Krzyż Chrystusa

The Cross of Christ
83-917805-1-1
religia
Getos

Kolejna książka tego znakomitego autora – a pierwsza w języku polskim pozycja o charakterze teologicznym, tak szeroko i zrozumiale omawiająca Chrystusowe dzieło zbawienia. Powszechnie uznanym symbolem wiary chrześcijańskiej nie jest żłóbek czy szopka, lecz pełen tragizmu krzyż. Mimo że chrześcijaństwo liczy sobie dwadzieścia wieków, jeszcze dziś dla wielu ludzi znaczenie krzyża nie jest do...

Powszechnie uznanym symbolem wiary chrześcijańskiej nie jest żłóbek czy szopka, lecz pełen tragizmu krzyż. Mimo że chrześcijaństwo liczy sobie dwadzieścia wieków, jeszcze dziś dla wielu ludzi znaczenie krzyża nie jest do końca jasne. Zadają sobie pytanie, dlaczego właściwie Jezus musiał umrzeć.
W niniejszej książce John Stott wyjaśnia, jak ogromną wagę ma śmierć Jezusa na krzyżu, i co ten fakt dla nas oznacza. Odpowiada również na zarzuty i wątpliwości tych, którzy nie akceptują biblijnej koncepcji przebłagania.

Spis treści:

Część I
Przybliżając się do krzyża
1. Centralne znaczenie krzyża
2. Dlaczego Chrystus umarł?
3. Zgłębiając zagadnienie

Krzyż i jego oddziaływanie
Krzyż a życie chrześcijanina - List do Galacjan

źródło opisu: http://credo.org.pl

źródło okładki: http://credo.org.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!