Zgłosuj na książki roku 2017

literatura faktu
Sooki

Sooki | 2013-07-29
Przeczytana: lipiec 2013

Autor,Tadeusz Raźniewski trafia w okresie drugiej wojny światowej do obozu koncentracyjnego dla dzieci i młodzieży Polen-Jugendverwahrlager. Wraz z innymi młodymi więźniami codziennie ma do czynienia z hitlerowcami,którzy traktują ich jak polską zarazę.
Dzieci nie zdają sobie sprawy z tego w jakim miejscu się znajdują,i że są zdane na własną siłę i determinację.Nieludzkie traktowanie potęguje strach w młodych więźniach,którzy nie rozumieją zachowania Niemców.

zapius | 2014-10-06
Przeczytana: 03 października 2014