Zabić posłańca

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Całe Los Angeles z zapartym tchem śledzi spektakularny proces podrzędnego aktora Roba Cole a, na którym ciąży zarzut brutalnego zamordowania żony, córki znanego milionera. Wiele osób liczy na wyrok skazujący od wyniku procesu zależy niejedna kariera w biurze policji i prokuratora. W tej sytuacji zabójstwo niewiele znaczącego prawnika obracającego się w świecie ciemnych interesów przechodzi niemal niezauważone. Pozornie prostą sprawę jego śmierci prowadzi detektyw Kev Parker. Doświadczony i obdarzony niezwykłą przenikliwością, nie daje się zwieść pozorom okazuje się, że sprawa ma drugie dno... Wbrew woli przełożonych zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę. Wkrótce zabójca pojawia się w firmie kurierskiej, z której skorzystał tuż przed śmiercią zamordowany prawnik. Elementy przerażającej układanki zaczynają do siebie pasować. Co może łączyć szanowanych i zamożnych obywateli Los Angeles z podejrzanym prawnikiem? Komu i dlaczego zależy na ukryciu prawdy?

Liwia | 2010-06-08
Na półkach: Ulubione. !, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świetna książka. ! Bardzo wciągająca. Uwielbiam kryminały, chyba wszystkie. A ta książka była po prostu wspaniała. ! Nigdy bym nie pomyślała, że to Diane zleciła zabójstwo Trici. Jakoś myślała, że to Abby jest w to zamieszana i w całą tą sprawę z ojcem. A tu psikus ;d Z każdą stroną książki zastanawiałam się co będzie z Jacem i jego braciszkiem. Strasznie się o nich bałam. Gdy czytam książki wczuwam się w nie i czuję, że jestem w każdym miejscu i czasie z bohaterami. Dlatego strasznie się przejmuję tym co czytam. Szczególnie kryminałami. Gdy czytam taki kryminał lub oglądam film strasznie go przeżywam ... No tak...
Książka świetna, choć za dużo przepełniona wulgaryzmem. Miałam wrażenie, że autorka pisze innym językiem. ... Ale i tak strasznie mi się podobała. !

BeataBe | 2012-03-05
Przeczytana: 03 marca 2012

Książka niezła, ale bez rewelacji. Niewątpliwie ciekawe są postacie występujące w książce. Dobrze skonstruowane, interesujące.
Ale sama historia kryminalna nudna, niezbyt ciekawa, mało wciągająca. Bardziej zainteresowały mnie historie ludzi występujących w tej książce, niż sama intryga kryminalna, która była po prostu banalna i mało pomysłowa.

ArtP | 2015-01-24
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Myślę iż ocena "dobra" jest właściwa. Treść fajna, bardzo obrazowo opisane sytuacje, perypetie kuriera rowerowego. W książce trochę za dużo nazwisk osób które nie biorą większego udziału co powoduje że nie bardzo kojarzyłem o kim mowa, ale w sumie ok.

upop1974 | 2012-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2012

Dobry amerykański kryminał.
Punkt za to że dopiero pod koniec zorientowałam się kto jest mordercą a z reguły wiem już na początku lub w połowie książki.

Hanna | 2014-03-05
Przeczytana: 20 lipca 2013

Świetna książka, od razu się w nią wciągałam i przeczytałam w kilka dni , polecam !

Volumen | 2016-08-10
Przeczytana: 04 maja 2015

Powieści tej autorki nie dają szans się nudzić. Polecam!

Agnieszka Tyburowska | 2016-11-10
nina19 | 2016-02-22