Słownik chromatografii i elektroforezy

Słownik chromatografii i elektroforezy
Ela

Słowniki specjalistyczne są niezbędną pomocą naukową przy studiowaniu literatury fachowej. Problemy związane z terminologią dotyczą wszystkich rozwijających się dziedzin, w tym także chromatografii i elektroforezy. W niniejszym Słowniku podjęto próbę uporządkowania fachowego słownictwa dotyczącego tych zagadnień. Terminy poszczególnych działów chromatografii oraz pokrewnych technik...

Terminy poszczególnych działów chromatografii oraz pokrewnych technik rozdzielania wyjaśniono w zwięzły i zrozumiały sposób, uwzględniając wskazania Międzynarodowej Unii Chemii Czystej i Stosowanej (IUPAC) oraz współczesny stan wiedzy.
Autorami Słownika są członkowie Komisji Analizy Chromatograficznej Komitetu Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk, specjaliści zajmujący się teorią i praktyką poszczególnych działów chromatografii.

Książka przydatna jest dla studentów chemii, farmacji i nauk biologicznych, dla pracowników naukowych, praktyków analityków oraz wszystkich zainteresowanych tą dziedziną wiedzy.

źródło opisu: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne

źródło okładki: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne