Sny bogów i potworów (część 2)

Cykl: Córka dymu i kości (tom 3.2)
Wydawnictwo: Amber
Daughter of Smoke and Bone #3: Dreams of Gods and Monsters
karollllllla

Część 2 tomu 3 trylogii Córka dymu i kości wydanej w 32 krajach i filmowanej przez Universal Pictures. Najlepsza książka młodzieżowa Amazonu w kwietniu 2014 Tom 3 trylogii Córka dymu i kości pełnej piękna, tajemnic, bólu zawiedzionej miłości, wyborów niemożliwych do dokonania i odwiecznej wojny, bez której życie zamiera. O czym marzą bogowie i potwory na samej granicy czasu i przestrzeni?I...

Najlepsza książka młodzieżowa Amazonu w kwietniu 2014

wojny, bez której życie zamiera.

O czym marzą bogowie i potwory na samej granicy czasu i przestrzeni?I czy cokolwiek innego ma znaczenie?

Dawno temu Karou, dziewczyna-chimera, i zbuntowany anioł Akiva zakochali się w sobie. Miłością piękną, niebezpieczną i niemożliwą.
Bo są śmiertelnymi wrogami…
Zbliża się ostateczne starcie ludzi, chimer i serafinów. Uskrzydlona armia atakuje. Okrutna królowa poluje na Akivę. Niebo zasnuwa czerń.
Świat ogarnia apokalipsa. Czy miłość Karou i Akivy będzie jego ostatnią nadzieją?

LAINI TAYLOR czerpiąc z mitologii i niezmierzonej wyobraźni,stworzyła oszałamiający kolaż, gdzie przenikają się światy rzeczywisty
i magiczny. Autorka zadaje pytania bliskie nam wszystkim,bo kto z nas nie czuł się inny, obcy, zagubiony, samotny jak Karou w świecie ludzi i Akiva wśród aniołów?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/literatur...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/literatur...»

satinification | 2019-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2019

Wciągająca, miejscami mroczna, a miejscami zabawna i dobrze napisana trylogia. Pięknie wykreowany fantastyczny świat życzeń, aniołów i chimer. Moimi ulubionymi bohaterami jest para zakochanych ludzi i mordercza anielica, ale jest też wielu innych, których można pokochać - choćby Karou. W końcu wyjaśnia się, o co w tym wszystkim chodziło. Jednak dużo wątków nie jest dokończonych. Jak rozumiem mity nie potrzebują odzwierciedlenia w rzeczywistości, więc jest to efekt zamierzony - pozostawienie tego wyobraźni czytelników. Sama zastanawiam się, jak wykorzystałabym życzenia w monetach ;)

coszniczegoo | 2018-03-12
Przeczytana: 12 marca 2018

Moim zdaniem dobrą książke, można ocenić po tym jak się kończy. Mam wielki sentyment do "Córki dymu i kości" - to właśnie on pchał mnie do przeczytania kolejnych tomów. Jednak brakło autorce ze 100 stron by przystępniej porozkładać, niektóre wątki. Za dużo wiadomości w krótkim czasie, pozbawiły mnie możliwości - reflekcji. Sama lubię dedukować i domyślać się co będzie dalej, a tu poprostu trzeba to zaakceptować. Jednak tak jak mówiłam wcześniej, pierwszy i drugi tom zaczarował mnie na tyle by ocenić na 9/10.

Aqua | 2018-03-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 10 marca 2018

Uważam te serie za dobrą i możliwe, że kiedyś sięgnę po nią ponownie, jednak historia momentami bardzo mnie rozczarowywała. Zdecydowanie za mało Karou i Akivy, rozdziały o Svevie i Sarazal, jak i o Morganie były dla mnie zupełnie niepotrzebne. Postać Elizy też była dla mnie męcząca - jej wątki pojawiały się w momentach, gdy najbardziej chciałam wiedzieć, co się dzieje z innymi bohaterami i bardzo długo wydawała mi się kompletnie nieistotna.

Abyss | 2017-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2017

W moim sercu ocena jest wyższa, dla samej historii, którą uwielbiam i równie wspaniałego, stworzonego przez autorkę świata. I dla Ziriego. Niestety, w porównaniu z pierwszymi dwoma tomami ten jest troszeńkę... przekombinowany, nie wszystko było potrzebne. Czytałam z ciekawością, aczkolwiek brakowało mi tego, co zaoferowano nam w poprzednich częściach. Niemniej, książka i tak jest świetna, trochę gorsza, ale świetna. Ktoś, kto uwielbia świat stworzony przez autorkę, i tak będzie zafascynowany i szczęśliwy z możliwości przeczytania.

Zaczytana_Maniaczka | 2017-08-19

iza161 | 2017-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Super seria! fajni bohaterowie -historie i pomysl.
Szkoda,ze to juz koniec

czytamcałyczas | 2017-07-30

Nie będę pisał,znowu tego samego.Jak w poprzedniej książce.Tylko dobra ocena.Tak sobie.

marlena64 | 2016-08-21
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

super

Monia555 | 2016-06-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2016
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Uf, skończyłam.
Ta trylogia to była jedna z lepszych serii jakie czytałam! Jest tak obłędnie nieprawdziwa, że aż kipi naturalnością i pięknem. Dlaczego? Dlatego, że w tak wymyślonym świecie wszystko dzieje się jakby działo się naprawdę, porywa do reszty a zarazem wcale nie jest to czysta fantazja bo możemy doszukać się w niej wielu życiowych prawd. To opowieść nie tylko o aniołach, potworach czy bogach - ale o szczęściu, przyjaźni, przeznaczeniu i sile miłości.

Podbiła moje serce!
Zdecydowanie polecam!

iwona29 | 2016-05-19
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 18 maja 2016

Wyjątkowa, niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju.... takie określenia tej książki przychodzą mi na myśl po przeczytaniu książki. Zdecydowanie polecam !!