Trzy dni z książką historyczną

LubimyCzytać
30.08.2012

Prezentacja oferty wydawniczej kilkudziesięciu wydawnictw, oficyn, instytucji z kraju i zagranicy, spotkania z autorami, warsztaty historyczne dla najmłodszych, historyczna gra przestrzenna dla młodzieży, debata o historii i polityce historycznej w Internecie – tak prezentuje się program organizowanych w Krakowie Targów Książki Historycznej, które odbędą się w dniach 13-15 września w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W Targach Książki Historycznej towarzyszących II Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski w Krakowie weźmie udział ponad 60 wystawców, którzy przygotowali wiele nowości i ciekawych publikacji. Wiele z nich będzie miało premierę na kilka dni przed Targami.

W pierwszy dzień Targów odbędzie się wręczenie nagród w plebiscycie na najlepszą książkę historyczną „Historia Zebrana”, który organizowany jest przez portal historyczny Histmag.org oraz wortal literacki Granice.pl. Miłośników historii zapraszamy w sobotę do wzięcia udziału w debacie o historii w Internecie i polityce historycznej, w trakcie której zostaną poruszone kwestie rozwoju i promocji historii w Internecie oraz aktualne problemy polityki historycznej w Polsce. Nie zabraknie rozmowy o sytuacji czytelnictwa w Polsce i oceny reformy nauczania historii. Organizatorami debaty są: portal historyczny historia.org.pl oraz forum historycy.org.

Dla młodzieży Muzeum PRL-u (krakowski oddział Muzeum Historii Polski) w czwartek oraz piątek przygotuje ciekawą propozycję - grę przestrzenną "Dekada 79-89", dzięki której uczniowie będą mogli zapoznać się z realiami życia przed 1989 rokiem, zaś nauczyciele zorganizować ciekawą, niebanalną lekcję historii najnowszej. Przed graczami dziesięć lat różnych wydarzeń i zmian. Uczestnicy wcielą się w rolę obywatela, który ma na utrzymaniu rodzinę i stara się godnie przeżyć ten czas, może zaangażować się w działalność opozycyjną jednocześnie pamiętając o zagrożeniach, które niesie ze sobą sprzeciwianie się władzy PRL. Czekamy na zgłoszenia zainteresowanych klas.

Podczas Targów nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Muzeum PRL-u zaprasza w sobotę na warsztaty historyczne wokół książeczki „O Nowej Hucie twórczych zabaw kilka”. Dzieci czytając napisane zabawnym językiem historyjki zostaną zaproszone do ich dokończenia, uzupełnienia, czy dorysowania. Tłem opowieści będzie Nowa Huta – jej mieszkańcy, miejsca i historia.

Targom towarzyszyć będzie również wystawa legionowych zdjęć Jana Włodka, które określić można fotograficznym reportażem wojennym oraz Wystawa grafik prezentujących Marka Eminowicza – nauczyciela historii.
Targi mają charakter otwarty dla publiczności - wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat Targów, listy wystawców oraz programu znajdą Państwo na stronie http://www.historia.targi.krakow.pl.


Termin:
13-15 września 2012 r.

Godziny otwarcia:
13-14 września (czwartek, piątek), godz. 9.00-18.00
15 września (sobota), godz. 9.00-15.00

Miejsce:
Auditorium Maximum UJ
ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków

Więcej informacji:http://www.historia.targi.krakow.pl
www.facebook.com/targi.ksiazki.historycznej

Lubimyczytać.pl jest patronem medialnym Targów Książki Historycznej w Krakowie.

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2801
4
30.08.2012 10:25

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd