Najpierw książka, później film – zapowiedzi

LubimyCzytać LubimyCzytać
18.12.2018

W ostatnich, tegorocznych newsach filmowych przedstawiamy Wam pierwsze zwiastuny takich produkcji jak „The ABC Murders”, „O psie, który wrócił do domu” i „Złe wychowanie Cameron Post”. A w przyszłym roku zaczniemy od zestawienia najciekawszych ekranizacji zapowiadanych na 2019 rok.

Najpierw książka, później film – zapowiedzi

A.B.C.Agatha Christie

W sieci dostępny jest już pierwszy zwiastun nowego serialu na podstawie książki Agathy Christie. W rolę Herkulesa Poirota po raz pierwszy wcieli się John Malkovich. U boku Malkovicha zobaczymy m.in. Ruperta Grinta (Harry Potter i Insygnia Śmierci), Andrew Buchana (Jane Eyre), Eamona Farrena („Twin Peaks”), Tarę Fitzgerald (Gra o Tron), Bronwyn James („Rozpustnice”) i Freyę Mavor („Kumple”). Reżyserem został Alex Gabassi.

Seryjny morderca zabija ludzi w porządku alfabetycznym. Odpracował już litery A, B i C... Czy zostanie schwytany, zanim dojdzie do Z? Zabójca umyka wymiarowi sprawiedliwości, mimo że przed każdą zbrodnią wysyła list z informacją, gdzie i kiedy należy szukać następnej ofiary. Przy zwłokach zawsze zostawia rozkład jazdy pociągów, potocznie nazywany ABC. Co więcej, w listach również popisuje się „A.B.C.”. Herkules Poirot przeczuwa, że zostawiane wskazówki mają sprowadzić policję na błędny trop.

O psie, który wrócił do domu, W. Bruce Cameron

Można również obejrzeć już zwiastun ekranizacji kolejnej psiej powiesci W. Bruce'a Camerona. Premiera filmu odbędzie się 25 stycznia. 

Po wielkim sukcesie uroczego Baileya, bohatera powieści „Był sobie pies”, czas na wesołą suczkę Bellę, która ma do wykonania trudną misję – musi odnaleźć drogę do domu! W końcu psia wierność wobec człowieka nie ma granic, których nie da się pokonać.

Bella to uroczy szczeniaczek, który trafia w ramiona Lucasa. Mężczyzna od razu wie, że ten wesoły czworonóg zmieni jego życie na lepsze. Piesek również czuje, że trafił na swojego człowieka i chce być dla niego najlepszym zwierzakiem na świecie.

Lucas nie może zatrzymać Belli w swoim mieszkaniu. Postanawia podjąć ryzyko i zabiera ją do szpitala, w którym pracuje. Piesek wnosi mnóstwo radości w życie pacjentów. Jednak pracownicy Kontroli Zwierząt twierdzą, że zwierzę jest niebezpieczne ze względu na swoją rasę, która w Denver jest zakazana. Zrozpaczony Lucas musi rozstać się z ukochaną Bellą, która zostaje wywieziona do innego domu poza granice stanu.

Mimo to piesek nie zamierza żyć z dala od swojego najlepszego przyjaciela i postanawia wziąć sprawy we własne łapy. Teraz Bella staje przed ważnym wyzwaniem. Musi odnaleźć drogę do swojego człowieka. Wyrusza w wielką, pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, aby wrócić do domu. Czy jeszcze zobaczy Lucasa?

The Miseducation of Cameron PostEmily M. Danforth

Ekranizacja książki Emily Daforth w polskich kinach zadebiutuje 25 stycznia. W rolach głównych Chloe Grace Moretz, John Gallagher Jr. i Sasha Lane. Reżyserem filmu została Desiree Akhavan, a za scenariusz odpowiadała Cecilia Frugiuele.

Opowieść koncentruje się wokół losów tytułowej bohaterki - Cameron Post, nastolatki z Montany, której rodzice giną w wypadku samochodowym. W tym samym czasie dojrzewająca dziewczyna odkrywa swój homoseksualizm. Cameron trafia pod opiekę babki ze strony ojca oraz konserwatywnej ciotki Ruth. Kiedy krewni nakrywają dziewczynę w niedwuznacznej sytuacji z jej najbliższą przyjaciółką Coley, bohaterka zostaje wysłana na specjalny obóz, gdzie ma przejść tzw. "terapię konwersyjną" i nauczyć się "właściwych ról płciowych". Cameron poznaje tam nowych przyjaciół, z pomocą których postanawia zawalczyć o własne życie i przekonania.


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
czytamcałyczas 18.12.2018 15:44
Czytelnik

ABC :-)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 17.12.2018 11:50
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post