Lalka Williama

William's doll
978-83-63010-16-4
angielski
Eida

William jest szczęśliwym chłopcem. Ale ma jedno wielkie marzenie…. chciałby mieć lalkę. Starszy brat i koledzy śmieją się z niego i przezywają „laluś”, a tata kupuje mu „chłopięce” zabawki, próbując go zmienić. Jedynie babcia rozumie Williama, i kiedy dowiaduje się o czym marzy chłopiec, zabiera go do sklepu i razem kupują lalkę. Babcia wie, że William potrzebuje lalki, żeby się nią opiekować,...

Starszy brat i koledzy śmieją się z niego i przezywają „laluś”, a tata kupuje mu „chłopięce” zabawki, próbując go zmienić. Jedynie babcia rozumie Williama, i kiedy dowiaduje się o czym marzy chłopiec, zabiera go do sklepu i razem kupują lalkę. Babcia wie, że William potrzebuje lalki, żeby się nią opiekować, co w przyszłości pomoże mu być troskliwym i kochającym ojcem.

Lalka Williama to opowieść o chłopcu, który bardzo chce mieć lalkę. Jego tata uważa, że chłopak powinien bawić się zabawkami dla chłopców. Kupuje mu piłkę i pociąg. Na szczęście William ma mądrą babcię. To dzięki niej ta historia ma szczęśliwe zakończenie.

William jest małym mężczyzną, który wie, że w kiedyś będzie tatą. Wie, że to będzie w jego życiu ważne. Ważniejsze niż rzucanie piłką, pociągi. czy majsterkowanie.

Wiek: 3+ ( i koniecznie rodzice!)

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2012

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/czarna_owieczka/lalka_williama,p513676575

McDaa | 2016-06-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Siedmiolatce się podobała, trzylatkowi się podobała. Co prawda nie ocenię obiektywnie wartości edukacyjnej, bo moim dzieciom od zawsze powtarzam, że nie ma czegoś takiego jak "to dla dziewczynek", "to dla chłopców". Więc siedmiolatka przy streszczaniu na pytanie "czy dobrze, że babcia kupiła lalkę" odpowiedziała, "że przecież każdy może się bawić czym chce". Obrazki ładne, treść prosta. I dobry punkt wyjściowy do rozmowy o marzeniach.

mamapodprad | 2017-08-02
Przeczytana: 08 marca 2017

To jedna z wartościowszych książek dla chłopców (ale i nie tylko), z jaką miałam styczność.

Ta pozycja skradła moje serce do tego stopnia, że zadedykowałam jej mój najnowszy wpis na blogu:

Kuba_M | 2016-11-07
Przeczytana: 04 listopada 2016