Bartek Szpojda 
Dziennikarz przyrodniczy, redaktor merytoryczny, recenzent książkowy i czasem juror konkursów literackich.
37 lat, mężczyzna, Szczecinek, status: Oficjalny recenzent, ostatnio widziany 2 lata temu

Oficjalne recenzje

20-04-2018
Oficjalna recenzja

Tak, to strasznie gruba książka. Tak, znajdziecie w niej multum nazwisk, dat, informacji. Tak, dalej twierdzę, że to dzieło milowe rodzimej literatury historycznej. Pokazuje bowiem, jak trudno przychodzi nam żyć z nami samymi, nawet w sytuacji skrajnie trudnej.

10-04-2018
Oficjalna recenzja

Mocną stroną całej serii jest spora dawka akcji. Tej nie zabraknie i tym razem. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że w tej części trup ściele się gęsto, dosłownie i w przenośni. Nie brak także fajnie skrojonych postaci, które pojawiają się na drodze Poszukiwaczy, nie tylko po to, by im złośliwie utrudniać życie.

14-02-2018
Oficjalna recenzja

Czemu książka Michała Kubicza jest warta uwagi czytelnika? Wszak okres ten doczekał się tylu opracowań, że można by mniemać, iż nic nowego nie da się w tej materii wykombinować. A jednak… Kubicz udowodnił już, że potrafi nawet znane postacie i znane historie zaprezentować w sposób nowy, smaczny i ciekawy.  

12-01-2017
Oficjalna recenzja

„Łańcuch proroka to udana kontynuacja historii Korpusu Poszukiwaczy i ich najmłodszego nabytku – Tirso Alfaro. Może czasem nazbyt nieprawdopodobna, ale przez to niesamowicie łatwa i przyjemna w odbiorze. Takie skrzyżowanie Jonesa z Bondem wyszło hiszpańskiemu pisarzowi. A przy okazji udało mu się nieco historii przemycić, i to takiej, o której my, mieszkańcy centrum Europy, wiemy relatywnie niewiele. 

23-08-2016
Oficjalna recenzja

Manglano postanowił napisać książkę przygodową. I, szczerze wam powiem – tego po niej oczekiwałem. Prawdę mówiąc – nie zawiodłem się, choć spodziewałem się czegoś bardziej w stylu Indiany. Trudno bowiem nie porównywać losów Tirso z najsłynniejszym archeologiem wszechczasów (tym wymyślonym) lub z jego komputerową odpowiedniczką (ach ta Lara…). 

Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)

Ta lista aktywności nie zawiera jeszcze żadnych informacji!

Moja biblioteczka
64 8 579
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

Ulubieni autorzy (4)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd