rozwiń zwiń

Artyści mówią. Zdzisław Beksiński. Posłuchaj wywiadu i weź udział w konkursie

LubimyCzytać LubimyCzytać
17.04.2012

Już niedługo dojdzie do tego, że opracuję sobie w jakimś zakładzie pieczątkę, trzydzieści pieczątek, sześćdziesiąt pieczątek z odpowiedziami na sześćdziesiąt typowych pytań. Kiedy będzie padać pytanie, na przykład co znaczą treści wyrażone w moich obrazach, poszukam pieczątki numer 16, dmuchnę i przybiję. - mówi Zdzisław Beksiński w rozmowie z Elżbietą Dzikowską.

Artyści mówią. Zdzisław Beksiński. Posłuchaj wywiadu i weź udział w konkursie

Przedstawiamy kolejny wywiad ze zbioru rozmów, jakie Elżbieta Dzikowska przeprowadziła z polskimi malarzami pt. "Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa".

Dziś prezentujemy rozmowę ze Zdzisławem Beksińskim - malarzem, rzeźbiarzem, fotografem, rysownikiem, jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych artystów.

UWAGA! KONKURS!
Posłuchaj rozmowy z artystą i napisz w komentarzu, jak odbierasz jego sztukę. Czym jest dla Ciebie malarstwo Beksińskiego lub jakie refleksje miałeś/miałaś po wysłuchaniu wywiadu? Dla autora/autorki najciekawszego komentarza mamy nagrodę w postaci audiobooka "Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa".

"Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa" to pierwszy z tomów rozmów z artystami opublikowany przez Rosikon Press. W serii, w wersji papierowej ukazały się ponadto "Wywiady z mistrzami grafiki" Elżbiety Dzikowskiej i "Wywiady z mistrzami fotografii" Hanny Marii Gizy. Książki są dostępne również w aplikacji na iPada. Wydawca zapowiada wprowadzenie wszystkich tomów w wersji audio.

Partnerami projektu "Artyści mówią" na LC są Wydawnictwo Rosikon Press oraz Audioteka.pl.

Więcej o serii na stronie www.artyscimowia.pl oraz na Facebooku.

Poniżej rozmowa ze Zdzisławem Beksińskim, pochodząca z audiobooka "Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa". Rozmowa będzie dostępna do posłuchania przez 24 godziny od ukazania się tej aktualności.


komentarze [5]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 25.04.2012 12:13
Administrator

Dziękujemy! Audiobooka otrzymuje Bitter_Sweet. Gratulujemy i zapraszamy do posłuchania dzisiejszej rozmowy tutaj: http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/766/artysci-mowia-teresa-pagowska-posluc...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
godsmaczka 18.04.2012 08:12
Czytelniczka

Zaangażowanie w malarstwo Beksińskiego jest dla mnie niezwykle przejmującym, dogłębnie zatrważającym doznaniem. Kinomaniacy zachwycają się efektami 3D, komputerowymi obróbkami, efektami specjalnymi, a dla mnie cała ta zjawiskowość kryje się od dawna tylko w samej osobie wybitnej jednostki jaką jest Zdzisław Beksiński. Jego osobistego kunsztu nie przebije żadna nowa...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Bitter_Sweet 18.04.2012 00:20
Czytelniczka

Beksiński, Beksiński... Od czego tu zacząć? Sama param się trochę amatorską sztuką i nie raz miałam ambicje, aby zająć się tym na poważnie. Często zmieniałam tematykę swoich prac, począwszy od najpospolitszych kopii zdjęć, po jakieś próby rysowania z natury. I kiedy w pewnym momencie zaczęłam tworzyć "z wyobraźni", poczułam, że to jest to. Jednak przelanie na papier...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Boogna 17.04.2012 20:15
Czytelniczka

Bardzo przyjemny wywiad.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 17.04.2012 16:48
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post