Najnowsze artykuły
- ArtykułyCosy crime, czyli kryminał kocykowy: 7 książek o bezkrwawych zbrodniachAnna Sierant58
- ArtykułyCzytamy w weekend. 11 października 2024LubimyCzytać416
- ArtykułyNoc Bibliotek już dzisiaj! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających!LubimyCzytać2
- Artykuły„Co porusza martwych” – weź udział w quizie i wygraj pakiet książekLubimyCzytać43
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Jakub Jałowiczor
4
7,4/10
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,4/10średnia ocena książek autora
35 przeczytało książki autora
10 chce przeczytać książki autora
2fanów autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Rzecznicy na każdy temat Jakub Jałowiczor
6,4
W poszukiwaniu inspiracji i z chęci rozwoju zawodowego, sięgnąłem po pozycję przedstawiającą jedno z trudniejszych, o ile nie najtrudniejsze pole do działania dla rzecznika prasowego. Autor zaprosił bowiem do rozmowy rzeczników prasowych z bogatym doświadczeniem – Michała Rachonia, Aleksandrę Jakubowską, Jarosława Sellina, Jana Dziedziczaka, Małgorzatę Niezabitowską oraz Macieja Łopińskiego. To osoby, które przed kamerami i mikrofonami wielokrotnie reprezentowały premierów, prezydentów lub poszczególnych ministrów. Ich twarze i głos docierały do domów w całym kraju, ale również poza nim. Książka zatem zapowiadała się świetnie i nie ukrywam, że przystępując do jej lektury miałem wysokie oczekiwania.
Liczyłem na to, że na kartach książki znajdę wskazówki i porady praktyczne od byłych rzeczników najważniejszych osób i urzędów w Państwie. Niestety, nieco się zawiodłem. Autor bowiem trzyma się tytułu – tzn. rozmawia z byłymi rzecznikami na każdy temat, przez co rozmowy te są dość powierzchowne i osobom pełniącym już funkcję rzecznika prasowego bądź przymierzającym się do podjęcia tej pracy w sumie niewiele pomogą. Oczywiście, znajdziemy informacje na temat współpracy z dziennikarzami, organizacji konferencji prasowej czy pracy samego biura prasowego, ale w zestawieniu z innymi treściami poruszanymi na kartach książki stanowią one mniejszość. Nie oznacza to jednak, że z przeprowadzonych przez autora rozmów nie wyciągniemy nic innego. Przeczytamy sporo na temat tego, jak wyglądają kulisy władzy w Polsce oraz jak kreowany jest wizerunek polityków. Dowiemy się także sporo na temat kondycji mediów i dziennikarzy, którzy przekazują nam różne informacje.
Z pewnością interesujące są wypowiedzi, w których bohaterowie wywiadów opowiadają o najtrudniejszych momentach w czasie pełnienia roli rzeczników prasowych. Kryzysy i pożary w tej pracy to normalność. Normalnością jest również to, że osoba pełniąca funkcję rzecznika musi mieć dystans do siebie – nieodłącznym elementem codzienności jest bowiem to, że tłumaczymy się za czyjeś decyzje i zachowania. Nie zawsze rozumiane i akceptowane przez nas. Aby „wziąć” różne tego typu zachowania „na klatę”, trzeba mieć naprawdę mocny kręgosłup i skorupę. Być odpornym na nieprzychylne i krytyczne komentarze.
Jakub Jałowiczor interesuje się nie tyle warsztatem pracy rzecznika prasowego, co jego wpływem na rzeczywistość, relacjami z przełożonym w imieniu którego zabiera głos, a także kulisami niepopularnych decyzji czy poszczególnych afer znanych z najnowszej historii Polski, chociaż czas zatrzymuje się w książce na roku 2013, a ostatnia rozmowa, z Maciejem Łopińskim, dotyczy sytuacji po katastrofie smoleńskiej.
Autor miał świetny pomysł na książkę. Udało mu się zaprosić do wywiadów osoby o wyjątkowym doświadczeniu. Szkoda jednak, że większą część dzieła poświęcił zagadnieniom politycznym. Dla osób zainteresowanych polityką i chcących usłyszeć o różnych wydarzeniach, które były głośno komentowane przez media „od środka”, z ust osób zaangażowanych w tworzenie konkretnych przekazów medialnych, lektura może okazać się bardziej interesująca niż dla mnie. To, co jednak zostaje w głowie po lekturze to fakt, że praca rzeczników prasowych w takich, jak te obejmowane przez bohaterów książki, miejscach jest naprawdę dużą przygodą i wyzwaniem, a każdy dzień przynosi nowe problemy do rozwiązania. Nie ma czasu na nudę czy lenistwo – jest natomiast ogromne pole do popisu dla posiadanej kreatywności.
Recenzja na: http://zkamerawsrodksiazek.pl/recenzja-ksiazki-jakuba-jalowiczora-rzecznicy-na-kazdy-temat/
Apokalipsa ks. Dolindo Jakub Jałowiczor
7,2
Apokalipsa - czas grozy i trwogi, czy nadziei? Jak odczytywać symbole najsłynniejszej księgi tego rodzaju? Kto jest Bestią, a kto Antychrystem?
Wyimki z wielkiego dzieła ks. Dolindo, które nie zostało jeszcze przetłumaczone w całości na język polski, okraszone licznymi nawiązaniami do autorów i wydarzeń bardziej współczesnych. Niewątpliwie przytoczone fragmenty dzieła ks. Dolindo niosą wiele ciekawych ujęć, są trafne, przenikliwe i wartościowe duchowo. Szkoda jedynie, że jest to książka przybliżająca jedynie we fragmentach dzieło ks. Dolindo. Choć bieg obserwowanych obecnie wydarzeń z pewnością pobudza do apokaliptycznych refleksji.
Jeżeli żyjemy w czasach apokaliptycznych, to jak należy ten czas wykorzystać? Warto przeczytać i się zastanowić...