O psie, który wrócił do domu

Okładka książki O psie, który wrócił do domu W. Bruce Cameron Patronat LC
Okładka książki O psie, który wrócił do domu
W. Bruce Cameron Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: O psie, który wrócił do domu (tom 1) Seria: Był sobie pies literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
O psie, który wrócił do domu (tom 1)
Był sobie pies
A Dog’s Way Home
Wydawnictwo Kobiece
2019-01-30
2019-01-30
Data 1. wydania:
2017-05-09
Edyta Świerczyńska
optymizm pies pogoda ducha powieść obyczajowa przygoda przyjaźń rozstanie szczęście

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

Z psim przyjacielem żyje się o niebo lepiej

5760 659 425

Dobra książka , ale jednak ekranizacja była według mnie lepsza. I bardziej wzruszająca. W książce kilka rzeczy mi się nie podobało

książka ta ma coś w sobie że jak czytałam ją to płakałam w niektórych momentach ale jest jednak dla wszystkich którzy chcą sobie popłakać

"O psie, który wrócił do domu" przeczytałam po obejrzeniu filmu, więc wiedziałam czego się spodziewać. Polecam każdemu, kto jest miłośnikiem zwierząt i jeszcze nie zna tej pozycji.
Spotykamy się tu z ogromną miłością. Miłością zwierząt i ludzi, miłością, której nic i nikt nie jest w stanie powstrzymać. Jest to poruszająca historia Belli i Lucasa, z której można się wiele nauczyć ❤️

Recenzja książki pt. "O psie, który wrócił do domu" autor: W. Bruce Cameron
cyt. "Ja jednak wiedziałam, że życie nie jest takie proste, że zamiast czekać na otwarcie drzwi, żeby gdziekolwiek się dostać, trzeba przeskakiwać ogrodzenia". (cytat zwarty w ww. książce)

Powstało wiele ciekawych historii o przyjaznych, oddanych psach, szanujących zwierzęta ludziach oraz o ich wyjątkowych relacjach. Książka pt. "O psie, który wrócił do domu" zalicza się do jednej z najpiękniejszych opowieści w swoim rodzaju. Poznajemy Lucasa. Chłopak uratował szczeniaka- Bellę. Między nimi zaczęła rozwijać się przyjaźń i miłość. Niestety na ich drodze zaczęły pojawiać się liczne trudności. Cudowna Bella niesprawiedliwie została zaklasyfikowana jako pies agresywny. Okazało się, że nie może przebywać na terenie Denver. W wyniku tych wydarzeń musiała rozstać się ze swoim Panem. Postanowiła, że zrobi wszystko, co możliwe, aby do niego wrócić. Autor bardzo mocno wczuł się w emocje przeżywane przez zwierzęta. Możemy zaobserwować relacje psów z innymi czworonogami oraz przede wszystkim z ludźmi. Są wśród nich osoby pełne empatii, ciepła, ale i takie, które nie potrafią okazywać szacunku przedstawicielom braci mniejszej. Na przykładzie Lucasa i Belli możemy dostrzec, że prawdziwa przyjaźń jest w stanie pokonać największe trudności. Uwypuklone zostały istotne wartości. W. Bruce Cameron stworzył wartościową i poruszającą pozycję. Na jej podstawie powstał również film. Z pewnością książka przypadnie do gustu młodszym i starszym czytelnikom wrażliwym na potrzeby zwierząt.

Recenzja książki pt. "O psie, który wrócił do domu" autor: W. Bruce Cameron

Na półkach: , , , , ,

Wspaniała książka.

Wspaniała książka.

Piekna I poruszająca historia psa, który za wszelką cenę chciał wrócić do swojego domu. Suczka dzielnie sobie radzi chociaż nie zawsze miała lekko ale w końcu po latach wraca do domu

Z twórczością pana Camerona miałam już do czynienia przy okazji tytułu Był sobie pies, który mnie oczarował. Po 4 latach przerwy, wracam do jego twórczości przy okazji fabuły zaprezentowanej w O psie, który wrócił do domu.
Tytuł tej książki przypomniał mi o innej, ważnej pozycji od którego zaczęła się moja przygoda z psiakami. A mowa tu o O psie, który jeździł koleją. Od tego momentu jestem bardzo zżyta z psiakami, kocham je nad życie i nie wyobrażam sobie innego kompana do życia niż pies.
Bella jako szczeniak trafia do domu Lucasa, który zapewnia jej dobre i pełne ciepła życie. Pewnego dnia, za sprawą problemów formalnych, psina zostaje rozdzielona ze swoim właścicielem. Stęskniona za domem Bella postanawia wrócić, pokonując długą drogę, pełną przygód i niebezpieczeństw. Czy jeszcze zobaczy Lucasa?
Książki o zwierzakach może nie są idealne, ale mają w sobie coś, co powoduje, że nie mogę przejść obok nich obojętnie. O psie, który wrócił do domu to przeurocza historia, która totalnie mną zawładnęła. Przy końcówce miałam już tak ściśnięte serduszko, że pozwoliłam sobie na chwilę płaczu, który dusiłam w sobie od dawna.
Zazdroszczę autorowi wyobraźni, empatii i wrażliwości, które powodują, że spod jego pióra wychodzą tak pełne miłości historie. Czyżby pan Cameron w poprzednim życiu był psem? 🤔 To by wiele wyjaśniało 😉. Ode mnie 10/10. Dziś oceniam serduchem.

Bardzo wzruszająca i chwytająca za serce książka. Idealna dla ulubieńców czworonogów. Opowieść z perspektywy rezolutnej soczki to strzał w dziesiątkę. Jeżeli ktoś kocha zwierzęta to ta książka jest dla Was. Opowiada o pięknej relacji między zwierzakiem, a właścicielem. Bardzo poruszyła mnie ta książka.

„O psie, który wrócił do domu” to historia suczki Belli, która zrządzeniem losu zostaje wywieziona sześćset kilometrów od swojego pana – Lucasa. Bella robi wszystko, by móc jeszcze raz wskoczyć w ramiona swojego człowieka i postanawia wrócić do domu. Niestety droga powrotna okazuje się bardzo niebezpieczna i Bella przeżywa wiele przygód. Poznaje pumę, z którą poluje na zwierzynę, odkopuje człowieka z lawiny, zostaje towarzyszką bezdomnego weterana wojennego.

W. Bruce Cameron przepięknie pokazuje w swoich powieściach jak bardzo psy kochają i ubóstwiają ludzi. Niesamowicie mnie to wzrusza, bo jestem osobą, dla której zwierzęta mają szczególne miejsce w sercu.

Tym razem nie wzruszyłam się tak bardzo jak przy książce „Był sobie pies”, ale i tak wrażliwa strona mojej duszy zadrżała kilka razy :)
Polecam!

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przpiękna książka. Wzbudziła we mnie tak mocne emocje, że co chwilę chciałam przestać czytać a za chwilę jednak czytać dalej. Popłakałam się na koniec, kiedy Bella wróciła do domu. W ogóle dużo płakałam. Napewno przeczytam tę książkę moim dzieciom, kiedy już je będę miała.