Lesio

Joanna Chmielewska Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Cykl: Lesio (tom 1) Seria: Królowa Polskiego Kryminału kryminał, sensacja, thriller
2014-10-06
kryminał, sensacja, thriller
2014-10-06
Królowa Polskiego Kryminału
Lesio Chmielewska

Na przełomie lat 80./90. przeczytałem wszystko co autorka napisała. Miałem z tego mnóstwo frajdy. "Lesio", w kontekście owej frajdy, zapadł mi w pamięci jako dzieło najwybitniejsze. Tyle co się przy tej lekturze uśmiałem, nie przypominam sobie drugiej takiej przygody literackiej. Wracać do Chmielewskiej nie zamierzam, wszystko ma swój czas, a podobno od lat 90. poziom jej...

Przyjemna lektura do odprężenia się.

Do przeczytania tej książki, nie czytałem polskich książek, mając zle zdanie o naszych pisarzach i wtedy zobaczyłem reklamę w tv. "Chmielewska królowa polskich kryminałów" .
Jako pierwszy z tej serii został wypuszczony "Lesio" więc zakupiłem i już po 50 stronach miałem ochotę ją odłożyć, lecz doczytałem do końca i wróciłem do zagranicznych pisarzy jak Coben.
Niestety...

Początkowo myślałam, że ocenię tę księżkę na 4. Przy pierwszym opowiadaniu wydawało mi się, że to przesadzoną historią wariata, drugie przesadzoną historią grupy wariatów. Przy trzecim uzmysłowiłam sobie, że mimo osadzenia w PRLu i latach 70., Lesio z przekąsem pokazuje co z człowiekiem może zrobić korporacja. Nie ważne czy czy masz doświadczenie w państwowym...

Po 50 stronach wymiękłam - nie moja bajka. Główny bohater irytował mnie totalnie, nie wiem skąd ta wysoka nota na LC.

Wspaniała komedia. Obecnie teraz trochę trąci myszką z uwagi na czas akcji, bo to głęboki PRL. Ale pokolenie 40+, które zaznało "uroku" socjalizmu w pełnej krasie - będzie wyło ze śmiechu. Chociaż pewno już zna.

Tak głupie, że aż śmieszne :)

Choć Joanna Chmielewska znana jest głównie z pisania kryminałów nie da się tutaj doszukać choćby cienia tej formy twórczości. Grupa współpracowników pracująca na co dzień w biurze projektowym przeżywa wspólnie szalone przygody. Jeśli w ramach rozwiązywania jakiegoś problemy wpadasz na wyjątkowo głupi pomysł, który od razu odrzucasz możesz być...

Najlepsza książka arcymistrzyni komedii kryminalnej!
Prześmieszna! Zarówno wersja papierowa jak i audiobook czytany przez Tomasza Kota rozbawiły mnie do łez :D

Przesłuchałam książkę w interpretacji Tomasza Kota i jestem zachwycona, uśmiałam się i wciągnęłam w tę historię po uszy. Polecam .

Lesio czytany przez Tomasza Kota jest ucztą dla uszu :)

Dyskusje

9 581