DZIAŁANIA TAKTYCZNE W TERENIE LESISTO-JEZIORNYM

Wydawnictwo: AON
AdrianX

Lasy i jeziora pokrywają znaczną część obszarów przygranicznych Polski. Oznacza to, że w wypadku zagrożenia wystąpienia konfliktu zbrojnego stanowić będą naturalną barierę dla agresora, której wykorzystanie przez obrońcę może przynieść wymierne korzyści. Wymaga to jednak dogłębnego studiowania problematyki wpływu terenu lesisto–jeziornego na działanie wojsk oraz wykorzystywania jego walorów na korzyść wojsk własnych a przeciw potencjalnemu przeciwnikowi. W publikacji poruszono problematykę każdego z rodzajów działań taktycznych, jednak główny wysiłek skupiono na wskazaniu cech charakterystycznych opóźniania, obrony, natarcia oraz wybranych działań asymetrycznych prowadzonych w terenie lesisto-jeziornym. Jest ona adresowana przede wszystkim do studentów i słuchaczy Akademii Obrony Narodowej, ale również do dowódców i oficerów sztabów szczebla taktycznego.

AdrianX | 2017-07-28
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam