Małe Licho i tajemnica Niebożątka

Małe Licho (tom 1)
Wilga
2018-09-19
2018-09-19
dom dziecięca wyobraźnia literatura dla dzieci literatura polska matka optymizm powieść dla dzieci przygoda tajemnica wyobraźnia dziecka
Inne

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

1929

Na półkach: , , , , ,

Miło było wrócić do bohaterów znanych z Dożywocia. Tamtejszy bohater - widmowy Szczęsny, jest ojcem Bożka, bohatera tego cyklu.
Książeczka nie tylko dla dzieci. Ciepła, wzruszająca opowieść o miłości, przyjaźni i byciu sobą. Doskonała do wykorzystania w biblioterapii.

Uwielbiam książki autorki i ta również była wspaniała :)

Uwielbiam książki autorki i ta również była wspaniała :)

Przekochane, rozkoszne❤️🥰 Styl Pani Kisiel trafia dogłębnie do mojego serducha. Bohaterowie i ich przygody to idealna czytelnicza przygoda na jesienną chandrę.
Kocham Licho❤️🥰! Alleluja🥰!

Kocham Licho❤️🥰! Alleluja🥰!

Poruszająca.... Mądra...

Poruszająca.... Mądra...

Wiecie kim jest licho?
Na pewno nie raz obiło się Wam o uszy jakieś powiedznie typu: "do licha!", "licho by to wzięło", "licho nie śpi" itp.
Co bardziej zaznajomieni z mitologią słowiańską wiedzą, że to dość upierdliwa postać, z którą lepiej nie mieć do czynienia.

A wiecie kim jest Małe Licho?
Powiem tylko, porzućcie swoje dotychczasowe wyobrażenia!
Małe Licho to taki plasterek miodu, dobry opiekun, aniołek, alleluja!

A kim jest Niebożątko?
Niebożątko to Bożek.
Nie taki z panteonu, ale chłopiec z krwi, kości oraz troszkę z gluta (po tacie, rzecz jasna 🙃).
No, i ten Bożek, mili Państwo, mieszka sobie z mamą, wujkami, różowymi królikami, stworami większego i mniejszego kalibru, widmami i właśnie aniołami.
I właśnie ma iść do szkoły.
Takiej normalnej.
Zwykłej, publicznej.

Co z tego wyniknie?
Czy Małe Licho zdoła uchronić swojego podopiecznego nie tylko przed światem zewnętrznym, ale i wyrwać go z Zaświatów?
Jaki udział w tym wszystkim ma wujek Konrad - oschły, zdystansowany i sarkastyczny?

Książka Marty Kisiel to cudowna zabawa słowem, ale także piękna i pouczająca opowieść.
Jeśli cenicie dobry humor, niezwykłe wydarzenia i zwykłe, piękne emocje, jak miłość, przyjaźń, odpowiedzialność, odwaga w obliczu zagrożenia bliskich to nie zastanawiajcie się ani chwili, tylko czytajcie!

Polecam z całego serca!

Wiecie kim jest licho?

A wiecie kim jest Małe Licho?
Powiem tylko, porzućcie swoje dotychczasowe wyobrażenia!
Małe Licho to taki...

To jest tak niesamowicie przyjemna książka dla dzieci, koniecznie ją przeczytam moim maluchom. Licho jest urocze takie niewinne troszkę głupiutkie ale zawsze gotowe pomóc i jego alleluja dołączone do większości wypowiedzi cudo.

Książka trochę dla dzieci, trochę dla dorosłych. Dalsza część cyklu "Dożywocie", tyle, że dedykowana także dla dzieci.

Niesamowita przygoda dla małych i dużych wielbicieli Licha!

Niesamowita przygoda dla małych i dużych wielbicieli Licha!

Miła i przyjemna lektura, nie tylko dla najmłodszych. Ja spędziłam przy niej miło czas.

Hmmm... Trudno mi ocenić tą książkę, bo to po prostu nie moja bajka. Wysłuchałam jej jako audiobooka wyłącznie z ciekawości. Młodszej młodzieży i starszej dzieciarni może się podobać;)