Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Nowy wspaniały świat

Tłumaczenie: Bogdan Baran
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
1 277
New Brave World
Sebastian

Nowy wspaniały świat to jedna z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Przedstawiona w powieści Huxleya wizja przyszłego społeczeństwa, które osiągnęło stan całkowitego zorganizowania i zrealizowało ideał powszechnej szczęśliwości, jest wizją przerażającą. W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej „ery Forda”) obywatele Republiki świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i...

W roku 2541 (czyli w 632 roku nowej „ery Forda”) obywatele Republiki świata powstają w rezultacie sztucznego zapłodnienia i klonowania. Od niemowlęcia poddawani są wszechstronnemu psychologicznemu i biologicznemu warunkowaniu - po to, by w wieku dojrzałym stać się cząstkami kastowej społeczności, złożonej z pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów. Czy ten „wspaniały świat”, w którym dominuje seks, prymitywne rozrywki, narkotyk soma, jest tylko zrodzoną w wyobraźni pisarza fantasmagorią?...

Książki przepowiadają przyszłość

Nikt nie wie, co przyniesie przyszłość. Na ogół nie wiemy, co przyniesie następny dzień, więc jak odgadnąć, jak będzie wyglądać świat za 5 lat? Za 10? Za 100? Wielu próbowało przewidzieć przyszłość, niektórym się to udało. Przedstawiamy zestawienie książek, które prezentują futurystyczne wizje i kierunki, w jakich może rozwijać się nasz świat.

Powstaje serial na podstawie „Nowego wspaniałego świata“

Przygotujcie sobie zapas somy, mole książkowe, bo właśnie powstaje serial na postawie „Nowego wspaniałego świata” - najsłynniejszej książki Aldousa Huxleya. Chwalmy Forda!