jolshe 
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 12 tygodni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-07-18 22:27:06
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Po tragicznej śmierci męża, pogrążona w smutku Rebecca postanawia umrzeć. Niespodziewana wizyta starego przyjaciela w towarzystwie dwóch autostopowiczów (Ingi i Mariusa) krzyżuje jej samobójczy plan. Niechętna do jakiegokolwiek kontaktu ze światem kobieta udostępnia młodej parze ukochaną łódź zmarłego męża, by ci mogli pożeglować po Morzu Śródziemnym. Rejs ten zmienia życie Ingi o 180 stopni -... Po tragicznej śmierci męża, pogrążona w smutku Rebecca postanawia umrzeć. Niespodziewana wizyta starego przyjaciela w towarzystwie dwóch autostopowiczów (Ingi i Mariusa) krzyżuje jej samobójczy plan. Niechętna do jakiegokolwiek kontaktu ze światem kobieta udostępnia młodej parze ukochaną łódź zmarłego męża, by ci mogli pożeglować po Morzu Śródziemnym. Rejs ten zmienia życie Ingi o 180 stopni - w wyniku kłótni Marius wypada za burtę, a jego poszukiwania nie przynoszą rezultatów. W międzyczasie nagłówki gazet informują o brutalnym morderstwie na starszym małżeństwie, a młode kobiety dostają listy przepełnione nienawiścią i groźbami...

Autorka potrafi zaciekawić czytelnika losem postaci, wszystko co ma znaczenia dla rozwiązania zagadki jest skrupulatnie wyjaśnione. Podobnie jak w "Obserwatorze" pojawia się motyw maltertowanych i tłamszonych przez mężczyzn kobiet, a opisan okrucieństwo wywołuje niemałe emocje.
W 'Nieproszonym gościu" są 4 główne wątki, które zbliżając się ku końcowi układają się w satysfakcjonującą całość. Akcja jest wartka, książkę szybko się czyta. Zdecydowanie jest to lekki kryminał ze względu na niewymagającą szczególnego skupienia fabułę.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
35 11 85
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

Ulubieni autorzy (1)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd