Najnowsze artykuły
Artykuły
Ciekawostki o literackim Noblu: kilka faktów, o których (być może) nie słyszeliścieAnna Sierant1Artykuły
17. urodziny TaniaKsiazka.pl. Księgarnia ma urodziny, ty dostajesz prezentyLubimyCzytać1Artykuły
Historia lubi się powtarzać — rozmawiamy z Robertem HarrisemBartek Czartoryski1Artykuły
Noc Księgarń już 13 października! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na czytelnikówLubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Jonina Nadieżda

1
4,8/10
Pisze książki: popularnonaukowa
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
4,8/10średnia ocena książek autora
12 przeczytało książki autora
1 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2015
Wielkie katastrofy w dziejach świata
Jonina Nadieżda, Michaił Kubijew
4,8 z 8 ocen
13 czytelników 1 opinia
2015
Najnowsze opinie o książkach autora
Wielkie katastrofy w dziejach świata Jonina Nadieżda 
4,8

Książka omawia w wielkim skrócie kilkadziesiąt katastrof, które nastąpiły na przestrzeni wieków, a których wynikiem była śmierć większej ilości ludzi (od kilkunastu osób do setek tysięcy). Mowa jest m.in. o wybuchach wulkanów, silnych wiatrach, zalaniach (potopach),burzach piaskowych, zatopieniach itd.
Ze względu na ograniczoną wielkość pozycji opisy są bardzo skrótowe, ale moim zdaniem mimo wszystko ciekawe i ułatwiające poszukiwanie szczegółów, np. w sieci.
Dowiedziałem się m.in. o rozwiązaniu zagadki samolotów Avenger z 1945 r. (zaginięcie pięciu bombowców na obszarze Trójkąta Bermudzkiego),o których czytałem w książce Berlitza lata temu.