Matuska94 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 5 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-04 09:32:35

W życiu chyba każdego człowieka są wydarzenia, które mają duże znaczenie i są niejako separatorem między pewnymi etapami. U mnie takim przełomowym momentem była z pewnością wyprowadzka z domu rodzinnego na studia. Moje życie zmieniło się wówczas diametralnie. Musiałam o siebie zadbać samodzielnie, nie mogłam liczyć na innych, tylko na siebie. Jeśli zapomniałam o zakupach, to nie miałam co... W życiu chyba każdego człowieka są wydarzenia, które mają duże znaczenie i są niejako separatorem między pewnymi etapami. U mnie takim przełomowym momentem była z pewnością wyprowadzka z domu rodzinnego na studia. Moje życie zmieniło się wówczas diametralnie. Musiałam o siebie zadbać samodzielnie, nie mogłam liczyć na innych, tylko na siebie. Jeśli zapomniałam o zakupach, to nie miałam co jeść. Najgorsze chyba były momenty, kiedy byłam chora - nikt mi nie przyniósł ciepłego mleka do łóżka, ani nie ugotował rozgrzewającego rosołu... No ale w końcu na tym polega dorosłość - na samodzielności.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-11-28 09:43:35

W efektywnym śledzeniu niezbędne są też umiejętności "miękkie". Mam na myśli mianowicie umiejętność wzbudzania zaufania innych, a tym samym możliwość szczerej rozmowy, co w tym przypadku jest niezbędne do zdobycia poufnych informacji i kluczowych tropów. Sukces gwarantowany!

więcej...
 
2018-11-28 09:38:28

Największym problem nastolatków jest zamknięcie się w sobie i duszenie swoich problemów w sobie. Brak rozmowy powoduje smutek, odosobnienie, może prowadzić też do depresji. Młodzi ludzie często nie mają z kim porozmawiać, albo tak im się wydaje, bo boją się "obnażyć" przed rówieśnikami z obawy na wyśmiania i zranienia, a z kolei w rodzicach i bliskich przeważnie widzą wrogów, a przecież... Największym problem nastolatków jest zamknięcie się w sobie i duszenie swoich problemów w sobie. Brak rozmowy powoduje smutek, odosobnienie, może prowadzić też do depresji. Młodzi ludzie często nie mają z kim porozmawiać, albo tak im się wydaje, bo boją się "obnażyć" przed rówieśnikami z obawy na wyśmiania i zranienia, a z kolei w rodzicach i bliskich przeważnie widzą wrogów, a przecież rodzice to nasi najwięksi sojusznicy (a przynajmniej tak powinno być). Może więc warto im zaufać i powierzyć swoje troski, rozterki. Często jest to szansą na znalezienie rozwiązania problemów, a na pewno na ulżenie duszy.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-11-27 15:36:58
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-07 09:58:03

Nigdy nie zapomnę swojego pierwszego tajfunu, którego doświadczyłam w Japonii. Było ich więcej, ale ten pierwszy szczególnie zapadł mi w pamięć. Nie wiem, czy był najsilniejszy ze wszystkich, które mnie spotkały, ale pewnie z racji pierwszego takiego doświadczenia pamiętam najbardziej. Tego dnia byłam w pracy, spokojnie wyszłam z budynku, wsiadłam na rower, by wrócić spokojnie do hotelu po... Nigdy nie zapomnę swojego pierwszego tajfunu, którego doświadczyłam w Japonii. Było ich więcej, ale ten pierwszy szczególnie zapadł mi w pamięć. Nie wiem, czy był najsilniejszy ze wszystkich, które mnie spotkały, ale pewnie z racji pierwszego takiego doświadczenia pamiętam najbardziej. Tego dnia byłam w pracy, spokojnie wyszłam z budynku, wsiadłam na rower, by wrócić spokojnie do hotelu po ciężkim dniu. Jednak nie było to tak proste, bo zwykły deszcz (jak początkowo myślałam) okazał się być bardziej poważny, a w połączeniu z przesilnym wiatrem wręcz zwalał z nóg. Krople deszczu tak "zacinały", że nie byłam w stanie nic widzieć, a porywisty wiatr wręcz mnie zawracał. Musiałam zatrzymać się na stacji benzynowej i przeczekać ten żywioł, mimo że miałam jakieś 5 minut drogi do domu. Chyba nigdy w życiu nie bałam się tak bardzo jak wtedy - ze strachu miałam nawet problem z oddychaniem. Ale przeżyłam :)

pokaż więcej

więcej...
 
2018-10-07 15:09:25
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Dobre myśli (tom 3)
 
2018-09-24 20:42:38
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-12 09:30:41

Moją ogromną pasją jest gotowanie. Jednak nie skupiam się tylko na aspektach organoleptycznych, ale także na chemii i fizyce jedzeniu, nie zapominając także o aspektach zdrowotnych czy też historycznych i kulturowych. Jedzenie jest bardzo złożonym procesem i nie zawsze tak prostym i trywialnym jakby się mogło wydawać. Nawet niewielka zmiana jednego parametru wpływa na jego właściwości. Istotne... Moją ogromną pasją jest gotowanie. Jednak nie skupiam się tylko na aspektach organoleptycznych, ale także na chemii i fizyce jedzeniu, nie zapominając także o aspektach zdrowotnych czy też historycznych i kulturowych. Jedzenie jest bardzo złożonym procesem i nie zawsze tak prostym i trywialnym jakby się mogło wydawać. Nawet niewielka zmiana jednego parametru wpływa na jego właściwości. Istotne jest dla mnie zdrowie, na które ogromne oddziaływanie ma właśnie jedzenie i chciałabym zwrócić uwagę innych na ten jakże ważny aspekt żywności. Nie można też zapominać o roli kulturowej jedzenia i funkcji integracyjnej wspólnego spożywania (czy raczej delektowania się) posiłku. I tego bym właśnie chciała uczyć innych ludzi - by patrzyli na jedzenie w szerszej perspektywie, bo jedzenie to nie tylko konieczność, ale i ogromna przyjemność: zarówno ze spożywania, jak i jego przygotowywania.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-12 09:25:10

Kluczem do mojego serca jest własnoręcznie przygotowany posiłek, włożony w niego trud, a przed wszystkim serce. Nie ważne jakie danie, ani nawet fakt, że może być niezjadliwe :) Miłość jest niezbędną przyprawą każdego dania!

więcej...
 
Moja biblioteczka
169 0 0
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (2)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd