Kontynenty nr 4/2018

20849915
podróże, reportaże, fortografia
czasopisma
Dawidka

Obraz cynamonowych mnichów idących ze słońcem po torze utrwalił mi się w pamięci. Zdjęcia utrwalonego na karcie nie oglądałem aż do teraz. Ale wiedziony spisywanym wspomnieniem znalazłem ten kadr. Jakże inny w szczegółach! Dwóch mnichów idzie na nim po jednym z trzech torów. Światło jest rozproszone, nie prowadzi ich jasny promień. Ich szaty nie są cynamonowe – wyższy nosi się na szafranowo, niższy na pomarańczowo. Obaj chronią głowy przed słońcem pod parasolami, które wyleciały z mej pamięci. Z rozgardiaszu zieleni wystaje jeszcze jeden budynek kolejowy i semafor ustawiony w pozycji „zamknięte”. Tego też nie zapamiętałem. Ale czy to ważne? Przecież liczy się opowieść.

A z 1500 opowieści utrwalonych w jednym kadrze i przysłanych na nasz konkurs OKo – która najciekawsza? Najpiękniejsza? Najważniejsza? A opowieść o samotnym mierzeniu się z Gobi? O szemranych kopalniach złota w Gujanie Francuskiej? O podążaniu ku skarbom Papuasów? A o Kolumbii, Alpach, Bajkale? O Stambule i Palestynie? O Szkocji, Irlandii Północnej i o Niemczech? A nawet o Polsce. Która? Czytajcie, a znajdziecie.

źródło opisu: https://magazynkontynenty.pl/produkt/kontynenty-4-2018/

źródło okładki: https://magazynkontynenty.pl/produkt/kontynenty-4-2018/

• Kiedyś się odnajdziemy
  • Zjazd absolwentów
  • (Nie)młodość. Czy kobiecość ma termin ważności?
  • Mój rok relaksu i odpoczynku
  • Rana
  • Chłopak, którego nie było
  • Nasze miejsce
  • Wybór Julianny
  • Ceremonia
  • Lego. Jak pokonać kryzys, zawojować świat i zbudować potęgę z klocków
Kiedyś się odnajdziemy
Gabriela Gargaś

8,87 (23 ocen i opinii)
Zjazd absolwentów
Guillaume Musso

7,58 (327 ocen i opinii)
(Nie)młodość. Czy kobiecość ma termin ważności?
Natasza Socha

7,17 (6 ocen i opinii)
Mój rok relaksu i odpoczynku
Ottessa Moshfegh

7 (3 ocen i opinii)
Ceremonia
Wanda Żółcińska

7 (2 ocen i opinii)
Lego. Jak pokonać kryzys, zawojować świat i zbudować potęgę z klocków
Niels Lunde

8 (1 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!