [95]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Dyskusja 12.11.2015 16:38
Czytelnik

Mam podobnie, jak bohaterka książki - też w wieku 6 lat zostałam starszą siostrą. Jest super, a minęło już wiele lat. Ale do rzeczy - moje najwcześniejsze wspomnienie. Lekarz i pielęgniarka przywiązują mi nogi i ręce do krzesła! Na drugi dzień się budzę, jest mama i idziemy do domu. Czy dziś też podczas wycinania migdałków przywiązują 3-letnie dzieci do krzeseł?!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 12.11.2015 15:46
Administrator

Kalendarze

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Kalendarze
brainstorming 18.11.2015 15:43
Czytelnik

Moim najwcześniejszym wspomnieniem także jest moment narodzin mojej siostry. Dosyć dobrze pamiętam dwie sytuacje związane z tym wydarzeniem oraz uczucia, które mi wówczas towarzyszyły.Pierwsza scena, którą przywołuję w pamięci rozgrywa się w moim domu rodzinnym. Jestem małą dziewczynką (wiek 3,5 roku), siedzę na wersalce przytulona do taty, oglądam moją ulubioną wieczorynkę...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się