Górski troll

Okładka książki Eksperyment Caroline Grimwalker, Leffe Grimwalker
Eksperyment Caroline Grimwalker...
Okładka książki Polowanie Caroline Grimwalker, Leffe Grimwalker
Polowanie Caroline Grimwalker...

Ciekawa i wciągająca kontynuacja historii Johna i Kim. Kim dowiaduje się kim jest jej ojciec. Część tajemnicy ujrzało światło dzienne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Październikową atmosferę w December dominowałyby przygotowania do imprezy halloweenowej, z jakiej miasteczko słynie, gdyby nie nowe przypadki zabójstw. „Szesnaście morderstw w ciągu raptem kilku miesięcy miesięcy?” - nie może się nadziwić przewodnicząca rady miejskiej Claire Olofsson, która kiedyś uważała, że December jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc w Szwecji. Jest z pochodzenia Amerykanką, niegdyś dumną, że udało jej się przeszczepić na lokalny grunt porządki zza oceanu. A źe przy okazji razem ze swą przyjaciółką, szefową policji Moną Ott Öster, zmuszone były wejść w rozmaite układy, korzystne dla siebie finansowo …

Najnowszymi śmiertelnymi ofiarami są członkowie milicji Toma O’Connora, stąd przypuszczenie, źe jest to odwet za rozgromienie gangu Lwów Afryki. Dość wcześnie dowiadujemy się, kim jest przybyły do December egzekutor wyroku na ludzi Toma. Stopniowo wychodzą na jaw różne powiązania między bohaterami, psycholożką Kim Kordall, Majorem czyli kobietą rządzącą kolonią bezdomnych, Tomem, siostrą zabitego przez Lwy Afryki Somalijczyka, Fadumą, i zawodowym zabójcą. Jedynie poszukiwania żony i synka, prowadzone przez sztokholmskiego policjanta Johna Wagnera, jakoś nie mogą ruszyć z miejsca.

Jak zwykle z zainteresowaniem słuchałam audiobooka w wykonaniu Mateusza Drozdy.

• Audiobooki
  • * Legimi - do odsłuchania
  • Legimi powieści
  • 2023 r.
  • Audiobooki 2023
  • E-booki
  • Kryminały zagraniczne

Dodaj cytat z książki Górski troll