Sensacyjny debiut Tomasza Kota w Storytel. „Lesio” – pierwszy audiobook Joanny Chmielewskiej

LubimyCzytać
17.12.2020

Głęboki PRL, Polska w oparach absurdu i roztargniony architekt próbujący odnaleźć się w tej rzeczywistości. Przewrotną i zabawną historię Lesia Kubajka, bohatera powieści Joanny Chmielewskiej, przeczytał Tomasz Kot. Powieść „Lesio” w znakomitej interpretacji Tomasza Kota rozpoczęła serię 10 audiobooków pisarki, które przez cały grudzień będą ukazywać się w Storytel.

Sensacyjny debiut Tomasza Kota w Storytel. „Lesio” – pierwszy audiobook Joanny Chmielewskiej
Reklama

Joanna Chmielewska to niezwykle popularna autorka powieści sensacyjnych, kryminalnych, humorystycznych i obyczajowych, które rozeszły się w naszym kraju w ponad 6 milionach egzemplarzy. Jej twórczość zyskała uznanie nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Książki pisarki przetłumaczono na co najmniej 8 języków i wydano między innymi na Słowacji, w Rosji i Estonii. Dzięki Storytel, młodsi czytelnicy dowiedzą się na czym polegał fenomen twórczości Joanny Chmielewskiej i zapoznają się z historiami pełnymi zaskakujących zwrotów akcji, a ci nieco starsi przypomną sobie fascynujące powieści, pełne przezabawnych fabularnych wolt.

W pierwszej kolejności słuchacze mają okazję spotkać się z postacią przezabawnego Lesia Kubajka. Utalentowany, ale nieco roztrzepany architekt miota się pomiędzy swoimi romantycznymi marzeniami a przyziemnym, wciąż rzucającym mu kłody pod nogi życiem. Jego roztargnienie bezustannie pakuje go w tarapaty. Lesio wymyśla więc genialny jego zdaniem sposób na to, jak się z nich wyrwać. Planując zbrodnię doskonałą zapomina o tym, że przecież kłopoty to jego specjalność. I tak nieoczekiwany splot wydarzeń wplątuje go w serię tragikomicznych pomyłek.

Lesio w Storytel - zdjęcie Tomasza Kota

Tomasz Kot jako Lesio

Narratorem „Lesia” w audiobooku jest uznany polski aktor – Tomasz Kot. Każda rola, którą kreuje budzi podziw i zbiera znakomite recenzje. Choć trudno w to uwierzyć, mając na uwadze jego bogate doświadczenie aktorskie, praca nad audiobookiem to pierwsze tego typu wyzwanie w jego karierze. Czy oprócz ekscytacji towarzyszyła mu także trema? Jak wspomina realizację tego projektu?

Debiut w wieku 43 lat jest niezwykłym doświadczeniem. Starałem się najlepiej jak potrafię i zaszczycony jestem, że mój głos w audiobookowym garniturze połączył się z „Lesiem” Joanny Chmielewskiej! Był to dla mnie sprawdzian i rodzaj ćwiczenia nowej organizacji własnej uważności. Przystępowałem do pracy pełen obaw, ale po zakończonych nagraniach mogę wyznać, że zakochałem się w tym. Teraz czekam w napięciu na odbiór słuchaczy. Zapraszam serdecznie!

Postać głównego bohatera oraz niecodzienna historia, napisana przez polską królową kryminału, zainspirowały twórców audiobooka do produkcji oryginalnego trailera. W tworzenie dowcipnego i niebanalnego scenariusza zaangażował się również sam Tomasz Kot. Autorem i reżyserem zwiastuna jest Jakub Barzak, Dyrektor Marketingu Storytel. Produkcję powierzono domowi produkcyjnemu Don’t Panic Production, a realizację zdjęć Maciejowi Twardowskiemu. Trailer stanowi trzon intensywnej kampanii promującej audiobook. Za kampanię performance’ową w internecie odpowiada agencja Spark Foundry Polska, a za kampanię YT i w social mediach dział wewnętrzny Storytel.

Audiobooki książek Joanny Chmielewskiej. To aż 10 tytułów!

„Lesio” jest pierwszym z 10 audiobooków prezentujących twórczość Joanny Chmielewskiej. W grudniu w Storytel pojawią się kolejne tytuły autorki. 5 grudnia audiobook „Klin” rozpoczął serię zatytułowaną „Przygody Joanny”, czyli ośmioczęściowy cykl powieści, powiązanych ze sobą postacią głównej bohaterki, noszącej imię i nazwisko autorki. Seria utrzymana jest w konwencji kryminalnej i sensacyjnej, ale nie brak w niej również wątków obyczajowych i humorystycznych. Natomiast 21 grudnia pojawi się wielki przebój „Studnie przodków”.

Okładki audiobooków Joanny Chmielewskiej w Storytel

Audiobook Lesio jest dostępny na stronach Storytel.

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [5]

Sortuj:
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Lazuria 19.02.2021 03:07
Czytelniczka

Świetna interpretacja Tomasza Kota rewelacyjnej książki. Szczerze polecam !

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Barbara Ganew 18.12.2020 12:57
Czytelnik

Tytułowy Lesio nie był kretynem..

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
-luna- 17.12.2020 18:54
Czytelniczka

Super, uwielbiam Joannę Chmielewską.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
czytamcałyczas 17.12.2020 13:34
Czytelnik

Bardzo dobra pisarka i dobry aktor

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 16.12.2020 16:13
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd