Dowody Tajemnicy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Świadkowie Tajemnicy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rosikon Press
Bożena

Dowody Tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych to kolejna książka reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia. Tym razem autorzy prowadzą dziennikarskie dochodzenie, które ma na celu naukowe wyjaśnienie zjawisk nadprzyrodzonych. Przedstawiają zjawiska takie jak np. stygmaty, cuda eucharystyczne, inedia czyli życie bez picia i jedzenia lub też niezwykłe...

Przedstawiają zjawiska takie jak np. stygmaty, cuda eucharystyczne, inedia czyli życie bez picia i jedzenia lub też niezwykłe uzdrowienia w rodzaju samoistnej reimplantacji odciętej nogi. Ich drogi prowadzą m.in. do Innsbrucku, Guadalupe, Rzymu, Lourdes, Neapolu, Lanciano czy Saragossy. Przewodnikami w tym śledztwie okazują się wybitni naukowcy, profesorowie nauk ścisłych, medycznych lub biologicznych, którzy – często korzystając z najnowszych osiągnięć techniki – zbadali owe fenomeny. Wyniki ich analiz stanowią wyzwanie dla współczesnego rozumu, gdyż pokazują, że są na świecie zjawiska, które pozostają niewytłumaczalne nawet w świetle całej dostępnej ludzkości wiedzy. W ten sposób nauka otwiera się na wymiar Tajemnicy.

W książce autorzy omawiają następujące tematy:
1. Instytut pełen tajemnic
2. Mięsień serca w permanentnej agonii
3. Skrzep krwi skrupulatnie przestrzegający terminów
4. Kobieta, która zmieniła bieg dziejów
5. Modlitwa łamiąca prawa natury
6. Nigdy nie gojące się rany
7. Życie bez jedzenia i bez picia
8. Zwłoki nie podlegające rozkładowi

źródło opisu: http://www.rosikonpress.com

źródło okładki: http://www.rosikonpress.com

Olaf | 2014-10-10
Przeczytana: 10 października 2014

Jest to przede wszystkim dobrze zaopatrzony w fotografie album. Cóż więcej powiedzieć, prezentując niektóre przykłady zatwardziałym bezbożnikom widziałem jak na ich twarzy pojawia się coś na kształt kompletnej bezradności. Z resztą nie trzeba być pospolitym bezbożnikiem, by zdziwić się całkowicie tymi rewelacjami. Jedyne co może być problematyczne jak chodzi o tą książkę, to kompletne nasze otępienie. Człowiek widzący najbardziej nieprawdopodobne fotografie i czytając opisy, no nie wzrusza się już. To smutne, ale to znami porobił internet, Wydaje mi się, że nie ma lepszej zachęty do odcięcia się od sieci, od czasu do czasu jak uświadomienie sobie tego faktu.

Sosenka | 2013-08-16
Przeczytana: lipiec 2013

"Dowody Tajemnicy" to książka o zagadnieniach religijnych, tajemniczych i niewyjaśnionych, które nurtują osoby zarówno wierzące, jak i niewierzące.Takie zagadki intrygują człowieka i skłaniają do przemyśleń, jak i odpowiedzenia sobie na pytanie, czy w nie wierzymy. Bo czasami tylko wiara jest rzeczą, która potrafi nam wyjaśnić coś, co jest dla nas nie pojęte i niewytłumaczalne, tylko wiara potrafi nam zrozumieć.
"Dowody tajemnicy" to książka wydana w formie albumu z setkami zdjęć i historii z całego świata. Oczywiście w jedne wierzy się bardziej w drugie mniej, jednak wszystkie są bez wątpienia ciekawe i zadziwiające. Jednak mnie najbardziej zaintrygowały trzy historie. Jedną z nich jest historia o zakonnicy z Hiszpanii, która żyła ponad 700 lat temu, a której ciało do dzisiaj znajduje się w pozycji siedzącej w fotelu w kościele w Hiszpanii, bez jakichkolwiek oznak rozkładu czy zniszczeń. Wielu lekarzy i naukowców badało ten fenomen, jednak nikt nie potrafi stwierdzić, jak ciało...

Alexandrine Corvus | 2017-04-17
Przeczytana: 28 czerwca 2017