Miasto dziewcząt

Wydawnictwo: Rebis
City of Girls
Nowy Jork
MateuszM

Najnowsza książka Elizabeth Gilbert, autorki bestsellerowego "Jedz, módl się, kochaj"! Wcale nie trzeba być grzeczną dziewczynką, by stać się dobrym człowiekiem czyli opowieść o seksie i urokach życia w Nowym Jorku. W 1940 roku, 19-letnia Vivian Morris zostaje wyrzucona z prestiżowego Vassar College z powodu miernych osiągnięć na pierwszym roku. Zamożni rodzice wysyłają ją do Nowego Jorku,...

W 1940 roku, 19-letnia Vivian Morris zostaje wyrzucona z prestiżowego Vassar College z powodu miernych osiągnięć na pierwszym roku. Zamożni rodzice wysyłają ją do Nowego Jorku, gdzie ma zamieszkać u ciotki Peg, właścicielki podupadłego teatru rewiowego. Vivian poznaje tylko liczne grono barwnych, charyzmatycznych postaci: frywolne tancerki, seksownych amantów, artystki szekspirowskich scen, autorów tandetnych dramatów kryminalnych, inspicjentów i reżyserów. Gdy jednak popełnia błąd, w wyniku którego wybucha skandal w środowisku, cały jej nowy świat staje na głowie, ale choć nie od razu pojmie w pełni, co się stało, to jednak dzięki temu doświadczeniu zrozumie, czego pragnie i jak to osiągnąć. I przede wszystkim znajdzie miłość swojego życia. Vivian wspomina te wydarzenia, które doprowadziły do wielkiego przełomu w jej życiu z perspektywy przeżytych 89 lat. Miasto dziewcząt to romans niepodobnych do innych, oparty na głębokiej wiedzy o tym, czym są namiętności i na czym polegają więzi między kobietą i mężczyzną.

"Jej książki są tak inteligentne i tak świetnie napisane, że wpadasz po uszy i nie możesz się od nich oderwać".
"Entertainment Weekly"

źródło opisu: materiały wydawnictwa Rebis

źródło okładki: materiały wydawnictwa Rebis

Patronaty tygodnia (02-08.09.2019)

Wrzesień to, owszem, żółknące liście i niższa temperatura, lecz także obfitość premier książkowych. Na ten miesiąc wydawcy planują całkiem sporo nowości, które pomogą nam przetrwać jesień. Oto pierwsze z nich – te książki z pieczątką naszego patronatu znajdziecie na półkach księgarni już w tym tygodniu.

Zostań recenzentem książki „Miasto dziewcząt”

Jeśli lubisz czytać książki i dzielić się z innymi swoimi opiniami, zostań recenzentem nowej powieści autorki bestselleru „Jedz, módl się, kochaj” – Elizabeth Gilbert. Wydawnictwo Rebis przygotowało dla was aż 20 przedpremierowych egzemplarzy!