Wielki słownik niemiecko-polski, t2 L-Z

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
83-214-0010-8
słownik, niemiecko-polski
Jeanpaul

Słownik powstał w latach 1957-1967. Jest on najobszerniejszy spośród dzieł tego typu wydanych dotychczas w Polsce. Tom II zawiera hasła od L do Z.

źródło opisu: Przedmowa

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Legendarny i najlepszy słownik wśród germanistów, kupiony za grosze na Allegro. Do wielkich plusów tego słownika należy obszerny i wszechstronny opis mikrostrukturalny, bogactwo kontekstów, przykładów zdaniowych i frazeologizmów. Niestety wiele prac znanych germanistów (np. R. Lipczuk, Szczecin) wykazały, że słownik zawiera wiele przestarzałych haseł bez kwalifikatorów oraz niewłaściwe ekwiwalenty w zakresie "Faux amis" ( "fałszywi przyjaciele tłumacza" ). Niewątpliwie ważne i przydatne dzieło zawierające zdecydowanie więcej słów niż np. te żółte słowniki z którymi można co najwyżej bramę Brandenburską zwiedzać.