rozwińzwiń

O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka. Tom 3

Okładka książki O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka. Tom 3 Michel Plessix
Okładka książki O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka. Tom 3
Michel Plessix Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: O czym szumią wierzby (tom 3) komiksy
40 str. 40 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
O czym szumią wierzby (tom 3)
Tytuł oryginału:
L'échappée belle
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2022-08-24
Data 1. wyd. pol.:
2022-08-24
Liczba stron:
40
Czas czytania
40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328154896
Tłumacz:
Ernest Kacperski
Tagi:
dzieci o czym szumią wierzby
Średnia ocen

8,2 8,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Wielkie wyprawy Zofia Bieniarz, Jean-François Charles, Maryse Charles, Zbigniew Kasprzak, Tomasz Kołodziejczak, Bran MacLeod, Maria Olszewska, Stefan Weinfeld
Ocena 6,8
Wielkie wyprawy Zofia Bieniarz, Jea...
Okładka książki Rycerze Heliopolis - 3 - Rubedo, faza czerwienienia Alejandro Jodorowsky, Jérémy Petiqueux
Ocena 6,4
Rycerze Heliop... Alejandro Jodorowsk...
Okładka książki Pozytywka. Pióro łagodnego orła Benedicte Carboneill, Gijé
Ocena 8,4
Pozytywka. Pió... Benedicte Carboneil...
Okładka książki Cixi z Troy (Wydanie zbiorcze) Christophe Arleston, Adrien Floch, Olivier Vatine
Ocena 6,5
Cixi z Troy (W... Christophe Arleston...
Okładka książki Enola i niezwykłe zwierzęta - 3 Joris Chamblain, Lucile Thibaudier
Ocena 7,4
Enola i niezwy... Joris Chamblain, Lu...
Okładka książki Agatha Christie. Herkules Poirot. Morderstwo na polu golfowym Frédéric Brémaud, Alberto Zanon
Ocena 6,9
Agatha Christi... Frédéric Brémaud,&n...
Okładka książki Miki podróżuje w czasie Dab's, Fabrizio Petrossi
Ocena 6,4
Miki podróżuje... Dab's, Fabrizio Pet...

Oceny

Średnia ocen
8,2 / 10
14 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6154
3452

Na półkach:

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie i w powodzeniu. Jeśli możemy liczyć na czyjeś wsparcie i potrafi on się cieszyć z naszych osiągnięć to zdecydowanie jest to relacja warta pielęgnowania i czasami mniejszych lub większych poświęceń. O takim problemie jest czwarty tom komiksu Michela Plessixa na podstawie książki Kennetha Grahame’a „O czym szumią wierzby”, czyli jednej z tych historii, które większość osób zna. Zawsze ubolewam, kiedy takie książki lądują w kanonie lektur, bo z przyjemności czytania robi się przymus i pośpiech. Dla mnie była to czytanka spoza kanonu. Nie bardzo już ją nawet pamiętam, ale w mojej pamięci zostało wrażenie, jakie na mnie zrobiły przygody bohaterów oraz pokazanie cykliczności zmian przyrody. Do tego każdy bohater z wyraźnie zarysowanymi cechami, troszeczkę karykaturami naszych zachowań. Wszystko pokazane w sposób pozwalający na poruszenie ważnych tematów. Kenneth Grahame przybliża dzieciom charakterystyczny, angielski humor. Do tego znajdziemy tu bezwarunkową przyjaźń oraz otwartość. Uroczy bohaterzy są nietuzinkowi ze swoim wachlarzem zalet i wad. Brytyjski ekonomista zabiera młodych czytelników do zaskakującego świata zwierząt, w którym pomaganie, poświęcenie, odwaga i akceptacja innych są ważne. Barwni bohaterzy posiadają imponujący wachlarz emocji, dzięki czemu są bardzo ludzcy. Wszystko snute w sielankowej otoczce przywodzącej na myśl baśnie, w których mamy nastawienie na przeżywanie przygód, czerpanie przyjemności, nawiązywaniu nowych relacji i pielęgnowaniu ich, bezwarunkowe wspieranie się. Kiedy tylko ukazał się komiks na podstawie tej historii nie mogłam przejść obok niego obojętnie. Zwłaszcza, że oprawa jest piękna, a ilustracje fantastyczne. Do tego w każdym tomie zobaczymy, w jaki sposób bohaterzy mimo różnic charakterów potrafią się dogadać, uzupełniają się i czerpią z różnorodności osobowości.
Pierwszy tom zatytułowany „W Puszczy” otwierają wiosenne porządki Kreta. Zmęczony doprowadzaniem norki do użytku postanawia odpocząć na łonie natury i cieszyć się zakończonymi pracami. W czasie spaceru dociera nad strumień w pobliże domu Szczura. Płochliwy Kret zadziwiająco szybko zawiera znajomość dzięki prostolinijności nowego znajomego wybierającego się na piknik. Ten śmiały i nastawiony na korzystanie z życia bohater wciąga nowego kolegę w swoją wyprawę. Dzięki nieco zarozumiałemu Szczurowi znającemu całą okolicę Kret pozna Wydrę, a później Ropucha, którego pasją jest próbowanie nowych rzeczy. Pogoń za nowościami i wciąganie w nie każdego, kto znajdzie się w pobliżu sprawia, że także i Kret zostanie zabrany w podróż. Obserwujemy zadziwiające skutki szukania nowych wrażeń, ale też przy okazji dostrzegamy jak bardzo zmienia się nieśmiały Kret. Towarzystwo przebojowych znajomych sprawia, że także i on pragnie poznawać więcej zwierząt. Wiosna, lato i jesień mina niesamowicie szybko w otoczeniu przyjaciół, ale będzie go korciło, aby poznać kolejne zwierzęta. Co z tego wyniknie? Na jakie zagrożenia się narazi? Kto przyjdzie mu z pomocą? Przekonajcie się sięgając po komiks.
W drugim tomie zatytułowanym „Auto, Ropuch, Borsuk” pojawiają się wszystkie wymienione w tytule elementy, ale w odwrotnej kolejności. Najpierw jest wizyta u Borsuka, który wydaje się niegościnny. Jednak, kiedy wpuści gości pod swój dach ugości ich bardzo miło. Podziemna rezydencja robi wielkie wrażenie na Krecie. Zwłaszcza, że rozległe korytarze kryją w sobie tajemnice sprzed wieków. Borsuk jest tu koneserem piękna. Dba o pozostałości po ludziach. Niestety podziemne życie nie każdemu musi służyć. Do tego dowiadujemy się, kto śledził dwójkę bohaterów w czasie spaceru przez las. Szczur i Kret zawędrują też do ludzkiej osady i do domu kreta, a także dotrą do Ropucha, który zapadł na specyficzne szaleństwo, przed którym przyjaciele będą chcieli go uchronić. Jego miłość do samochodów ciągle rośnie. Pamiętając, że autor zabiera nas do początków XX wieku poznajemy kierunki, jakie obierała technologia i jak wielu zwolenników, ale też i sceptyków znajdowała.
„Wielka ucieczka” zabiera nas w klimat wakacyjnej sielanki. Kret i Szczur rozkoszują się odpoczynkiem, odwiedzaniem znajomych oraz pływaniem nocą łódką po rzece. Upalne dni sprzyjają przeżywaniu różnorodnych przygód. Życie bohaterów byłoby spokojne, gdyby nie to, że w okolicy pojawiły się wnyki. Prawdopodobnie to właśnie z tego powodu zginął synek państwa Wydrów. Nasi bohaterzy zastanawiając się nad tym udają się na nocną wyprawę łódką. Ku ich zaskoczeniu słyszą zadziwiającą melodię, która ich zwabia na wyspę. Co tam odkryją? Jakich przygód doświadczą? Przekonajcie się sami.
W tym czasie Ropuch męczy się w więzieniu. Dużo marudzi na swój los, przewiduje marny koniec. Córka strażnika nie może znieść tej rozpaczy więźnia i postanawia mu pomóc. Początkowo towarzyszy mu, ale z czasem nawiązuje znajomość, ulega czarowi jego opowieści i w końcu postanawia pomóc mu uciec. W jaki sposób ma mu się to udać? Co wyniknie z ucieczki Ropucha?
W czwartym tomie pt. „Nieproszeni goście” zobaczymy jak udające się na ryby dzieciaki odławiają ropucha przebranego za praczkę. Wydawałoby się, że jego życie może wrócić na dawne tory, ale nie będzie to łatwe. Zwłaszcza, że jego posiadłość najechali intruzi i chcą ją sobie przywłaszczyć. Bardzo dobrze strzeżony przez łasice, kuny i gronostaje dwór nie będzie łatwo zdobyć. Od czego ma się przyjaciół? Jakie tajemnice przechowuje borsuk?
Urocza książka Kennetha Grahame’a „O czym szumią wierzby”, uchodząca za perłę angielskiej literatury doczekała się wielu ekranizacji, wznowień oraz tłumaczeń, a tym razem także wersji komiksowej pięknie oddającej klimat opowieści brytyjskiego pisarza. Michel Plessix rewelacyjnie oddaje osobowości i pozwala młodym czytelnikom przenieść się do świata barwnych postaci, wyjątkowego poczucia humoru oraz pięknego, sielankowego otoczenia. Komiksowa adaptacja jest subtelna i pozwala zanurzyć się w klimat książki.
Uważam, że taka seria komiksów są świetnym pomysłem na zainteresowanie dzieci czytaniem oraz pokazanie jak słowo i obraz pięknie się uzupełniają oraz przekonanie jak wspaniała historia kryje się w opowieści brytyjskiego pisarza.
Ten komiks zdecydowanie przyciągnie dziecięcą uwagę. Jest estetyczny, czyta się go przyjemnie i pozwala na przeniesienie w niezwykły świat zwierząt, które zaskakuje rytm przyrody. Mamy tu radość z coraz cieplejszych dni, wakacyjne przygody, jesienne przesiadywanie w domu i cieszenie się kolorami, by w końcu zostać zaskoczonym przez śnieg, a później odradzającą się przyrodę. Przybliżone przygody bawią i sprawiają, że młodzi czytelnicy z zainteresowaniem sięgają po tę publikację.
"O czym szumią wierzby" to komiksy z pięknymi ilustracjami, prostymi przygodami, skrótami myślowymi, w których najważniejsze jest podkreślenie relacji między bohaterami, ich cech i pokazanie uroku otoczenia. Z cała historyjki bije ciepło i sielskość. Dobrze zszyte strony i solidna oprawa dopełniają całość. Zdecydowanie polecam!

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie i w powodzeniu. Jeśli możemy liczyć na czyjeś wsparcie i potrafi on się cieszyć z naszych osiągnięć to zdecydowanie jest to relacja warta pielęgnowania i czasami mniejszych lub większych poświęceń. O takim problemie jest czwarty tom komiksu Michela Plessixa na podstawie książki Kennetha Grahame’a „O czym szumią wierzby”, czyli...

więcej Pokaż mimo to

avatar
191
191

Na półkach:

Zamknij oczy i posłuchaj... o czym szumią wierzby w trzeciej odsłonie komiksu napisanego na podstawie klasycznego dzieła Kennetha Grahame'a.

A mają o czym szumieć, bo sprawy leśnych zwierząt mocno się komplikują. Pod koniec drugiej części jeden z bohaterów - Ropuch - w szale ekscytacji automobilami kradnie pewnemu jegomościowi jego auto i ruszą nim na dziką wyprawę, która skończy się dla niego niefortunnie w... więzieniu. Wyrok dwadzieścia lat w skromnej celi, dla płaza przyzwyczajonego do wygód, to jak wyrok śmierci, ale Ropuch ma więcej szczęścia niż rozumu i nawet z takiej opresji potrafi ujść cało dzięki ucieczce. Jednak droga do domu długa i usłana różnymi przeszkodami. Czy i tym razem uda się mu je pokonać?

---

Jest w tej klasyce zamkniętej w komiksowych okienkach coś kuszącego i przyciągającego uwagę. Coś co sprawia, że z przyjemnością czytamy o zabawnych przygodach Ropucha, który nie umie wyrzec się swojej nieposkromionej natury. Trzeci tom jest w dużej mierze poświęcony właśnie jemu, choć nie zabraknie w nim też moich ulubieńców Kreta i Szczura, którzy rozkoszują się upragnionym spokojem, choć gdzieś głęboko w sercach martwią się o przyjaciela.

Zdecydowanie warto z dziećmi czytać klasykę w takiej odsłonie, bo jest większa szansa, że im się spodoba.

Zamknij oczy i posłuchaj... o czym szumią wierzby w trzeciej odsłonie komiksu napisanego na podstawie klasycznego dzieła Kennetha Grahame'a.

A mają o czym szumieć, bo sprawy leśnych zwierząt mocno się komplikują. Pod koniec drugiej części jeden z bohaterów - Ropuch - w szale ekscytacji automobilami kradnie pewnemu jegomościowi jego auto i ruszą nim na dziką wyprawę, która...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1866
376

Na półkach:

Kontynuacja czteroczęściowej (tylko niestety) serii potwierdza jej znakomitość. Dopracowana językowo i wizualnie opowieść o zwierzętach z różnymi osobowościami, które potrafią znaleźć wspólny język, wyróżnia się na tle innych tego typu publikacji dość uniwersalnym humorem, który czyni z niej interesującą propozycję nie tylko dla najmłodszych czytelników. Spośród zaprezentowanych tutaj rozdziałów wyróżnia się tytułowa historia o pomysłowej, brawurowej ucieczce jednego z głównych bohaterów - Ropucha. Czy nieustannie pakujący się w kłopoty ekscentryk zdoła odzyskać upragnioną wolność? Warto zapoznać się z tą pozycją jak i całą serią, jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji.

Kontynuacja czteroczęściowej (tylko niestety) serii potwierdza jej znakomitość. Dopracowana językowo i wizualnie opowieść o zwierzętach z różnymi osobowościami, które potrafią znaleźć wspólny język, wyróżnia się na tle innych tego typu publikacji dość uniwersalnym humorem, który czyni z niej interesującą propozycję nie tylko dla najmłodszych czytelników. Spośród...

więcej Pokaż mimo to

avatar
899
195

Na półkach:

Czas na komiks! Tym razem w nasze ręce trafia trzeci i przedostatni tom opowieści „O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka” Michela Plessixa na podstawie książki Kennetha Grahame’a od wydanictwa @egmont.

W środku znajdziemy trzy rozdziały. Spotykamy tu znane nam postaci: pragmatycznego Kreta, rozmarzonego Szczura i szalonego Ropucha. Nasi bohaterowie szukają małej wydry i doświadczają magii Błękitnej Godziny, Ropuch ucieka z aresztu, do którego trafił po kradzieży automobilu i pakuje się w nowe kłopoty. Nie chcę Wam zdradzać więcej szczegółów, ale z przyjemnością przeczytałam kolejną część tego komiksu.

Język, którym posługuje się w szczególności narrator, ale także bohaterowie, jest wysublimowany, piękny, prawdziwie artystyczny, mamy tu obrazy malowane słowem, przesycone melancholią i filozoficznymi rozważaniami. Takie wyrazy jak panoptikum, Srebrny Glob, zwroty: ptaki wznoszą trele, ziemia usłana jest kwiatami sprawiają, że jest to tekst świetny jakościowo. Zachwyca mnie język tego komiksu, podobnie jak ilustracje, które obfitują w szczegóły i utrzymane są w niebiesko-zielonej kolorystyce.

Do tej pory ukazały się trzy części komiksu „O czym szumią wierzby”, czekamy na czwarty, zamykający historię tom „Nieproszeni goście”. Czytajcie komiksy, taki jak ten pozwalają spojrzeć na znane dzieła literackie z zupełnie innej perspektywy.

Wiek czytelników: 5+
Liczba stron: 40

@egmont_polska
@swiatkomiksu
@booki_dzieci

Czas na komiks! Tym razem w nasze ręce trafia trzeci i przedostatni tom opowieści „O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka” Michela Plessixa na podstawie książki Kennetha Grahame’a od wydanictwa @egmont.

W środku znajdziemy trzy rozdziały. Spotykamy tu znane nam postaci: pragmatycznego Kreta, rozmarzonego Szczura i szalonego Ropucha. Nasi bohaterowie szukają małej wydry i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1183
1151

Na półkach:

Recenzja video opisująca cała serię :)

Recenzja video opisująca cała serię :)

Pokaż mimo tovideo - opinia

Książka na półkach

  • Przeczytane
    15
  • Chcę przeczytać
    6
  • Posiadam
    4
  • Ulubione
    2
  • Komiksy
    2
  • 2023
    1
  • Komiks
    1
  • Kupka wstydu I
    1
  • Wyd. Egmont/HarperKids
    1
  • ▪ Komiksy
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki O czym szumią wierzby. Wielka ucieczka. Tom 3


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Green Lantern: Szmaragdowy Zmierzch Darryl Banks, Fred Haynes, Ron Marz, Bill Willingham
Ocena 7,0
Green Lantern:... Darryl Banks, Fred ...
Okładka książki Morderca w mojej głowie #9 Hajime Inoryuu, Shouta Itou
Ocena 7,5
Morderca w moj... Hajime Inoryuu, Sho...

Przeczytaj także