Przepowiednie dla Polski. Przyszłe losy Rzeczpospolitej i upadek jej wrogów

Okładka książki Przepowiednie dla Polski. Przyszłe losy Rzeczpospolitej i upadek jej wrogów Podlasianka
Podlasianka Wydawnictwo: Fronda religia
religia
Przepowiednie dla Polski. Przyszłe losy Rzeczpospolitej i upadek jej wrogów
Fronda
2023-07-10
2023-07-10

Na półkach: , , , , , , , ,

Po książkę pt. "Przepowiednie dla Polski. Przyszłe losy Rzeczpospolitej i upadek jej wrogów", sięgnęłam z ciekawości.
Wiele już takich proroctw wcześniej czytałam.
Natomiast o Podlasiance nigdy nie słyszałam.
Przez lata spotykała się z Jezusem, Matką Bożą i różnymi świętymi.
A pierwszych wizji doświadczyła w latach 20., kiedy to była młodą dziewczyną.
Dziwiła się, dlaczego to akurat ona: młoda, skromna, niedoskonała kobieta jest wybrana przez Boga i obdarzona darem proroctwa.
Podlasianka w swoich widzeniach widziała wstrząsające obrazy dla świata.
Tak pisze o Polsce:

"Polacy!nie po to, aby was straszyć, ale by was przygotować do działania podaję przebieg wydarzeń. Jeśli możecie wracajcie!
Polska nie będzie krajem słabym, bezsilnym, biednym, opuszczonym, ale w pierwszym momencie jej odrodzenia potrzebna będzie pomoc, zwlaszcza gdy przemieszczać się będą wielkie masy ewakuowanej ludności".

Miecz Bożego gniewu najbardziej dotknie Germanii, za jej zuchwałość, pychę, nienawiść.
Podlasianka w swoich widzeniach o końcu świata prawi, jak duży wpływ na losy ziemi ma pokuta i skrucha ludzi. Bez nich koniec będzie tragiczny.
Książka warta przeczytania dla tych, którzy interesują się tym tematem.
Ale nie wolno od razu wpadać w historię!
Tych końców świata miało być już kilka i co...
Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Fronda🙏🏼💜📘📖

Wiele już takich proroctw wcześniej czytałam.
Natomiast o Podlasiance nigdy nie słyszałam.
Przez lata spotykała się z Jezusem, Matką Bożą i różnymi świętymi.
A pierwszych wizji doświadczyła w latach 20., kiedy to była młodą dziewczyną.
Dziwiła się, dlaczego...

„- Nie da się zapobiec temu, co zostało przepowiedziane.

- Ale można z tym walczyć. (...)”.

Rick Riordan

Zawsze fascynowała mnie temat, różnego rodzaju, przepowiedni, zarówno tych biblijnych, jak i sławnych mistyków. Nigdy nie wgłębiałam się, w to, czy dana przepowiednia, objawienie zostało spełniane, poza tymi z Biblii, które już faktycznie się wykonały, jak np. pojawienie się życia w Morzu Martwym. Najbardziej popularne są, jednak te osób świeckich, jak np. Nostradamus, czy Sybilla większość starszych osób lubi przywoływać to co zapowiedzieli, zwłaszcza Sybillę.

Do książki Podlasianki Przepowiednie dla Polski podeszłam dość sceptycznie. Jak już pisałam wyżej, interesują mnie tylko i wyłącznie przepowiednie z Biblii i nigdy nie zwracałam uwagi, na wszelkiego rodzaju objawienia poza tą księgą. Mimo to sięgnęłam po tą pozycję i mam do niej stosunek ambiwalentny. Z jednej strony książka naprawdę ciekawa, z drugiej kłócąca się z moim duchem chrześcijańskim.

Kim w ogóle, jest Podlasianka? Szczerze mówiąc, nigdy o Niej nie słyszałam, a jak doczytałam, przepowiednie tej Pani na długo zostały zapomniane. W XX wieku była jednak znaną wizjonerką, a jej zapowiedzi traktowano z ogromnym szacunkiem. Przewidziała zamach stanu marszałka Piłsudskiego, dojście Hitlera do władzy i II wojnę światową, zburzenie muru berlińskiego, a także powstanie Unii Europejskiej. Zaczerpnęłam informacji o Podlasiance, ponieważ niestety w książce tego mi zabrakło, a szkoda byłby to wielki plus tej pozycji. Jako młoda dziewczyna starała się o przyjęcie do zakonu Karmelitanek Bosych, niestety odrzucono ją ze względu na Jej zdolności jasnowidzenia. Przez całe swoje życie utrzymywała, że objawiają Jej się istoty boskie, mówiła, że rozmawiała z Matką Boską i z Chrystusem.

Bóg wybiera słabych i głupich, aby zawstydzić możnych i rozumnych, którzy gardzą Jego wolą. Zabieram więc głos, jako słaba i głupia, przeciwko wielkim, potężnym i uczonym, którzy nadużyli miłosierdzia Bożego i obudzili gniew Sprawiedliwości Najwyższego - mówiła "Podlasianka".

W pozycji Przepowiednie dla Polski mamy cały zbiór wizji kobiety dotyczących naszego narodu, oraz jego roli we współczesnym świecie. Przyznam, że przeczytałam z wielkim zainteresowaniem, a sama osoba Podlasianki wydaje mi się niezmiernie fascynująca. Książka pisana, jest jako sprawozdanie, lekko wygląda, jak pamiętnik, stąd może brak szerokiego opisu samej postaci tej jasnowidzki. Znajdziemy tutaj takie tematy, jak Antychryst oraz przyjście Eliasza i Henocha, Wizja Rozalii Celakówny, Dziewięć przepowiedni o Polsce, czy Apokalipsa Świętego Jana Apostoła o czasach ostatecznych. Wiele z tych wizji i przepowiedni pokrywa się wprawdzie z Pismem Świętym, ale mimo wszystko nie jestem do końca przekonana. Z jednej strony książka niezwykła i ciekawa, ale z drugiej ciągle miałam przed oczami Biblię.

Jestem przekonana, że pozycja ta spodoba się wszystkim tym, którzy interesują się takimi tematami jak np. przepowiednie z Fatimy, czy wszelkie tematy związane z Ojcem Pio (On bardzo mnie interesuje). Ja podeszłam do tej pozycji jako do ciekawostki, jednak muszę tutaj napisać, że uważam, postać Podlasianki za niedocenioną i cieszę się, że mogłam zapoznać się z Jej przepowiedniami.

zaczytanizkawa.blogspot.com

„- Nie da się zapobiec temu, co zostało przepowiedziane.

- Ale można z tym walczyć. (...)”.

Rick Riordan

• Wydawnictwo Fronda
  • Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce
  • Z polecenia G.
  • Teologia, religia
  • Polscy autorzy
  • Kindle
  • Egzemplarz recenzencki
  • Książki przeczytane w 2024r.