36 argumentów za istnieniem Boga

36 Arguments for the Existence of God
Bóg, wiara, religia
religia
Booka

Bohater książki, Cass Seltzer, ma czterdzieści dwa lata, chociaż wszyscy nadal widzą w nim „chłopięcość”. Od dwudziestu lat wykłada psychologię religii na Uniwersytecie Frankfurter, jednak od roku jego życie nabrało całkiem nowego znaczenia. Odkąd opublikował książkę „Odmiany złudzenia religijnego” stał się sławny i bogaty, co jest dla niego tak nieprawdopodobne, że ma wrażenie, jakby przywdział na siebie cudze ubranie. Spadają na niego splendory, do jakich nie przywykł, zainteresowanie mediów nieco go przytłacza. Jest nazywany Williamem Jamesem czasów współczesnych i „ateistą z duszą”.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/1024/d_1530.jpg