Najnowsze artykuły
- Artykuły„Pomyśl dwa razy”: Myron i Win kontratakująSonia Miniewicz1
- Artykuły„Kongres książki”, warsztaty i spacery na Festiwalu ConradaLubimyCzytać1
- ArtykułyAdam Kay w Polsce! Autor Spotkaj się z autorem bestsellera „Będzie bolało” w Warszawie i w Krakowie!LubimyCzytać1
- Artykuły„Podążaj za księżycem” – książka, która zabiera nas w najważniejszą podróż życia!BarbaraDorosz2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Margaret Rasfeld
1
6,6/10
Pisze książki: popularnonaukowa
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,6/10średnia ocena książek autora
22 przeczytało książki autora
31 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Budząca się szkoła Margaret Rasfeld
6,6
Wyobrażacie sobie szkołę bez ocen? Bez dzwonków? Bez niewygodnych ławek ustawionych przed tablicą? W ogóle bez tablicy? Ja już tak. I chciałabym takiej szkoły dla Piotrusia. Bardzo!
Polecam zarówno książkę jak i cały ruch "Budząca się szkoła" - marzy mi się wszędzie szkoła, która wspiera i zachęca, zamiast ciosać na własną modłę i uczyć zależności i bezmyślnego wkuwania.
www.instagram.com/kawazliterami
Budząca się szkoła Margaret Rasfeld
6,6
Książka składa się z trzech części. Pierwsza to opis "Obudzonych szkół" w Niemczech, czyta się to jak piękną baśń o możliwościach edukacji. Druga to sprawny i logiczny wywód na temat nowatorskiego podejścia do edukacji - na co należy położyć nacisk i jakie wartości wspierać, żeby zmiany były udane. Trzecia, najkrótsza część to opis "Obudzonych szkół" w Polsce. Niestety jest ich niewiele, choć chciałoby się je znaleźć w każdym mieście.
Początkowo ta pozycja dała mi nadzieję, że zmiany faktycznie są możliwe. Niestety z każdą stroną moja frustracja wzrastała, bo to co obserwuję na co dzień w kontakcie z polskim szkolnictwem ma się nijak do promowanych w książce treści. Życzyłabym sobie i wszystkim dzieciom "Obudzonych szkół" - w przeciwnym razie cała edukacja naprawdę jest pozbawiona sensu, tak jak to widać obecnie.
Potrzeba zmiany jest ogromna i nie ma co ukrywać - zamiłowanie do testów do niczego nie prowadzi. Największym jednak grzechem polskiej szkoły jest oderwanie od rzeczywistości - uczenie na pamięć bez powiązania z praktycznym wykorzystaniem wiedzy i umiejętności. Powinniśmy się wstydzić, a nie podkreślać to, jak dobrze wypadamy w testach PISA.
Podobało mi się przesłanie tej książki - uczymy się również po to by popełniać błędy. Myślę że ta sentencja powinna wisieć w każdym pokoju nauczycielskim, w każdej polskiej szkole.