Gra o tron

George R.R. Martin Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
A Game of Thrones
Paweł Kruk, Michał Jakuszewski
Zysk i S-ka
cykl fantasy westeros
A Game of Thrones
Pieśń Lodu i Ognia (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2016-11-28
Paweł Kruk, Michał Jakuszewski
cykl fantasy westeros

Opinie [2 341]

Polecam

Klasyka

Na półkach: , , , ,

Po raz pierwszy przeczytałam tę książkę 7 lat temu i stanowczo nie doceniłam absolutnego majstersztyku pisarskiego jaki Martin w niej pokazuje. Każdy wielbiciel dobrze skonstruowanej fabuły będzie miał ciarki z zachwytu podczas lektury, a poziom dbałości o nawet najmniejsze detetale po prostu mnie oczarował. Serial? Jaki, kurde, serial?

Zaczęłam czytać sage po raz drugi. Książkę po raz pierwszy czytałam dziesięć lat temu. Mimo że po drodze widziałam serial, książka nic nie straciła. Czyta się świetnie.

Pierwszy tom Pieśni Lodu i Ognia, jeśli chodzi o zakres kreatywności i umiejętności pisania, to wszystko czego oczekujesz od epickiej opowieści fantasy.

Pierwsza książka z cyklu została wydana po raz pierwszy w 1996 roku. Osadzona jest w świecie bardzo zbliżonym do naszej średniowiecznej Europy. Historia jest opowiadana z ośmiu perspektyw.

W książce Martin koncentruje...

Na półkach: , , , , ,

Niby znałam tę historię z serialu, ale i tak było to wspaniałe przeżycie. Myślę, że znajomość wszystkich postaci pozwalała mi lepiej śledzić całą akcję i jeszcze bardziej się ze wszystkim zżyć. Martin stworzył wspaniały świat i mnóstwo fascynujących postaci. Świetna fantastyka!

Gdy zabrałam się za "Grę o tron" Martina byłam już po obejrzeniu dwóch pierwszych sezonów serialu. Jakież było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że serial przeniósł książkę niemal 1:1.

Na początku była to dla mnie wada, przez to, że niezbyt miałam ochotę czytać książkę, w której znałam całą fabułę. Po pewnym czasie jednak straszliwą frajdę zaczęło mi sprawiać, gdy...

Zanim zabrałem się za czytanie Pieśni Lodu i Ognia, byłem zagorzałym fanem Malazjańskiej Księgi Poległych, a ponoć fani Piesni i Księgi mają ze sobą kosę, dlatego hejtowałem wśród moich znajomych tą pozycję i uważałem, że nie mają oni rozumu i godności zachwycając się Grą o Tron i jakimś oszukiwanym fantasy gdzie nie ma obcych ras, potężnej magii a wszystko jest zrobione na...

świat przedstawiony i realne(dla tego świata), "żyjące" postaci są ewenementem.
sama historia niesłychanie wciągająca.
na minus duże nagromadzenie informacji i potrzeba czasem pomocy youtuba i wiki, ale to sama przyjemnosc.

To trzeba lubić - dla mnie stanowczo za dużo w tej książce opisów. Bardzo ciężko było mi przez nią przebrnąć.

Dyskusje

45 205