Między teraz a wiecznością

Seria: Poza czasem
Wydawnictwo: Egmont Polska
Everlasting
Marta

A jeśli mieszkańcy zaświatów chcą ci coś powiedzieć…? Szesnastoletnia Julia najchętniej zapomniałaby o swoim dotychczasowym życiu. Dlatego w nowej szkole udaje beztroską dziewczynę z zamożnej rodziny i znajduje sobie przyjaciół, którzy nie zadają zbyt wielu pytań. Wkrótce zdobywa też chłopaka – przystojnego, popularnego Feliksa. Niestety Julia nie może przestać myśleć o Nikim, którego poznała pierwszego dnia w szkole. Chłopak skrywa jakąś mroczna tajemnicę, wszyscy schodzą mu z drogi i nie odpowiadają na pytania o niego. Pewnego dnia Niki zagaduje Julię. Ma dla niej wiadomość od jej dziadka. Tyle że dziadek Julii nie żyje… Cudowna, wywołująca gęsią skórkę historia miłości.

źródło opisu: www.egmont.pl

źródło okładki: www.egmont.pl

Oficjalna recenzja
Tetiisheri książek: 1438

Rozmowy z duchami

Seria „Poza czasem” obejmująca takie tytuły jak „Magiczna gondola”, „Gorączka”, „Nieskończoność” czy „Cienie na księżycu” jest strzałem w dziesiątkę i pomimo tego, iż z założenia skierowana jest do młodzieży, trafiła również w mój gust. „Między teraz a wiecznością” Marie Lucas bez wahania uznaję za udaną powieść, po którą warto sięgnąć. Dlaczego?

Po pierwsze - niezobowiązująca fabuła osadzona we współczesności, w której ważną rolę odgrywa element paranormalny. Dla miłośników zjawisk nadprzyrodzonych powieść z pewnością będzie miłą odskocznią od codziennego życia. Autorka porusza tutaj temat, który od dawien dawna zaprząta umysły niejednego człowieka. Jest nim motyw rozmów ze zmarłymi. Marie Lucas rezygnuje z obszernych opisów, a skupia się na konkretach, które stanowią istotne tło do rozwoju akcji książki.

Niebanalny pomysł na fabułę to zdecydowanie plus tego tytułu. W powieści nie brak zaskakujących zwrotów akcji, które w głównej mierze związane są z przeszłością szesnastoletniej Julii. W pierwszej części powieści autorka skupia się raczej na miłosnych perypetiach dziewczyny. Podczas gdy w drugiej części książki element paranormalny, czyli rozmowy z duchami, przeważa nad wątkiem uczuciowym. Wydarzenia z życia Julii, zarówno te minione, jak i te obecne świetnie łączą się z motywem fantastycznym.

Po drugie – główni bohaterowie „Między teraz a wiecznością”. Julia, Feliks oraz Niki. Przyznam szczerze, że postać, która najbardziej mnie zaciekawiła to Niki – chłopak skrywający w sobie mroczną tajemnicę, młodzieniec o paranormalnych zdolnościach. Julia i Feliks to przeciętni nastolatkowie, którzy zarówno w szkole, jak i poza nią trzymają się swojej paczki. Nietrudno się domyślić, że stanowią w powieści parę. Niestety ich uczucie zostanie poddane próbie. Czy ją przetrwa? Jest przecież Niki, chłopak, który zawrócił Julii w głowie już w pierwszym dniu w nowej placówce, do której Julia trafiła po przeprowadzce z innego miasta. Sytuacja zaczyna się komplikować, kiedy Nikki pewnego dnia przychodzi do dziewczyny z wiadomością od jej…zmarłego dziadka.

Po trzecie – wątek romantyczny, który absolutnie nie jest przesłodzony, a bez wątpienia zdecydowanie trafnie dopasowany do sytuacji. Ważną rolę odgrywa tutaj postać Nikiego - mrocznego, tajemniczego chłopaka, który w środowisku szkolnym uważany jest za dziwoląga. Złą sławę zyskał dzięki swoim nadnaturalnym uzdolnieniom, a strach rówieśników przed zjawiskami paranormalnymi spowodował wykluczenie chłopaka z grona zaprzyjaźnionej młodzieży.

„Między teraz a wiecznością” Marie Lucas to lekka, typowo młodzieżowa lektura, w której nie zabraknie elementów paranormalnych oraz wątku miłosnego. Niewątpliwie spodoba się młodszemu gronu czytelników. Dodam, że akcja powieści toczy się w dość szybkim tempie, co nie pozwala na jakąkolwiek nudę. Tytuł ten polecam fanom serii „Poza czasem” oraz tym, którzy poszukują niezobowiązującej lektury na jeden wieczór!

Agnieszka Stolarczyk