rozwiń zwiń

Nowy numer magazynu „Książki. Magazyn do czytania”

LubimyCzytać LubimyCzytać
20.11.2017

21 listopada do kiosków trafi ostatni numer kwartalnika „Książki. Magazyn do czytania”. Ukazało się 27 wydań zwykłych i 3 wakacyjne - redakcja uznała, że najwyższy czas na zmiany. Od 2018 roku - magazyn będzie ukazywał się w formie dwumiesięcznika. Zanim to jednak nastąpi sprawdźcie, co ciekawego znajdziecie w tym numerze.

Nowy numer magazynu „Książki. Magazyn do czytania”

Na okładce widnieje twarz Juliana Barnesa, którego powieść Zgiełk czasu została wybrana w plebiscycie magazynu książką roku. W środku przeczytać można wywiad, który z autorem przeprowadził Juliusz KurkiewiczLiterackich bohaterów kocha się czasem właśnie dlatego, że są tchórzliwi i egoistyczni. Dokładnie tacy jak my - tak twierdzi Barnes w wyjątkowej rozmowie o miłości, śmierci i książkach.

Jakie inne tytuły zyskały uznanie redakcji magazynu? Oprócz „Zgiełku czasu” na liście znalazło się jeszcze dziewięć książek. Poza tym Zofia Król przedstawia po raz pierwszy najlepsze debiuty, Marcin Sendecki – kryminały, a Emilia Dłużewska – okładki. 

Ciekawie zapowiada się również artykuł o najstraszniejszej krytyczce literackiej świata, czyli Michiko Kakutani, która po 38 latach odeszła z "The New York Times" - powody abdykacji przedstawia Katarzyna Wężyk. O tym, jak szczera była Kakutani niech świadczą cytaty z jej wypowiedzi o Zadie Smith„Londyn NW” to niezdarna powieść zaludniona przez bardziej stereotypy niż jednostki, bardziej karykatury niż skomplikowane istoty ludzkie; o Jonathanie Littellu: Egzaltowani fani powieści najwyraźniej pomylili perwersję z odwagą, pretensję z ambicją, ohydny wybryk z kontestatorskim sprytem; i o Philipie Rocie: „Konające zwierzę” to obraźliwa książka, której bohater został zredukowany do płytkiego erotomańskiego narcyza.

Ponadto ciekawa rozmowa Elizy Szybowicz z Zygmuntem Miłoszewskim i jego życiu po Szackim, Ignacy Karpowicz opowiada o swoich 5-letnich zmaganiach z najnowszą powieścią „Miłość” i przekonuje, że będzie zadowolony, jeśli czytelnicy zapytają, czy „Miłość” to jego historia. - Jeśli zadacie to pytanie, poczuję, że udało się stworzyć efekt intymności i szczerości. Uwierzcie – nic w literaturze nie przychodzi trudniej. 

Ci, którzy nie mają pomysłu na książkowe prezenty niech zajrzą na 88 stronę i sprawdzą jakie tytuły polecają Juliusz Kurkiewicz, Łukasz Grzymisławski, Natalia Szostak, Michał Nogaś i Paweł Goźliński. Wszystkie zestawy wybrane według klucza. Same powieści, wielkie emocje czy książki z potworem Gender? Znajdą się również podpowiedzi na rodziców - jaką książkę powinni podrzucić św. Mikołajowi. Joanna Olech wybrała sześć pozycji w tym Dachołazy Katherine Rundell i Żółwie aż do końca Johna Greena.

A na sam koniec polecamy Jolkę literacką!

Nowego numeru „Książek. Magazynu do czytania” szukajcie od jutra w kioskach. Polecamy!


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Monika 22.11.2017 09:13
Czytelniczka

Kupiłam i przekartkowałam. Zapowiada się ciekawa lektura.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Kurebayashi 21.11.2017 12:18
Czytelniczka

Nie mogę się doczekać lektury!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 16.11.2017 14:27
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post