Opanuj swój metabolizm. 3 sekrety diety, które zapewnią ciału równowagę hormonalną, zdrowie i seksowny wygląd

Wydawnictwo: Laurum
tłumaczenie
opracowanie zbiorowe
Master Your Metabolism: The 3 Diet Secrets to Naturally Balancing Your Hormones for a Hot and Healthy Body!
diety, odżuwianie, kuchnia
poradniki
przecinkowa

Masz dosyć odchudzania? Stosujesz diety beztłuszczowe i bezwęglowodanowe i chodzisz wiecznie głodny? Przestań to robić! Modnymi dietami powodującymi efekt jo-jo oraz nafaszerowanym chemikaliami pseudojedzeniem zrujnujesz tylko swoją przemianę materii. Jillian Michaels pomoże ci naprawić wyrządzone w ten sposób szkody i przywrócić właściwe funkcjonowanie poszczególnym hormonom oraz całemu układowi dokrewnemu.

Książka Opanuj swój metabolizm zawiera prosty trzyetapowy plan, który aktywizuje hormony sprzyjające odchudzaniu oraz powstrzymuje działanie tych, które powodują magazynowanie tłuszczu. Dzięki lekturze nauczysz się:

Usuwać substancje antyodżywcze i toksyny, które spowalniają tempo przemiany materii;
Wprowadzać do swojej codziennej diety pokarmy nieprzetworzone, które pobudzą do działania hormony spalające tłuszcz;
Równoważyć poziom hormonów poprzez zapewnianie sobie odpowiedniej dawki snu, panowanie nad stresem oraz wysiłek fizyczny.
Choć na siłowni Jillian potrafi uprzykrzyć życie niejednemu, tym razem zadbała, aby stosowanie opracowanej przez nią diety było możliwie jak najłatwiejsze, a to dzięki listom zakupów, jadłospisom, odwołaniom do źródeł internetowych, tabelom zawierającym listy pokarmów aktywujących poszczególne hormony, a także szybkim i łatwym przepisom kulinarnym.

Z książki Opanuj swój metabolizm dowiesz się, jak zyskać zdrowie i optymalną masę ciała oraz zmienić swój organizm w doskonale funkcjonująca maszynę spalającą tkankę tłuszczową.

źródło opisu: http://www.laurum.pl/

źródło okładki: http://www.laurum.pl/

• Red Rising: Gwiazda zaranna
  • Pamiętnik Mary Berg. Relacja o dorastaniu w warszawskim getcie
  • Malfetto. Drużyna Róży
  • Pułapka
  • Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • Ślepy trop
  • Bohaterowie są zmęczeni
  • Pora westchnień, pora burz
  • Sen sów
  • Większy kawałek nieba
  • Efekt Rosie
  • Historia pszczół
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Poziom zero

8 (2 ocen i opinii)
Pułapka
Melanie Raabe

8 (1 ocen i opinii)
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

7,4 (5 ocen i opinii)
Historia pszczół
Maja Lunde

7,74 (35 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

W obcej skórze
Sarah Hilary

8 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
CicheBaBum | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

To moja trzecia książka tej autorki, amerykańskiej guru fitnessu:-). Autorka przekonała mnie do bycia "eko". Z resztą ja od dawna jestem za i chętnie zachoruję na ortoreksję ( przesadne dbanie o zdrowie), ale martwi mnie tylko koszt ( czasowy) tych wszystkich zabiegów i wątpliwość czy popadanie w którąkolwiek skrajność wyjdzie mi na zdrowie.
Pisze dużo, treściwie, przekonująco i ufam, że w dobrej mierze. Polecam serdecznie każdej osobie zainteresowanej zdrowiem własnym i swojej rodziny. Przy okazji znajdziemy mobilizację do zmian żywieniowych w swoim życiu. Otrzeźwia, odsłania prawdę o tym w jakiej pułapce żywności ( jak ja to nazywam atrap) chemicznych żyjemy.
Bardzo wartościowa książka. Wrócę do niej na pewno, a przepisy są super! Zastosuję! I chcę zdobyć ostatnią ( jak mi wiadomo) książkę z przepisami. Na oko są nie aż tak wymyślne.

Tetiisheri | 2014-09-03
Przeczytana: lipiec 2014

Jillian Michaels fascynuje mnie nie od dziś. Ta słynna instruktorka i trenerka fitness zdobyła moje serce jakiś czas temu dzięki bardzo wymagającym treningom koncentrującym się na spalaniu niechcianego przez nikogo tłuszczyku. Zainteresowana historią samej Jillian i jej wiedzy w temacie odchudzania sięgnęłam po tytuł opracowany przez autorkę. I był to strzał w dziesiątkę.

Jillian Michaels to kobieta kat. Niejedna Pani włącza trening Jillian, po którym czuje się totalnie zmęczona, ale też szczęśliwa. Michaels przez 17 lat gromadziła swoją wiedzę dotyczącą fitness i zdrowego odżywiania, by potem przekazać ją innym. „Opanuj swój metabolizm” to tytuł, w którym znajdziemy najbardziej istotne wskazówki, porady i szalenie istotne zasady dotyczące zdrowego stylu życia.

Dzięki temu tytułowi dowiemy się jak opanować swój metabolizm. Musimy tylko usuwać, włączać i równoważyć. To trzy najważniejsze kroki stanowiące drogę do sukcesu. Jillian opisuje w jaki sposób możemy osiągnąć wyżej...

blooz | 2013-10-27
Przeczytana: 27 października 2013

Fajna książka. Wiele z nas kobiet zmaga się z nadprogramowymi kilogramami. Wydaje nam się, że wszystko robimy jak trzeba - zdrowo się odżywiamy i ćwiczymy a waga stoi w miejscu i nie chce ruszyć. Właśnie w tej książce jest wyjaśnione co może być przyczyną tzw. "zastoju" i jak można się go pozbyć. Do tej pory nie zdawałam sobie sprawy jak wiele czynników wpływa proces "chudnięcia" i jak łatwo można go zaburzyć. Szkoda tylko, że książka jest napisana bardziej pod rynek amerykański, co prawda wiele rzeczy może być wspólne ale są też takie które nie mają się nijak do nas. W Polsce jest o wiele trudniej dostać organiczną żywność oraz jest ona bardzo droga. Jednak jakby nie było to książka otwiera oczy ;)

Seltiel1980 | 2013-01-08
Przeczytana: wrzesień 2012

jedyna słuszna teoria- żaden Taubes czy inny wizjoner wciskający nam określoną dietę nie opiera się na najnowszych badaniach naukowych, tylko na własnych wizjach;

książkę polecam wszystkim, którzy nie spali na biologii w szkole średniej, ponieważ do zrozumienia pewnych faktów potrzebna jest podstawowa wiedza z zakresu anatomii, fizjologii oraz chemii;
jest to swoiste kompedium wiedzy, które kieruje odżywianie na właściwe tory;

oczywiście niemożliwe jest zupełnie życie w wolnym od zanieczyszczeń otoczeniu, ale na pewno możliwe jest świadome ograniczenie możliwie największej liczby szkodliwych czynników

Kitty | 2014-08-05

Bardzo dobra książka. Porusza problem przetwarzania żywności, a co za tym idzie zaburzeń hormonalnych - dziś bardzo niewiele się o tym mówi, a to naprawdę ważne! Trzeba mieć jednak na uwadze, że książka została napisana przede wszystkim 'na rynek amerykański', mimo to można wiele dzięki niej się dowiedzieć i wyciągnąć wnioski.

Amavel | 2012-07-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 01 lutego 2013

Jedna z lepszych książek o odżywianiu jakie było mi dane przeczytać. Jillian bardzo rzetelnie podeszła do tematu odżywiania i rozłożyła na czynniki pierwsze wszystkie procesy biochemiczne zachodzące w organizmie,oraz wpływ jedzenia i jego jakość na nasze życie i Przeczytałam z wielkim zainteresowaniem,sporządziłam nawet krótkie notatki i zamierzam wcielać przedstawione w tej książce zasady w życie codzienne mojej Rodziny. Polecam.

Magda Spyra | 2013-04-07
Przeczytana: marzec 2012

Uwielbiam Jillian ot co. Książkę przeczytałam po wykonaniu wielu jej treningów i znana mi była ze swojego podejścia do trenowania- daje wycisk.
Książka zwraca uwagę na zdrowe odżywianie i tłumaczy jak wielki wpływ ma ono ona nasze hormony.
Jedno jest pewne na 100% - same ćwiczenia nie wystarczą i Jillian o tym pisze. Można ćwiczyć godzinę dziennie albo więcej, ale jeśli nadal będzie się niezdrowo odżywiać to nie będzie żadnych efektów mimo litrów wylanego potu.
Połączenie diety i ćwiczeń to figura zbliżona do Jillian.
To proste i trudne zarazem.

nienasycenie | 2014-01-20
Przeczytana: 2013 rok

Książka, która pomaga odzyskać równowagę. Tłumaczy, że drogą do pięknej sylwestki wiedzie nie przez katorżnicze diety, ale naukę zdrowego stylu życia. Polecam i z przyjemnością wrócę do tej pozycji.

Multikasia | 2014-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Dosc rzetelna pozycja z zakresu dietetyki i endokrynologii dla powszechnego zjadacza chleba...

Szkoda, ze autorka skupila sie tylko na zbyt wysokim poziomie estrogenow u wspolczenych kobiet i mezczyzn, a nie wziela pod uwage zbyt niskiego poziomu tego hormonu... co rowniez sie zdarza :)

ale nie zmienia to mojej opinii, ze jest to b. dobra pozycja, wartosciowa i osoby z zaburzeniami endokrynologicznymi :)

emilia | 2014-02-18

Bardzo ciekawa książka, dużo przydatnych informacji... bardzo dużo. Nie jestem ich w stanie wszystkich zapamiętać po jednym przeczytaniu ;) W każdym razie otwiera ona oczy na wiele ważnych spraw, bardzo polecam wszystkim biorącym się za odchudzanie i nie tylko.