Małe Licho i tajemnica Niebożątka

Marta Kisiel Wydawnictwo: Wilga Cykl: Małe Licho (tom 1) literatura dziecięca
2018-09-19
2018-09-19
Wilga
dom dziecięca wyobraźnia literatura dla dzieci literatura polska matka optymizm powieść dla dzieci przygoda tajemnica wyobraźnia dziecka

"Książka dla dzieci, która podoba się tylko dzieciom, nie jest dobrą książką dla dzieci" /C.S.Lewis/

...i to w zasadzie mówi samo za siebie! Ale powiem więcej. Najpierw, zanim przeczytasz tę książkę dziecku, usiądź i przeczytaj ją sam dla siebie! Jak zawsze pełna dawka świetnego humoru, ale też wzruszeń i mądrości dla każdego czytelnika niezależnie od metryki!

No i nie...

Przyjemna lektura. Do pośmiania się i na poprawę humoru.

Marta Kisiel „Małe Licho i tajemnica Niebożątka”

Jest to literatura dziecięca po, którą bardzo rzadko sięgam, ale na tej pozycji się nie zawiodłam.

W pewnym starym domu mieszka Bożek (zwany również Niebożątkiem) wraz ze swoją mamą, wujkiem oraz różnymi innymi stworzeniami. Jest to swoisty hotel dla potworów, rzadko spotykanych stworzeń. Chłopiec jak i jego wuj posiadają...

Małe Licho i tajemnica Niebożątka to opowieści o małym chłopcu i jego przyjacielu, który jest aniołem! Są to historie, które chwytają za serce, wzruszają, bawią i uczą. Chłopiec ma na imię Bożęty, Bożek lub do niedawna nazywany był Niebożątko. Nie jest to opowieść o typowej rodzinie. W ich domu mieszka Licho, potwory, które śpią pod łóżkiem, a na strychu pyzate anioły...

„Małe Licho i tajemnica Niebożątka” Marta Kisiel

Bohaterowie znani z powieści „Dożowocie” (i kilku nowych) powracają w powieści „Małe Licho i tajemnica Niebożątka”.

W lesie stoi domek, w domku jak to w domku, mieszkają jego mieszkańcy. Ale jak to u Marty Kisiel, mieszkańcy domku nie są tacy zwyczajni. Mieszkają tu różni „kogosie i cosie”. „Do kogosiów zaliczali się mama...

Na półkach: , , , , , ,

Świetna książka. Tak samo niezwykła, jak jej bohaterowie. Na początku mnie nie przekonała, ale od momentu, gdy Bożek zaczął chodzić do szkoły, tak mnie wciągnęła, że czytałam do późna w nocy. Świetnie pokazano tu, jaką trudność może mieć dziecko, z przystosowaniem się do szkolnego otoczenia (zwłaszcza innych uczniów), a także problem rodziców niemających czasu dla swoich...

Kocham tą serię.

Rozczarowałam się i to bardzo, bo ten tytuł polecały osoby z opiniami których na temat książek zgadzam sie średnio w 98% a tu klapa, źle mi się to czytało i historia mnie nie porwała.
Chce spróbować jeszcze Oczy Uroczne ale trochę sie boję

Ciekawa pozycja -urocza, zabawna. Dużo miejsca poświęca emocjom zarówno dziecka (głównego bohatera) jak i dorosłych (mamy, wujków). W sam raz na rodzinne czytanie.

Jedyną wadą tej pozycji jest to, że jest za krótka.

Dyskusje

• 2018