Adrien Brody i klimatyczny Nowy Jork

LubimyCzytać LubimyCzytać
02.06.2016

Tajemnice Manhattanu” to czarny kryminał napisany przez Colina Harrisona, którego akcja rozgrywa się w Nowym Jorku. 15 lipca na ekrany polskich kin wejdzie jego ekranizacja. W roli głównej występuje Adrien Brody. Premierę poprzedzi wznowienie powieści Harrisona.

Adrien Brody i klimatyczny Nowy Jork

Nowy Jork, połowa lat 90. Porter Wren, felietonista poczytnego tabloidu, sprzedaje czytelnikom skandale, morderstwa i śmierć. Jest kronikarzem koszmaru w mieście, w którym każdy wierzy, że spełni się jego amerykański sen. Są jednak historie, których Wren nigdy nie opisze swoim czytelnikom – te, w których sam bierze udział. Jak historia odnalezionych w budynku przeznaczonym do wyburzenia zwłok genialnego reżysera. Gdy młoda wdowa powierza Wrenowi klucz do tajnego wideoarchiwum męża, dziennikarz nie przypuszcza, że właśnie stał się bohaterem jednego ze swoich sensacyjnych felietonów. Zawartość taśm zaprowadzi go bowiem w samo serce medialnego imperium, którego sam jest częścią.

Tajemnice Manhattanu to stylowy czarny kryminał w duchu powieści Raymonda Chandlera. Pesymistyczna relacja z rozpadu Ameryki, w której nie ma już ostatnich sprawiedliwych — są tylko mordercy i ich wspólnicy. Powieść została wyróżniona przez prestiżowy „The New York Times” jako książka roku. Gdy ukazała się po raz pierwszy w 1996 roku, zebrała entuzjastyczne recenzje. Od tego czasu wydano już piętnaście edycji książki w dziesięciu krajach. Czytelnicy na całym świecie docenili nowoczesną odsłonę klasycznego kryminału i stylistykę noir.

Wkrótce w księgarniach znajdzie się wznowienie książki. „Tajemnice Manhattanu” ukażą się nakładem wydawnictwa Agora.

15 lipca na ekrany polskich kin wejdzie ekranizacja książki w reżyserii Briana DeCubellisa.

Obejrzyjcie zwiastun filmu:

Adrien Brody już po pierwszej lekturze scenariusza podjął decyzję o zaangażowaniu się w jego realizację. Nie tylko wcielił się w postać Wrena, ale został również producentem filmu. Niezwykle trudno jest dziś znaleźć scenariusz, który posiada wszystkie elementy, które są w tym filmie – mówi gwiazda „Pianisty” i „Grand Budapest Hotel”. Jest jednocześnie prawdziwy i zaskakujący. Przypomina mi kilka moich ulubionych filmów z lat 70., w których bohaterowie mają wprawdzie wady, ale przede wszystkim wzbudzają sympatię.

Lubimyczytać.pl objęło film patronatem medialnym.


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 02.06.2016 12:59
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
ninagore13 14.06.2016 10:10
Czytelniczka

Nie mogę się doczekać premiery tego filmu- Adrien Brody to mój ulubiony aktor. Nie miałam przyjemności czytać książki, ale muszę to nadrobić.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się