Z głębi naszych serc

Okładka książki Z głębi naszych serc Benedykt XVI, Robert Sarah
Okładka książki Z głębi naszych serc
Benedykt XVIRobert Sarah Wydawnictwo: Wydawnictwo Sióstr Loretanek religia
religia
Des profondeurs de nos coeurs
Wydawnictwo Sióstr Loretanek
2020-01-01
2020-01-01
Agnieszka Kuryś

Książka o celibacie kapłańskim, która pokazuje czym jest kapłaństwo według Kościoła.
Nie jest to wyczerpująca praca, rozwiązująca wszystkie palące kwestie, ale wkład do dyskusji.
Polecam, szczególnie kandydatom do kapłaństwa, aby zrozumieli kim chcą być i tym, którzy chcą zrozumieć kim jest kapłan.

Książka skierowana głównie do kapłanów, przyszłych księży uczących się na Seminariach. Choć i świeccy też sporo wiadomości mogą z książki wynieść.

Rozmowa toczy się wokół tematu kapłanów, mianowicie chodzi o wyświęcenie żonatych mężczyzn.

Obaj rozmówcy wyciągają wnioski z rzeczywistości oraz powielają na łamach książki naukę Kościoła i doświadczenia na przestrzeni wieków, które Kościół zgromadził w temacie wyświecania żonatych mężczyzn.

Warto przeczytać tą książkę w obecnym czasie, kiedy temat jest obecny w debacie publicznej. Warto mieć wyrobione zdanie, zgodnie z nauką KK, jak na katolika przystało.

Szkoda, że książka dobra w treści jest manipulacją, ponieważ Benedykt XVI wyraźnie prosił o nie posługiwanie się jego wizerunkiem w jej publikacji... Dlatego znacząco obniżam ocenę zwłaszcza dla naszego, polskiego wydania, które tej prośby nie respektuje.

Arcydzieło! Owoc przemyśleń dwóch wielkich osobistości i teologów na temat celibatu. Każdy broni tego obszaru z innej strony w sposób naprawdę przekonujący. Książka jest jednocześnie bardzo głęboka refleksyjnie i rzeczowa treściowo. Polecam wszystkim!

Tą książkę się medytuje, nie czyta. Dwa wybitne umysły Kościoła, które płoną rzeczywistą miłością do Chrystusa, spotykają się w przestrzeni refleksji. Refleksja dotyczy celibatu, ale nie tylko

Już samo autorstwo dwóch tak wybitnych teologów naszych czasów powinna być jedyną rekomendacją do przeczytania tej pozycji!
Dla całego duchowieństwa Kościoła katolickiego, jak również dla seminarzystów powinna być to pozycja obowiązkowa. Jest to również książka, którą również mogą przeczytać osoby świeckie. W prosty i przejrzysty sposób papież senior i kard. Sarah pokazują czym jest kapłaństwo katolickie i jak wielką wartość ma celibat dla życia kapłańskiego i całego Kościoła.
"Kapłaństwo nie jest funkcją, lecz stanem życia" (s. 124) - kapłanem się jest całym sobą i wyłącznie dla Jezusa, albo się nie jest nim wcale. Tak w skrócie można podsumować czym jest kapłaństwo katolickie i jakie powinno być, bez względu na czasy.

Publikacja, jak na dzieło tej miary, pisana prostym i zrozumiałym dla laikatu językiem. Gorąco polecam.

Obowiązkowa publikacja dla każdego katolika zatroskanego o swój kościół. Dwóch wybitnych duchownych naszych czasów, na gruncie teologicznym (emerytowany biskup Rzymu Benedykt XVI) oraz duszpasterskim (kardynał Sarah) ukazują nam genezę celibatu duchowieństwa w kościele zachodnim oraz jego wartość, a także powody dlaczego nie powinno dojść do żadnych zmian na tym tle....

• Eikon dio
  • Bóg, Religia, Kościół
  • Moje
  • Własne

Dodaj cytat z książki Z głębi naszych serc