Stare Kino nr 3/2017

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Banda Inteligentów
2543652X
czasopisma
nawka

Miesięcznik, który ma na celu propagowanie polskiego kina przedwojennego. Przedstawia sylwetki m.in. aktorów, reżyserów, operatorów i producentów. Zachęca do zapoznania się z tym zapomnianym i niedocenianym dorobkiem polskiej kultury. Wartością miesięcznika są artykuły pisane przez specjalistów i pasjonatów, które odsłaniają wiele nieznanych faktów. W numerze trzecim przeczytamy o Norze Ney...

W numerze trzecim przeczytamy o Norze Ney oraz jej mężu, słynnym operatorze, Sewerynie Steinwurzelu. Wywiad został przeprowadzony ze Stanisławem Janickim, a Tola Mankiewiczówna opowiada o sobie w artykule "Przestaję tylko z dżentelmenami".

źródło opisu: Stare Kino

Zobowiązanie
Amy A. Bartol

8 (6 ocen i opinii)
Ojciec
Jacek Dukaj , Wit Szostak , Michał Witkowski , Łukasz Orbitowski , Jakub Małecki , Ziemowit Szczerek , Andrzej Muszyński , Michał Cichy , Wojciech Engelking

7,8 (5 ocen i opinii)

Zadie Smith

7,65 (20 ocen i opinii)
Pierwszy śnieg
Jo Nesbø

7,85 (6167 ocen i opinii)
Ostatnie dni mroku
Graham Moore