Pułapka uczuć

Cykl: Slammed (tom 1)
Wydawnictwo: W.A.B.
Slammed
młoda_pisarka

Layken skończyła niedawno osiemnaście lat. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej niespodziewanie straciła ojca. Wraz z kochającą matką i młodszym bratem postanawiają zostawić za sobą przeszłość w Teksasie, by rozpocząć nowe życie w Michigan. Sprzedają dom, pakują rodzinne pamiątki i wyruszają na północ. Każde z nich z innymi obawami i planami na dalszą przyszłość. Zarówno Lake, jak i Kel nie chcą porzucać szkoły, przyjaciół, wspomnień związanych z ulubionymi miejscami. Boją się tego, co ich czeka prawie dwa tysiące kilometrów od domu. Prawdziwego domu. Julia też się martwi. Mimo to stara się dodać otuchy swoim dzieciom i wesprzeć ich w najtrudniejszych chwilach.
Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że już pierwszy kontakt z sąsiedztwem z naprzeciwka zwiastuje poważne zmiany w rodzinnych relacjach. A to dopiero początek niezwykle emocjonalnej, momentami przezabawnej historii losów dwóch rodzin Cohen i Cooperów, w której nikt nie zdaje sobie sprawy, jak ich członkowie staną się sobie bliscy w obliczu śmiertelnej choroby i codziennych problemów.

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/

Ranech | 2014-05-10
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam, Romanse
Przeczytana: 09 maja 2014

Bardzo długo na nią czekam, miałam przeczucie, że będzie to jedna z tych książek, które zostają w pamięci jeszcze długo po ich przeczytaniu. I się nie myliłam, odkąd ją skończyłam chodzę i myślę o niej..

Na początku byłam lekko zawiedziona, na pierwszych kilku stronach mamy poznanie, zauroczenie od pierwszego wejrzenia, randkę, pocałunki itp. Przez sekundę byłam zła na autorkę za tą szablonowość, przecież spodziewałam się czegoś więcej, a dostaję kolejną książkę o miłości nastolatków..

Po przeczytaniu stwierdzam, że tematem tej książki nie jest miłość damsko-męska - oczywiście jest też w książce - ale miłość między rodziną, poświęcenie, przyjaźń, odpowiedzialność, opieka, złość, gniew, choroba, żałoba, strata, pogodzenie się z niesprawiedliwością, a także o losie, który rozdaje nam nieuczciwe karty, które musimy przyjąć, ta książka jest po prostu o życiu, które musimy zaakceptować, by w pełni żyć dalej. Dopełnieniem wszystkiego jest wspaniała poezja, która łączy całość.

Jeden...

Cholernie wciągająca, rozgrzewająca do czerwoności, namiętna... To jest to uczucie, gdy jesteś zamknięty w PUŁAPCE UCZUĆ.

"Dziewczyna, w której
Tak bardzo się zakochałem?
Jest dla niej miejsce na początku.
Stawiam ją na pierwszym miejscu."

Jest to książka, dzięki której odnajdziesz w sobie prawdziwą duszę poetycką. Uwierzysz również w miłość od pierwszego wejrzenia. Zrozumiesz poświęcenie oraz najważniejsze wartości w życiu.

A wszystko zaczęło się wtedy, gdy Will dostrzegł najsmutniejszą dziewczynę, która wprowadzała się do domu naprzeciwko. Layken. Postanowił, że za wszelką cenę musi przywrócić uśmiech na jej twarzy.
"Ja wybieram Lake."
Wystarczają 3 dni, a oni już są w sobie po uszy zakochani. Jednakże pierwszego dnia w nowej szkole dochodzi do zderzenia z brutalną rzeczywistością. On jest jej nauczycielem.
"Will ma swoje slamy, a ja trzaskam drzwami."
I tak wszystko się komplikuje.
Dochodzą dodatkowe kłopoty, a Layken jest na skraju.m
"Ona nie stara się nas...

Magda | 2018-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2018

Fani Colleen Hoover mogą uznać luty za bardzo udany miesiąc. Wielu z nich rozpaczało nad brakiem w kolekcji serii Pułapka Uczuć. Wydawnictwo stwierdziło, że nie może zawieść czytelników, więc wydało odnowioną serię w nowej okładce i z oryginalnymi tytułami. Osoby, które znają autorkę z jej ostatnich powieści, powinni koniecznie zapoznać się z tytułem Slammed, który różni się diametralnie od Ugly Love czy Confess.

Moją ulubioną książką Hoover jest Hopeless. Kolejne też są całkiem dobre, jednak zbyt wyczuwalny jest schemat, którym zaczęła się posługiwać autorka. Slammed natomiast jest inne. To pierwsza książka Colleen i zdecydowanie jest to widoczne. Jednak nie w negatywnym sensie jak w przypadku debiutów innych pisarzy. Slammed jest czymś nowym, świeżym. Autorka nie wynosi w niej miłości na piedestał, tylko skupia się na poświęceniu i rodzinie. Wszyscy dobrze wiemy, że miłość przemija, jednak rodzina na zawsze zostaje z nami. Mimo że przedstawione zostaje szczęśliwe zakończenie,...

| 2014-10-14

Równie dobra jak "Hopeless"!
Książka, która ma nam pokazać, że trzeba cenić życie, że trzeba cenić miłość, że nie zawsze można dokonać właściwego wyboru, chociaż CHCE się go dokonać...
"Zdecyduj, kim chcesz być, i tą osobą bądź."
Książka o trudnej miłości, wręcz niedozwolonej... Ale prawdziwej; tak prawdziwej, jak tylko jest to możliwe!
Po prostu wspaniała...
Zachęcać do przeczytania nikogo nie trzeba, bo nazwisko Colleen Hoover mówi samo za siebie!

TINA | 2014-04-22
Na półkach: Przeczytane, 2014, New Adult
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Piękna, zabawna i wzruszająca książka, która koniec końców wprowadza w bardzo smutny i melancholijny nastrój. Niektóre problemy tych młodych ludzi są przerażające... bo to takie niesprawiedliwe, gdy coś tak tragicznego dotyka nas osobiście. Zadajemy wtedy pytania: Dlaczego ja? Dlaczego teraz? Jak mam sobie z tym poradzić? - w tej książce znajdziecie wszystkie kojące odpowiedzi... jest skarbnicą najbardziej prostych i najbardziej oczywistych prawd, które musimy zrozumieć aby żyć....
Polecam bardzo!

Kasik | 2014-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Czekałam na nią, choć nieświadomie.... dlaczego?? Bo pokochałam autorkę tej książki gdy tylko przeczytałam Hopeless, bo pokochałam anglojęzyczny opis od wydawcy, a nie powiązałam tej wydanej książki w Polsce i po prostu ot tak czekałam na kolejną pozycję w stylu New Adult. Gdy wpadła w moje ręce nie mogłam jej po prostu odłożyć. Pech chciał, ze zaczęłam ją wieczorem i nie nie poświęciłam nocy na czytanie, ja sobie ją wyśniłam :)
Dawno nie czytałam takiej książki, może to śmieszne, ale po skończeniu jej czuję się duchowo pełna...
Książka nie jest schematyczna. Po sięgnięciu po nią i przeczytaniu 40 stron myślałam, ze wiem już absolutnie wszystko, ale autorka po raz kolejny udowodniła mi jak jest nieprzewidywalna i i jak doskonale umie zmylić czytelnika .
Nie spodziewajcie się nastoletniej miłości, problemów w szkole czy na imprezach. Nie ma zakompleksionej nastoletniej dziewicy, nie ma gwiazdy sportu, na widok którego mdleją dziewczyny na szkolnych korytarzach......tu wszystko...

Miriam Fraser | 2014-10-02
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 01 października 2014

Colleen Hooper napisała książkę, która na całym świecie zrobiła duże wrażenie. Mówię tu o "Hopeless". Byłam bardzo zaciekawiona tym, czy "Pułapka uczuć" także podbije moje serce.

To kolejna książka omawiająca bardzo ważne sprawy życiowe. Tym razem jest to żałoba, cierpienie po stracie bliskiej osoby i akceptacja z zastaną rzeczywistością.
Autorka wprowadza nas w świat pięknej poezji. To jest naprawdę ogromny atut tej powieści. Na ogół nie przepadam za wierszami, ale tutaj były one świetnym dodatkiem.

Muszę z wielkim smutkiem stwierdzić, że a książka nie była tak dobra jak wcześniej wspomniana powieść. Dużo fragmentów było nudnych, a sama zakazana miłość nie przekonała mnie.

Dominika | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Oryginalny tytuł tej książki to Slamm.
Layken to dziewczyna która dużo przeszła.
Will to chłopak który również dużo przeszedł.
Kiedy Layken przeprowadza się z rodziną , zamieszkują dom na przeciwko domu Willa.
Moim zdaniem była to kwestia chwili kiedy się w sobie zakochali.
Jednak los nie był łaskawy dla ich miłości.
Musieli pokonać wiele przeszkód .
Do tego jeszcze choroba mamy Layken.
Jednak ich miłość zwycięża wszystko...
Ich rodziny zaczyna łączyć wiele; żałoba, przyjaźń , smutek, radość ...

Książka wzbudziła we mnie wiele emocji .Filmy rzadko wzbudzają we mnie emocje. Myślę jednak ,że gdyby powstał film to płakałabym jak nigdy.
Czekam na następną część serii "Pułapka uczuć". I mam nadzieję , że wkrótce się ukaże.

Aleksandra | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Recenzja pochodzi z bloga: zperspektywyczytelnika.blogspot.com

Po śmierci ojca Layken wraz z mamą i młodszym bratem Kelem przeprowadza się do Michigan. Już w dniu przyjazdu poznaje swojego sąsiada Willa - przystojnego dwudziestojednolatka, który od razu wpada jej w oko. I choć z początku ich relacja bardzo dobrze się rozwija, a obustronne zainteresowanie powoduje, że Layken odrzuciła obawy dotyczące nowego miejsca, to w pewnym momencie dowiadują się o sobie czegoś, co stawia ich związek pod znakiem zapytania.
Równocześnie dziewczyna zauważa dziwne zachowanie matki - kobieta stała się bardziej tajemnicza, a dziwne telefony i nagłe wyjścia sprawiają, że Layken zaczyna obawiać się, że jej mama nie zorganizowała całej przeprowadzki tylko po tym, by być bliżej jakiegoś mężczyzny.

Książki Collen Hoover są pełne emocji, a ta nie stanowi wyjątku. Perypetie młodej dziewczyny, która znalazła się w trudnej sytuacji są pokazane w taki sposób, by czytelnik razem z nią przeżywał to, co ją...

Gosia | 2017-06-02
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Po śmierci ojca osiemnastoletnia Layken przeprowadza się z mamą i bratem do małego miasteczka w Michigan. Tam poznaje sympatycznego sąsiada Willa, który okazuje się być jej nauczycielem w szkole. Między nimi rodzi się uczucie, lecz nie jest ono pozbawione przeszkód. Fajna książka dla młodzieży, ale mnie również przypadła do gustu i zaraz zabieram się za następny tom.