Okładka książki Opanuj swój metabolizm. 3 sekrety diety, które zapewnią ciału równowagę hormonalną, zdrowie i seksowny wygląd

Autor:
tłumaczenie
opracowanie zbiorowe
Master Your Metabolism: The 3 Diet Secrets to Naturally Balancing Your Hormones for a Hot and Healthy Body!
wydawnictwo
Laurum
diety, odżuwianie, kuchnia
poradniki
typ
papier
przecinkowa
7.62 (34 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Masz dosyć odchudzania? Stosujesz diety beztłuszczowe i bezwęglowodanowe i chodzisz wiecznie głodny? Przestań to robić! Modnymi dietami powodującymi efekt jo-jo oraz nafaszerowanym chemikaliami pseudojedzeniem zrujnujesz tylko swoją przemianę materii. Jillian Michaels pomoże ci naprawić wyrządzone w ten sposób szkody i przywrócić właściwe funkcjonowanie poszczególnym hormonom oraz całemu układowi dokrewnemu.

Książka Opanuj swój metabolizm zawiera prosty trzyetapowy plan, który aktywizuje hormony sprzyjające odchudzaniu oraz powstrzymuje działanie tych, które powodują magazynowanie tłuszczu. Dzięki lekturze nauczysz się:

Usuwać substancje antyodżywcze i toksyny, które spowalniają tempo przemiany materii;
Wprowadzać do swojej codziennej diety pokarmy nieprzetworzone, które pobudzą do działania hormony spalające tłuszcz;
Równoważyć poziom hormonów poprzez zapewnianie sobie odpowiedniej dawki snu, panowanie nad stresem oraz wysiłek fizyczny.
Choć na siłowni Jillian potrafi uprzykrzyć życie niejednemu, tym razem zadbała, aby stosowanie opracowanej przez nią diety było możliwie jak najłatwiejsze, a to dzięki listom zakupów, jadłospisom, odwołaniom do źródeł internetowych, tabelom zawierającym listy pokarmów aktywujących poszczególne hormony, a także szybkim i łatwym przepisom kulinarnym.

Z książki Opanuj swój metabolizm dowiesz się, jak zyskać zdrowie i optymalną masę ciała oraz zmienić swój organizm w doskonale funkcjonująca maszynę spalającą tkankę tłuszczową.

źródło opisu: http://www.laurum.pl/

Polecamy

Opinie czytelników
blooz | 2013-10-27
Przeczytana: 27 października 2013

Fajna książka. Wiele z nas kobiet zmaga się z nadprogramowymi kilogramami. Wydaje nam się, że wszystko robimy jak trzeba - zdrowo się odżywiamy i ćwiczymy a waga stoi w miejscu i nie chce ruszyć. Właśnie w tej książce jest wyjaśnione co może być przyczyną tzw. "zastoju" i jak można się go pozbyć. Do tej pory nie zdawałam sobie sprawy jak wiele czynników wpływa proces "chudnięcia" i jak łatwo można go zaburzyć. Szkoda tylko, że książka jest napisana bardziej pod rynek amerykański, co prawda wiele rzeczy może być wspólne ale są też takie które nie mają się nijak do nas. W Polsce jest o wiele trudniej dostać organiczną żywność oraz jest ona bardzo droga. Jednak jakby nie było to książka otwiera oczy ;)

emilia | 2014-02-18

Bardzo ciekawa książka, dużo przydatnych informacji... bardzo dużo. Nie jestem ich w stanie wszystkich zapamiętać po jednym przeczytaniu ;) W każdym razie otwiera ona oczy na wiele ważnych spraw, bardzo polecam wszystkim biorącym się za odchudzanie i nie tylko.

nienasycenie | 2014-01-20
Przeczytana: 2013 rok

Książka, która pomaga odzyskać równowagę. Tłumaczy, że drogą do pięknej sylwestki wiedzie nie przez katorżnicze diety, ale naukę zdrowego stylu życia. Polecam i z przyjemnością wrócę do tej pozycji.

Seltiel1980 | 2013-01-08
Przeczytana: wrzesień 2012

jedyna słuszna teoria- żaden Taubes czy inny wizjoner wciskający nam określoną dietę nie opiera się na najnowszych badaniach naukowych, tylko na własnych wizjach;

książkę polecam wszystkim, którzy nie spali na biologii w szkole średniej, ponieważ do zrozumienia pewnych faktów potrzebna jest podstawowa wiedza z zakresu anatomii, fizjologii oraz chemii;
jest to swoiste kompedium wiedzy, które kieruje odżywianie na właściwe tory;

oczywiście niemożliwe jest zupełnie życie w wolnym od zanieczyszczeń otoczeniu, ale na pewno możliwe jest świadome ograniczenie możliwie największej liczby szkodliwych czynników

Amavel | 2012-07-29
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 lutego 2013

Jedna z lepszych książek o odżywianiu jakie było mi dane przeczytać. Jillian bardzo rzetelnie podeszła do tematu odżywiania i rozłożyła na czynniki pierwsze wszystkie procesy biochemiczne zachodzące w organizmie,oraz wpływ jedzenia i jego jakość na nasze życie i Przeczytałam z wielkim zainteresowaniem,sporządziłam nawet krótkie notatki i zamierzam wcielać przedstawione w tej książce zasady w życie codzienne mojej Rodziny. Polecam.

pannanika | 2012-08-07
Przeczytana: czerwiec 2012

Warto przeczytać, żeby uświadomić sobie kilka rzeczy na temat tego, co jemy i jak nasze otoczenie wpływa na nasze zdrowie.

Magda | 2013-04-07
Przeczytana: marzec 2012

Uwielbiam Jillian ot co. Książkę przeczytałam po wykonaniu wielu jej treningów i znana mi była ze swojego podejścia do trenowania- daje wycisk.
Książka zwraca uwagę na zdrowe odżywianie i tłumaczy jak wielki wpływ ma ono ona nasze hormony.
Jedno jest pewne na 100% - same ćwiczenia nie wystarczą i Jillian o tym pisze. Można ćwiczyć godzinę dziennie albo więcej, ale jeśli nadal będzie się niezdrowo odżywiać to nie będzie żadnych efektów mimo litrów wylanego potu.
Połączenie diety i ćwiczeń to figura zbliżona do Jillian.
To proste i trudne zarazem.

annemi | 2014-05-14

Świetna książka dla osób, które chcą się zdrowo odżywiać!
Jednak można się trochę załamać, myśląc o tym ile syfu w nas wciskają.

mmonikap | 2013-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2013

Z polskiej perspektywy trzeba trochę inaczej czytać. Wiedzieć o czym ona dokładnie mówi.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto