Znamienite liczby. 0,666 i inne osobistości świata liczb

Wydawnictwo: RBA
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
matematyka
A--

W czym tkwi doniosłość liczby? Są liczby ważne z punktu widzenia matematyki, takie jak 0, są liczby znaczące z punktu widzenia religii, takie jak 3 czy 666, i są też liczby istotne z punktu widzenia loterii, takie jak 22. Nieważne, czy jesteś matematykiem, wyznawcą jakiejś religii czy miłośnikiem gier losowych, czy też należysz do tych wszystkich trzech grup czy do żadnej ? ogromny wpływ i doniosłe znaczenie liczb możesz dostrzec wszędzie, bo wszystko jest liczbą.

"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka

źródło opisu: rp.pl

źródło okładki: rp.pl

Jarosław Wiśniewski | 2015-01-04

Świetna książka matematyczna. Może zainteresować nie tylko matematyków. Napisana prostym językiem i bardzo przystępna. Na początku książki umieszczono wstęp zachęcający do jej przeczytania i pokrótce omawiający zawartość tego dzieła. Ogólnie książka zawiera pięć rozdziałów. Pierwszy traktuje o znamienitych liczbach w starożytności, drugi o znamienitych liczbach w nowożytności, trzeci mówi o liczbach z nazwami, a nawet z nazwiskami, rozdział czwarty omawia znamienite liczby w innych kulturach a rozdział ostatni porusza zagadnienie złowieszczych liczb. Na końcu książki znajduje się bibliografia i skorowidz. Rewelacyjna, przyjemna i bardzo ciekawa lektura. Zasłużone 8 gwiazdek.

fredzo | 2018-09-21
Trawa | 2018-03-06