Zgłosuj na książki roku 2017

Strange the Dreamer. Marzyciel

Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Cykl: Strange The Dreamer (tom 1)
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Strange the Dreamer
bunixx

To marzenie wybiera marzyciela, a nie odwrotnie. Lazlo Strange od zawsze marzył, aby poznać tajemnice zaginionego miasta Szloch. Jako sierota, a potem skromny bibliotekarz, nawet nie przypuszczał, że ma szansę na odbycie kosztownej wyprawy przez pustynię Elmuthaleth do miejsca, gdzie mieszkają mityczni wojownicy. Dopóki sami nie przekroczyli bramy Wielkiej Biblioteki i nie zaproponowali...

To marzenie wybiera marzyciela, a nie odwrotnie.
Lazlo Strange od zawsze marzył, aby poznać tajemnice zaginionego miasta Szloch. Jako sierota, a potem skromny bibliotekarz, nawet nie przypuszczał, że ma szansę na odbycie kosztownej wyprawy przez pustynię Elmuthaleth do miejsca, gdzie mieszkają mityczni wojownicy. Dopóki sami nie przekroczyli bramy Wielkiej Biblioteki i nie zaproponowali wyprawy… komuś innemu. Tu liczy się czas i każda podjęta decyzja. Przed Strange’em pojawią się wybory, których nie sposób dokonać, żal, którego nie da się wyleczyć, oraz magia tak prawdziwa, jakby istniała naprawdę.
Zanurz się w świecie pełnym skrywanych od wieków tajemnic, marzeń niebieskich jak opale, jak skrzydła ważki czy niebo, niezwykłych snów, które dyktują zmysły. Czytając "Marzyciela", zapomnisz, co jest snem, a co jawą.

źródło opisu: http://www.wsqn.pl 2018

źródło okładki: http://www.wsqn.pl 2018

Julianne | 2017-09-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 01 września 2017

Lazlo Strange jest bibliotekarzem, sierotą, który jest traktowany jak wyrzutek. Strange znajduje swoją ucieczkę w literaturze, a jego największą obsesją staje się znalezienie legendarnego miasta o nazwie Weep. Lazlo spędza lata szukając choćby najmniejszej wzmianki na temat tego zaginionego miejsca, poznaje jego zwyczaje, a nawet udaje mu się nauczyć jego języka. Wszyscy w okół niego uważają go za dziwaka i wyśmiewają jego wiarę w istnienie tego miejsca, jednak pewnego dnia do ich królestwa przyjeżdżają z wizytą przedstawiciele miasta Weep, wychodzą oni z propozycją zabrania kilkoro osób, żeby na własne oczy zobaczyli to magiczne i tajemnicze miejsce.

Nie chcę do końca zdradzać fabuły tej powieści, bo uważam, że im mniej się o niej wie, tym lepiej. Dlatego musicie mi uwierzyć na słowo, że tak historia zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Jest tak magiczna i niespotykana, że na długo zapadnie w mojej pamięci i z niecierpliwością czekam na kontynuację.

↠Bohaterowie↞

Przeczytana: 31 stycznia 2018
Magdalena | 2018-02-23
Michelle | 2018-02-23
Na półkach: Teraz czytam
Powieści młodzieżowe, po które warto sięgnąć

Wystarczy spojrzeć na półki w księgarniach, żeby dojść do wniosku, że najwięcej w ostatnim czasie wydawanych jest książek młodzieżowych. Jest to również literatura najbardziej niedoceniana, bo kojarzy się z niedojrzałą kiepsko napisaną pulpą. Nic bardziej mylnego. Tak jak w przypadku pozostałych gatunków literackich, tak i młodzieżówki potrafią zaskoczyć głębią czy pisarskim kunsztem.