Opanuj swój metabolizm. 3 sekrety diety, które zapewnią ciału równowagę hormonalną, zdrowie i seksowny wygląd

Tłumaczenie: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Laurum
Master Your Metabolism: The 3 Diet Secrets to Naturally Balancing Your Hormones for a Hot and Healthy Body!
diety, odżuwianie, kuchnia
poradniki
przecinkowa

Masz dosyć odchudzania? Stosujesz diety beztłuszczowe i bezwęglowodanowe i chodzisz wiecznie głodny? Przestań to robić! Modnymi dietami powodującymi efekt jo-jo oraz nafaszerowanym chemikaliami pseudojedzeniem zrujnujesz tylko swoją przemianę materii. Jillian Michaels pomoże ci naprawić wyrządzone w ten sposób szkody i przywrócić właściwe funkcjonowanie poszczególnym hormonom oraz całemu układowi dokrewnemu.

Książka Opanuj swój metabolizm zawiera prosty trzyetapowy plan, który aktywizuje hormony sprzyjające odchudzaniu oraz powstrzymuje działanie tych, które powodują magazynowanie tłuszczu. Dzięki lekturze nauczysz się:

Usuwać substancje antyodżywcze i toksyny, które spowalniają tempo przemiany materii;
Wprowadzać do swojej codziennej diety pokarmy nieprzetworzone, które pobudzą do działania hormony spalające tłuszcz;
Równoważyć poziom hormonów poprzez zapewnianie sobie odpowiedniej dawki snu, panowanie nad stresem oraz wysiłek fizyczny.
Choć na siłowni Jillian potrafi uprzykrzyć życie niejednemu, tym razem zadbała, aby stosowanie opracowanej przez nią diety było możliwie jak najłatwiejsze, a to dzięki listom zakupów, jadłospisom, odwołaniom do źródeł internetowych, tabelom zawierającym listy pokarmów aktywujących poszczególne hormony, a także szybkim i łatwym przepisom kulinarnym.

Z książki Opanuj swój metabolizm dowiesz się, jak zyskać zdrowie i optymalną masę ciała oraz zmienić swój organizm w doskonale funkcjonująca maszynę spalającą tkankę tłuszczową.

źródło opisu: http://www.laurum.pl/

źródło okładki: http://www.laurum.pl/

Michał | 2016-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 24 marca 2016

Całkiem dobra książka. Przed jej przeczytaniem byłem już po lekturze kilku z dziedziny dietetyki, jednak i tak się dowiedziałem dużo nowego.

książek: 1978
asiula1000 | 2016-09-01
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

Poradnik w typowo amerykańskim stylu, tzn. lanie wody tam, gdzie aż prosi się o tylko kilka żołnierskich słów.
Książka przeładowana informacjami, a zbytnie rozwlekanie tematów powodowało, że często traciłam wątek główny. Dla mnie - chaos.
Widziałabym raczej zebranie wszystkich danych liczbowych na końcu książki - jako ciekawostkę.

Właściwie, to bez wielkiej straty można zacząć czytanie od II części.
Na początku powtarzane zbyt często "nie lubię ćwiczyć" (-ale czego nie robi się dla pieniędzy? eeh), "w kolejnych rozdziałach znajdziesz", "pokażę ci jak możesz poprawić swoją sytuację" sprawiało, że oczekiwania rosły, ale potem trudno wskazać moment, w którym pojawiała się esencja odpowiedzi na postawiony problem.

Zaskoczyły mnie tylko orzeszki ziemne(że -), bo poza tym, że zdrowo jest:
+ sen
+ ruch
- tworzywa sztuczne
- stres
- chemiczne, sztuczne i syntetyczne dodatki do żywności oraz rafinowana żywność,
chyba wszyscy wiemy?

Dlatego tylko wypracowane 4...

Kaja93 | 2016-09-01
Przeczytana: 01 września 2016

Czytanie "Opanuj swój metabolizm" sprawiło mi prawdziwą przyjemność. Autorka od pierwszych stron powtarza niczym mantrę:
jeśli chcesz schudnąć, musisz jeść
jeśli chcesz utrzymać wagę, musisz jeść
jeśli chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem, musisz jeść.

Jillian pomoże Ci dowiedzieć się co, jak i kiedy jeść, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę kosztem niewielu wyrzeczeń. Jej droga do sukcesu prowadzi przez smaczną, zbilansowaną dietę, pozbawioną substancji antyodżywczych, sztucznych dodatków i wzmacniaczy smaku, która będzie wspomagała działanie Twojego układu dokrewnego.

Czytelnicy, którzy znają Michaels z programu „The Biggest Loser” czy filmików treningowych, mogą przeżyć nie lada szok na wyznanie guru fitnessu – „Nie cierpię ćwiczyć”. Aktywność fizyczna może sprawiać przyjemność, jednak autorka traktuje ją jako narzędzie w walce o zdrowie, gdzie głównym orężem jest właśnie jedzenie.

Oprócz podstawowych informacji na temat składników odżywczych i przepisów na proste,...

sukkubi | 2015-11-30
Przeczytana: 2015 rok

Przez tę książkę przepadłam na kilka miesięcy ze świata książek weryfikując moje dotychczasowe, jak się okazało wyjątkowo niezdrowe życie, zgodnie z zaleceniami autorki. Jillian Michaels „znam” od jakiegoś już czasu – jest moim trenerem personalnym wyciskającym ze mnie siódme poty w domowych pieleszach – za programy treningowe, charyzmę i poczucie humoru po prostu ją uwielbiam. Generalnie nie podoba mi się moda na pisanie książek (samodzielne czy też nie…) przez aktorów, piosenkarzy, kucharzy czy pogodynki, zwykle są to marne biografie pełne sztucznych wynurzeń i złotych myśli, tym razem jednak dałam się przekonać. I nie żałuję. Jillian Michaels, posiłkując się danymi statystycznymi, licznymi badaniami i dokumentami źródłowymi oraz własnym, nie małym doświadczeniem – zarówno w pracy z innymi jak i z samą sobą – prezentuje nam spójne, wyczerpujące dla laików i bardzo przystępnie napisane kompendium wiedzy o tym, co w dzisiejszych czasach oznacza zdrowy tryb życia, z czym się on...

owsiana | 2015-05-12
Przeczytana: 12 listopada 2015

Spora dawka wiedzy, bardzo przystępnie napisana.
Książka bardzo motywująca do pracy nad sobą.

Kgwys77 | 2015-05-01
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Bardzo dobra pozycja.
Przeczytam jeszcze raz w oryginale, bo czytając miałam wrażenie, że tłumaczenie/wydanie polskie zawiera trochę błędów i przeinaczeń.

sylwka128 | 2014-12-31
Na półkach: Dietetyka, Przeczytane
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu książki Jillian. W niektórych rozdziałach odniosłam wrażenie, że kobieta uważa się za najmądrzejszą, poszczególne rady i zalecenia o których pisała "gryzą się" z innymi ogólnie panującymi zasadami (o których można wyczytać w wielu książkach dotyczących diet). Można znaleźć tu na pewno wiele cennych informacji, książka napisana lekkim językiem, aczkolwiek dość ciężko było mi przebrnąć przez ową lekturę.

PowerOfImagination | 2014-12-04

Książka nie jest przystosowana do polskich realiów, dużo rzeczy oczywistych, ale kilka przydatnych informacji też znalazłam.

galizelle | 2014-10-22
Przeczytana: 11 października 2014

Z czystym sumieniem i ręką na sercu mogę stwierdzić, że „Opanuj swój metabolizm” to pozycja znakomita. Nie ma tu miejsca na lanie wody – książka jest efektem kilkunastu lat pracy autorki z najlepszymi amerykańskimi lekarzami. Jillian pisze w niej o tym, jak istotną rolę w zachowaniu zdrowia i szczupłej sylwetki pełnią hormony. Dowiadujemy się, jak poprzez dietę, ruch i sen można równoważyć ich poziom, a także co sprawia, że szaleją, a my wyglądamy i czujemy się źle, choć w zasadzie nie wiemy dlaczego.

Więcej o tym poradniku napisałam tutaj: http://www.eradomianki.pl/przeczytalam-bdquo-opanuj-swoj-metabolizm-rdquo-jillian-michaels,pa25,3834,59

mijamija | 2014-10-03
Przeczytana: sierpień 2014

Dużo fachowego języka przez co ciężko się ją czyta. Ale zwraca uwagę na sporo ciekawych rzeczy, o których nie miałam pojęcia, niektóre rady fajne. Ale lepszą uważam książkę idealna sylwetka.