Kto decyduje?

Okładka książki Kto decyduje? Stina Wirsen
Okładka książki Kto decyduje?
Stina Wirsen Wydawnictwo: Zakamarki Seria: Niewielka książka o wielkich emocjach literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Niewielka książka o wielkich emocjach
Vem bestämmer?
Zakamarki
2020-10-14
2020-10-14
28 min.
Katarzyna Skalska

Okładka książki Wielcy muzycy Robert Janowski, Maciej Szymanowicz
Wielcy muzycy Robert Janowski, Ma...
Okładka książki Baba Jadzia z parteru Dominika Gałka, Joanna Kłos
Baba Jadzia z ... Dominika Gałka, Joa...
Okładka książki Magia do góry nogami Emily Jenkins, Sarah Mlynowski, Lauren Myracle
Magia do góry ... Emily Jenkins, Sara...

Darcie ryja, oblewanie ojca jogurtem, wspólna kąpiel?! A wszystko tak ohydnie zilustrowane, że kokardy opadają! WTF?!?!?!?!?!

Jest to niepozorna książka z bardzo nieoczywistymi ilustracjami, które mogą zachwycić lub nie. JA SIĘ ZAKOCHAŁAM 😍 Dawno nie widziałam takich fajnych ilustracji, bardzo innych od wszystkich posiadanych przez nas książeczek. Moja córka także jest nimi zachwycona i całą serię czytałyśmy już kilkanaście razy, ponieważ są to bardzo krótkie historyjki.

Pierwszą książeczką z serii, którą chciałabym Wam pokazać jest "Kto decyduje?" autorstwa Stiny Wirsen. Opowiada ona o wielu emocjach, a ilustracje są naprawdę bardzo ekspresyjne i w piękny sposób uwypuklają rzeczy, które pojawiają się w tej niepozornej książce. Ma ona naprawdę malutko stron i tekstu, ale to absolutnie niczego jej nie ujmuje. Czytałam ją córce pod rząd kilka razy, tak jej się spodobała! Za każdym razem dopowiada kilka słów od siebie, kiedy na przykład Mały miś oblewa Dużego misia, głośno komentuje, że tak nie wolno.

Kiedy Duży miś złości się na Małego misia naprawdę to widać na ilustracjach i dla małych dzieci jest to bardzo ważne, aby pokazywać im wszystkie emocje. Nie tylko te dobre i tęczowe, ale także te negatywne, aby nauczyć je jak sobie z nimi radzić. Oczywiście jest to bardzo ciężka praca, a książeczki o emocjach są naprawdę potrzebne.

Pierwszą książeczką z...

Jest wieczór. Mały miś i duży miś czytają książkę. Po skończonej lekturze duży miś decyduje, że należy iść spać, jednak ulega prośbom małego misia i zaczyna czytać książkę od początku. Niestety mały miś po skończeniu książeczki nadal nie chce iść spać i nie jest łatwo przekonać go, by położył się do łóżka. Rano sytuacja wcale nie wygląda lepiej. W czasie śniadania również dochodzi do konfliktów. Jak tu podjąć decyzję, gdy każdy ma inne zdanie? Kto powinien decydować?

„Kto decyduje?” to krótka historia, która dotyka bardzo powszechnego problemu. Każdy z nas ma prawo do swojego zdania, nie zawsze jest ono jednak zgodne z tym, co myślą na dany temat inni. O ile w grupie rówieśniczej stosunkowo łatwo osiągnąć pewien kompromis, o tyle w relacji starszy – młodszy jest to nieco trudniejsze. Mało tego, każda decyzja niesie ze sobą pewne konsekwencje. I właśnie o tym przeczytacie w opowieści o małym i dużym misiu.
Czytelnicze Podwórko

• Dla szkrabów
  • Dziecionkowe
  • Biblioteka 2021 Martyna
  • 2020 - for my little imp (inspiration)
  • Książki
  • Przeczytane Kubusiowi i Mai

Dodaj cytat z książki Kto decyduje?