Rebecca
klasyka
farfallam

Najsłynniejsza powieść angielskiej mistrzyni romansu psychologicznego doczekała się licznych adaptacji filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Ukazała się w roku 1938 i do dziś cieszy się nie słabnącym powodzeniem. Jest to opowieść o biednej dziewczynie, która wychodzi za bogatego wdowca Maxima de Wintera, historia wielkiej nienawiści i wielkiej miłości, przedstawiona w pełnej grozy...

Jest to opowieść o biednej dziewczynie, która wychodzi za bogatego wdowca Maxima de Wintera, historia wielkiej nienawiści i wielkiej miłości, przedstawiona w pełnej grozy stylistyce romansu gotyckiego. Bohaterka wplątana w kryminalną intrygę, musi się zmierzyć z przerażającymi wydarzeniami i pokonać własny strach.

źródło opisu: Prószyński i S-ka 1997

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Najpierw książka, później film – zapowiedzi

Jeśli dopadła was już grypa lub przeziębienie i nie jesteście w stanie skupić się na czytaniu, najlepiej włączcie film lub serial. Będzie to okazja do nadrobienia filmowych zaległości. W naszej wtorkowej filmowej aktualizacji dowiecie się, czy to koniec ekranizacji z Jackiem Reacherem, kto zagra w remake'u „Rebeki” i która książka Philipa Rotha doczeka się ekranizacji.

Najlepsze kryminały napisane przez kobiety

Niekwestionowana królowa kryminału, Agatha Christie zmarła 12 stycznia 1976 roku. Jednak jej książki niezmiennie pozostają bestsellerami. By uczcić jej twórczość, przygotowaliśmy zestawienie książek kryminalnych napisanych przez kobiety – począwszy od autorek piszących kilkadziesiąt lat temu, jak i tych najbardziej współczesnych.