Lesio

Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Cykl: Lesio (tom 1) Seria: Królowa Polskiego Kryminału kryminał, sensacja, thriller
2014-10-06
kryminał, sensacja, thriller
2014-10-06
Królowa Polskiego Kryminału
Lesio Chmielewska

Arcydzieło gatunku. Ukochane od zawsze.
Niesamowicie śmieszna, pokazuje swoisty geniusz autorki. Przeczytana po raz enty i ciągle, niezmiennie zabójczo zabawna... a sceny, gdzie Lesio hoduje jad kiełbasiany, powalające. Zaśmiewałam się do łez. Jak zawsze, lektura tej książki poprawiła mój oklapnięty nastrój.
Te starsze powieści p. Chmielewskiej są doskonałe.

Chmielewska w najlepszym wydaniu...Kilka razy zdarzyło mi się płakać ze śmiechu. Zbrodnie, wielkie namiętności, tajemnicze lochy, ludzie, którzy zaraz po samobójstwie mają obowiązek przyjść na umówione spotkanie...A nad tym wszystkim unosi się łagodnie duch tańczącego różowego słonia.

Jeśli ten opis Cię nie zachęcił, to już nie wiem, co mam zrobić. Mogę ewentualnie upiec...

Tytułowy Lesio przyprawił mnie o potężny ból głowy i jeszcze większe rozczarowanie. Po wielu opiniach nastawiłam się na książkę, która zachwyci mnie humorem. Niestety Joanna Chmielewska postawiła na rodzaj głupkowatego poczucia humoru, którego w nadmiarze nie trawię. Jak można stworzyć aż tak jednowymiarową postać jakim jest Lesio i zrobić z niego naczelnego błazna....

Klasyka! Jedna z najlepszych powieści humorystycznych w historii polskiej literatury.

Pani Joanna zapisała się na półce "kryminały" wieloma dobrymi pozycjami, Historia tytułowego Lesia bawi do łez. Być może, podkreślam - być może zwłaszcza tych, którzy kojarzą klimat minionych czasów. Co nie znaczy, że niezapoznani z nimi nie mają jej czytać. Lesio i jego pomysły...polecam na weekend:)

A najlepsze w tym jest to, że Lesio istniał naprawdę. Pamiętam kiedyś program jak wypowiadał się na ten temat - faktycznie zakręcony człowiek, z nietypowym spojrzeniem i podejściem do życia - jakby patrzył przez dziwny pryzmat :D

Jedna z niewielu książek do której tak chętnie powracam. Przygody tytułowego Lesia zawsze potrafią obudzić uśmiech na mojej twarzy. Jedna z moich ulubionych książek, służących do poprawy nastroju.

Na chandrę, na smutki świetna lektura. Książki pani Joanny lubię wszystkie, jednak tytułowy Lesio jest nie do podrobienia. Lubię to specyficzne poczucie humoru autorki. Czytam co jakiś czas na poprawę nastroju. Jedynie nie mogę czytać sceny na torach.... Ryczę ze śmiechu i nie widzę literek.

Czytając Lesia ma się wrażenie, że to jest polski Egon Olsen, którego plany zawsze są świetnie, ale ostatecznie coś musi iść nie po myśli ich autora. Jego perypetie wywołują salwy śmiechu i poprawiają humor. Wartka akcja, dobry humor i lekki język sprawiają, że jest to świetna lektura dla każdego, kto lubi się dobrze bawić przy czytaniu książki.

Główny bohater wygrywa mój osobisty ranking na najbardziej irytującą postać w literaturze.

Dyskusje

9 097