Neurocybernetyka teoretyczna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
technika
wuw

Podręcznik akademicki dostarczający studentom i doktorantom wielu kierunków studiów - takich jak medycyna, biologia, biofizyka, biochemia, farmakologia, psychologia, filozofia, biocybernetyka, kognitywistyka, inżynieria biomedyczna, informatyka, automatyka, robotyka, mechatronika czy bionika - podstaw naukowych dla korzystania z neurocybernetyki przy opisach i analizach systemów biologicznych lub opartych na biologicznej inspiracji systemów technicznych. Teksty zawarte w książce są prezentowane w rozszerzonej postaci na dołączonym do niej dysku CD, którego uruchomienie pozwala na błyskawiczne dotarcie do wiodących w świecie ośrodków prowadzących badania w tej dziedzinie. Zespół autorów pod kierunkiem wybitnego znawcy tej problematyki oraz autora licznych publikacji poświęconych podobnym zagadnieniom profesora Ryszarda Tadeusiewicza z Laboratorium Biocybernetyki AGH w Krakowie, członka prezydium Polskiej Akademii Nauk, przedstawia rozmaite obszary neurocybernetyki. Omawiane są tutaj podstawy anatomii oraz liczne modele rzeczywistego układu nerwowego na różnych poziomach funkcjonowania - od neuronów i łączących je synaps po kompletny ludzki mózg, a także zastosowania narzędzi neurocybernetycznych w diagnostyce medycznej i rozwiązaniach inżynieryjnych. Książkę zamyka obszerna prezentacja opracowywanych obecnie systemów sztucznej inteligencji, pozwalających m.in. na konstruowanie wirtualnych postaci, zwanych awatarami.

Maanwe | 2014-10-30
Andy4000 | 2017-03-07