Okładka książki Co chce wiedzieć klient? Jak tworzyć treści w inbound marketingu i sprzedaży odpowiadające na pytania odbiorców Marcus Sheridan
Marcus Sheridan Wydawnictwo: MT Biznes biznes, finanse
biznes, finanse
They Ask, You Answer: A Revolutionary Approach to Inbound Sales, Content Marketing, and Today's Digital Consumer, 2nd Edition, Revised and Updated
MT Biznes
2021-04-16
2021-04-16
Monika Malcherek
inbound marketing Marketing i PR Sprzedaż Konsument tworzenie treści dystrybucja treści prowadzenie konwersacji

Pozycja obowiązkowa dla każdego kto sprzedaje lub ma zamiar sprzedawać jakąś usługę.

Świetna książka o świecie marketingu. Tylu zawiłości sprzedaży wcześniej nie znałem.

Jedna z lepszych książek na temat współczesnej (AD 2023) sprzedaży.

Wyobraź sobie taką sytuację i pytanie od Klienta:
Panie Pawle, a dlaczego mamy wybrać Pana Firmę ❓
To trudne pytanie, które często zadają klienci na koniec rozmowy handlowej. Jak odpowiedzieć ❓

Gdy sam spotykam się z tym pytaniem jako klient często słyszę...
"Bo jesteśmy najlepsi"
"Bo jesteśmy 25 lat na rynku".
"Bo mamy najlepsze narzędzia".
Bla bla bla.
Gdy słyszysz to często, wszystko to składa się w jeden wieki bełkot.

Ja stosuję zasadę z książki "Co chce wiedzieć Klient".

Nota bene - to książka, którą poleca Łukasz Połubianko, prelegent Sales Angels społeczność ludzi sprzedaży (Marcin Grela).
Podczas swojej prelekcji ta książka znalazła się nawet na jednym ze slajdów Pana Łukasza z rekomendacją jako jedna z najlepszych, które przeczytał w ostatnich latach.

⭐ Jak odpowiedzieć, gdy Klient pyta:
Dlaczego mamy wybrać Pana firmę?

Posłużę się cytatem z książki:

📚 Jeśli mam być zupełnie szczery, być może nie wcale nie jesteśmy dla pana najlepszym wyborem. Rozmawialiśmy o pani potrzebach i pani sytuacji, opisałem również to, co możemy zaoferować, żeby te oczekiwania spełnić. Rozmawiała Pani o tym też z innymi firmami. Zna Pani ich i nasze ceny. To oznacza, że prawdopodobnie nieźle się Pani orientuje w naszych ofertach. A więc pytanie jest takie: Czy na podstawie tego wszystkiego, czego się pani dowiedziała, czuje pani, że to nasza firma będzie dla pani najlepszym rozwiązaniem?

Jedna z lepszych książek na temat współczesnej (AD 2023) sprzedaży.

Wyobraź sobie taką sytuację i pytanie od Klienta:
Panie Pawle, a dlaczego mamy wybrać Pana Firmę ❓

Gdy sam spotykam się z tym pytaniem jako klient często słyszę...
"Bo jesteśmy najlepsi"
"Bo jesteśmy 25 lat na...

Najlepsza książka o marketingu jaką czytałem. Każdy rozdział przynosił nowe pomysły co mogę zrobić nowego, co mogę poprawić. Będę na pewno do niej wracał.

Jedna z lepszych książek o marketingu, jakie czytałam. Zrobiłam masę notatek, zostawiłam pełno postitów, by oznaczyć sobie na później to, co dla mnie jest najbardziej wartościowe. Z pewnością do niej wrócę i sprezentuję niejednej osobie.

Jeżeli szukasz nowego, innego natchnienia dotyczącego contentmarketingu to idealnie trafiłeś/aś 👍
Książkę czyta się szybko, jest kilka ciekawych studium przypadków. Każdy zainteresowany wyciągnie z niej kilka smaczków dla siebie, tak jak ja to zrobiłam.
Książka warta przeczytania 😁

Książka warta przeczytania 😁

Świetna książka z wiedzą o pisaniu, marketingu. Autor odpowiedział na pytanie tytułowe.

• Ebooki
  • Biznes