Reykjavík czyta polskie wiersze

LubimyCzytać
09.10.2013

Przed nami kolejne wydarzenia islandzkiej odsłony projektu ORT. W ramach festiwalu „Reykjavík czyta” polska poezja prezentowana jest w przestrzeni miejskiej stolicy Islandii. Na wyspę dotrą dzisiaj polscy poeci, by wziąć udział w polsko-islandzkim wieczorze autorskim.

Tegoroczna edycja festiwalu nosi tytuł „Wiersze w drodze“ i poświęcona jest wierszom o mieście. 1 października wiersze polskich poetów w islandzkim przekładzie pojawiły się na chodnikach i autobusach Reykjavíku. Dzisiaj, 9 października, poeci, a dokładnie Justyna Bargielska, Jacek Dehnel i Jerzy Jarniewicz dotrą na wyspę, by wziąć udział w polsko-islandzkim wieczorze autorskim. Swoje wiersze przeczytają również Bragi Ólafsson, Kristín Svava Tómasdóttir i Sigurbjörg Þrastardóttir.

Wszystkie opublikowane do tej pory w ramach ORT arkusze poetyckie, w opracowaniu graficznym Grażki Lange, zaprezentowane zostaną na wystawie w Bibliotece Miejskiej w Reykjavíku i w Bibliotece Narodowej.

W Reykjavíku nastąpi również kontynuacja akcji MiniORT, którego inauguracja nastąpiła na Literackim Sopocie. Podczas warsztatów dzieci z Islandii poznają historię "Pana Maluśkiewicza i wieloryba" Juliana Tuwima w interpretacji aktora Guðmundura Haraldssona. Autorem przekładu na islandzki jest Þórarinn Eldjárn. Warsztaty odbędą się 11, 13 i 15 października.

Już wkrótce islandzkie wiersze zagoszczą w polskich miastach. Akcja "Wiersze w Mieście" trafi do Krakowa, Trójmiasta i Warszawy. Zapraszamy!

 Więcej informacji o projekcie na stronie www.instytutksiazki.pl/ort.

Lubimyczytać.pl objęło patronatem medialnym projekt "ORT: Wiersze z Islandii/Wiersze z Polski".

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2791
4
09.10.2013 13:23

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd