Wielkie wstrętne kłamstwo

2020-01-01
32 min.
Natalia Mętrak-Ruda

Okładka książki Le contact Alain Maury, Thierry Robberecht
Le contact Alain Maury, Thierr...

Czy Waszym dzieciom często zdarzają się drobne kłamstewka?

"Wielkie wstrętne kłamstwo" od @esteri_pl to książeczka, która doskonale pokazuje jak ciężkie może okazać się nawet jedno malutkie kłamstewko.

Chłopiec podczas gry w piłkę wybija szybę w oknie kuchennym. Tata jest tak wściekły za ten incydent, że chłopiec niewiele myśląc, zwala winę na młodszą siostrę. Dzięki temu unika kary, nie dostaje szlabanu na desery przez cały tydzień ale... czuje się mimo wszystko bardzo źle z tym kłamstwem. Z każdym dniem jest mu coraz ciężej - kłamstwo zaczyna przybierać postać cieżkiego słonia, które chłopiec ciągle ze sobą musi nosić. Jest mu żal siostry, która płacze gdy nie dostaje ukochanego budyniu czekoladowego.

Gdy chłopiec mówi tacie prawdę, ciężki słoń znika, chłopiec zaczyna znów czuć się dobrze i lekko a na buzi siostrzyczki wraca uśmiech.

Krótka ale bardzo wartościowa książeczka dla najmłodszych, która dzięki ilustracjom ze słoniem pokazuje jak ciężko i niewygodnie nam jest, gdy kogoś oszukamy.

Myślę, że warto mieć ją w swojej biblioteczce, ponieważ ta piękna treść powinna być nauką nie tylko dla dzieci, lecz także i dla wielu dorosłych...

Czy Waszym dzieciom często zdarzają się drobne kłamstewka?

Krótka historia kłamstwa która ciążyła chłopcu jak wielki słoń :) W prosty sposób obrazuje małemu dziecku, że kłamstwo nie jest przyjemną rzeczą i lepiej nie kłamać. Ładne rysunki :)

• Literatura dziecięca
  • Samodzielne
  • Książki Tomeczka
  • 2020 - for my little imp (inspiration)
  • Dzieci 2022
  • Dla przedszkolaka

Dodaj cytat z książki Wielkie wstrętne kłamstwo