Skradzione laleczki

Cykl: Laleczki (tom 1)
Wydawnictwo: NieZwykłe
Pretty Stolen Dolls
Angie

Mroczna, seksowna, fascynująca seria thrillerów psychologicznych dla fanów takich autorek jak Penelope Douglas, Pepper Winters, Alessandra Torre i Lisa Hall. Kogo kocha Benny? Swoje małe, słodkie lalki. Póki są posłuszne i nie stają z nim do walki. Dba, by były piękne. Włosy im układa i na ich młode ciałka sukienki zakłada. A gdy noc zapada do zabawy przystępuje. Młodsza lalka uległa, starsza...

Kogo kocha Benny? Swoje małe, słodkie lalki.
Póki są posłuszne i nie stają z nim do walki.
Dba, by były piękne. Włosy im układa
i na ich młode ciałka sukienki zakłada.
A gdy noc zapada do zabawy przystępuje.
Młodsza lalka uległa, starsza walczyć próbuje.
Lecz kiedy ta ulubiona od niego ucieka,
nie liczy się, że druga pozostać przyrzeka.
Serce pęka mu z rozpaczy, oczy ma pełne łez,
jego lalka musi wrócić, bądź jej życia nadszedł kres.

Czy podjąłeś kiedyś decyzję, która zaważyła na całym twoim życiu?
Dwanaście lat temu czternastoletnia Jade Phillips oraz jej młodsza siostra, Macy, zostały uprowadzone z pchlego targu. Dziewczynki były więzione przez psychopatycznego potwora imieniem Benny (znanego także jako Benjamin Stanton), skazane na jego znęcanie się i tortury. Po czterech latach Jade udało się uciec oprawcy. Niestety, nie mogła zabrać ze sobą siostry. Przyrzekła więc, że po nią wróci.
Obecnie, już jako szanowana pani detektyw, Jade nadal nie potrafi poradzić sobie ze świadomością, że nie udało jej się uratować młodszej siostry. Potworna przeszłość nie daje kobiecie spokoju. Nawiedza teraźniejszość i nie pozwala pani detektyw na nawiązanie żadnych bliskich relacji. Zdeterminowana, by wyrwać siostrę z rąk oprawcy, Jade rzuca się w wir pracy. Każdą sprawę zaginięcia traktuje tak, jak gdyby szukała Macy. Sprawdza wszystkie możliwe tropy, by odnaleźć ofiary i wpakować winowajców za kraty.
Jej najnowsza sprawa coś jej jednak przypomina, a podświadomość od razu podpowiada, że oto powrócił ich okrutny oprawca. Z pomocą przystojnego partnera Jade bada nowe tropy w poszukiwaniu starego wroga. Ma nadzieję, że jej siostra nadal żyje i w końcu wróci do domu.
Porywacz podejmuje wyzwanie, rozpoczynając swoją mroczną grę. I wygląda na to, że wygrywa. Jade jest jedynie zabawką w jego rękach. Benny robi z niej wariatkę. Sprawia, że otoczenie przestaje jej ufać. A kiedy nic nie jest tym, czym się wydaje, a liczba ofiar stale rośnie, kobieta uświadamia sobie, że oprawca bawi się z nią w kotka i myszkę. Teraz jednak jest już za późno. Polowanie dobiegło końca. Ona od zawsze była ofiarą. Drapieżnik znów ją odnalazł. I ukradł. Raz jeszcze.

źródło opisu: Wydawnictwo NieZwykłe

źródło okładki: https://www.facebook.com/wydawnictwoniezwykle/phot...»

Oficjalna recenzja
Ewa-Książkówka książek: 663

Skradziona niewinność

Książka „Skradzione laleczki” porusza tematy, które mogą być uznane za obraźliwe. Jeśli jesteś wrażliwym czytelnikiem, bardzo prosimy, czytaj z rozwagą.

Po takim wstępie ciężko nie być zaintrygowanym książką, którą właśnie wzięło się do rąk. Ja też byłam, dlatego czym prędzej przystąpiłam do lektury „Skradzionych laleczek” autorstwa Ker Dukey i K. Webster. Wszak, żadna lektura, która obiecuje mi silne doznania, nie może pozostać przeze mnie pominięta.

I czego jak czego, ale właśnie tych silnych doznań podczas lektury mi nie zabrakło…Fabuła książki opowiada o Jade Philips – teraz już dorosłej kobiecie, policjantce, która będąc młodą dziewczyną została uprowadzona wraz ze swoją siostrą przez psychopatę. Po kilku latach niewoli i życia w nieludzkich warunkach, Jade udało się uciec, jednak płacąc za to dużą cenę – jej młodsza siostra nadal pozostawała w rękach złoczyńcy.

Jako dorosła kobieta i przedstawicielka prawa, postanawia rzecz jasna dorwać sprawcę, wierząc, że Macy nadal żyje i uda jej się ją uwolnić.

Droga do celu, który sobie obrała jest bardzo kręta i wyboista, a usłana jest jej licznymi lękami i skrajnie destrukcyjnymi konsekwencjami zdarzenia sprzed lat.

To, co szybko rzuciło mi się w oczy podczas tej lektury to jej bezpardonowość i nieschematyczne podejście do samego wątku Jade, jako ofiary traumatycznego przeżycia. Nie widzimy tu poszkodowanej, „biednej” kobiety, która boi się własnego cienia, a kwestii intymnych wystrzega się jak ognia jak to często bywa w fabułach wielu innych powieści tego typu. Jade jest kobietą pełną fobii, ale jednak hardą i walczącą o to, co sobie założyła. Niepozbawiona jest też skaz, w które wyposażył ją dręczyciel. Skaz wychodzących na światło dzienne w sytuacjach intymnych…

Napisałabym nieco więcej, ale nie mogę. Zobowiązuje mnie do tego adnotacja na początku książki, by nie spoilerować i nie zdradzać zbyt wiele na temat fabuły „Skradzionych laleczek”. Dlatego by poznać najciekawsze smaczki z niniejszego tytułu musicie sami po niego sięgnąć. Dodam jedynie na koniec, że jeśli lubicie klimat „50 twarzy Grey’a” i chcielibyście przeczytać opowieść z jej pogranicza, ale w zdecydowanie mocniejszej odsłonie, to z wyboru tego tytułu najpewniej będziecie zadowoleni. Zwłaszcza, że to pierwsza część serii – rozbudzi u was ciekawość i ochotę na więcej, które niebawem nastąpi.

Ewa Szczepańska

Ven
    Ker Dukey, K. Webster
    I See You
    Ker Dukey, D.H. Sidebottom
    Vlad
    Ker Dukey, K. Webster
Patronaty tygodnia

Robi się coraz cieplej, więc nadszedł czas, aby gorącą herbatę zamienić na tę mrożoną, rozłożyć leżaczek i rozpocząć sezon czytania na świeżym powietrzu. Od wyboru do koloru. Balkony, tarasy, łąki, parki i inne tereny zielone, gdzie można zabrać kocyk i dobrą książkę. O ile żadnych polecajek na temat kocyków nie mamy, to oferujemy kolejne nowości książkowe, które mogą wam towarzyszyć w te ciepłe dni.